N°. 807. Donderdag 9 October. IXt>2. Biiinenlaiidscli Nieuws. LËinSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 in.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de ZondagS u. Poitbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 in., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Ooit-Indiaohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-TelegraafWerkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur eu van 36 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 8-4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft, met ingang van 11 dezer bevorderd tot luit. ter zee 1ste kl. den luit. ter zee 2de kl. E. J. van der Sleyden tot luit. ter zee 2de kl. de adelborsten der 1ste kl. H. Quispil Jhr. S. F. T. de Vaynes van BrakellP. J. Zaal M. A. Medenbach, R. Wijmans, A. de Bruyne, T. Spree, J. Vriemoet Drabbe, A. R. A. von BihlH. A. de Smit van den BroeckeM. J. C. Lucardie, R. E. van der Loeff, L. M. L. de Haan en L. A. Dittlof Tjassens; verleend aan den lsten luit. opper-vuurwerker bij de marine H. la Fors den rang van kapitein bij het corps mariniers; overgeplaatst den 2den luit. J. F. L. Schneider, van het 1ste reg. inf., in rang en anc. bij de inf. in O. I.; aan den heer Jhr. W. J. C. ridder Huyssen van Kattendijke, Minister van Ma rine, vergunning verleend tot het dragen van het versiersel van ridder 1ste klasse van de orde van Nichan Iftahar, hem door den Bey van Tunis geschonken. Men verneemt dat het Z. M., bij besluit van 15 Mei 1862 N°. 77behaagd heeft den heer Jacobus Custis te 's Hertogenboschafstammeling van het adelijk geslacht Custis te Brugge, intelijven in den Nederlandschen adel, met het praedicaat van jonkheer. De Minister van Marine heeft bekend gemaakt, dat op een nader te bepalen tijdstip een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die tot scheepsklerk bij de Nederlandsche zeemagt wenschen te worden benoemd. Het getal der opene plaatsen bepaalt zich tot tien. De vereisch- ten tot de aangifte, die uiterlijk op den 15den November aanstaande moet plaats hebben, zijn vermeld in de St. Ct. van 11. Dingsdag. Men meldt, dat de onderhandelingen tusschen Neder land en Frankrijk nopens de grondslagen van een nieuw han delsverdrag, die een oogenblik afgebroken waren sedert eenige dagen zijn hervat en snel vorderen. In de zitting van de Tweede Kamer van Woensdag is medegedeeld dat tot rapporteurs over de geneeskundige wet ten enz. benoemd zijn de heeren Nolthenius, van der Linden Idserda, Westerhoff en de Poorter; nopens de doorgraving van Holland op zijn smalst en verbetering van deu waterweg van Rotterdam naar zee, de heeren van Bosse, van Heuke- lom, Franssen van der Putte, van Goltstein en van Foreest, en nopens de afkoopbaarstelling der tienden de heeren van Eek, Kappeyne van de Coppello, Godefroi, Guljé en van Heemstra. Na discussie worden aangenomen het wetsontwerp tot wij ziging van de begrooting voor de gestichten te Ommerschans en Veenhuizen, dienst 1862; de begrooting wegens den ar beid der gevangenen voor 1863 de onteigening van per- ceelen ten behoeve van den spoorweg van Roermond naar Venlo; de onteigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Tilburg naar Boxtel; de begrooting der uitga ven van de algemeene landsdrukkerij over 1863. Men verzekert dat de Tweede Kamer Dingsdag deu 28 dezer haar werkzaamheden zal hervatten en tot dien tijd is uiteengegaan. Met betrekking tot de onlangs te 's Gravenhage gehou den Tentoonstelling van landbouw-voortbrengselen wordt nog als opmerkelijk medegedeeld, dat namens de ontginning commissie uit de algemeene armenvergaderingdoor den heer H„ A. Klatte waren ingezonden en door deskundigen als zeer goed geslaagd, zijn geoordeeld, keurige doperwten, snijboo- nenprincessenboonen kropsalade, zuring, andijvie, spinazie en maïsalles geteeld op de duingronden aan den Sprang bij het kanaalterwijlwat akkerbouw betreftook proeven wa ren ingezonden van Australische en Fransche aardappelen jammen en wolkammers, die mede zeer voldeden. Wanneer men weet dat deze duinarbeid tevens strekt tot arbeidver- schafiing aan vele behoeftigeu van alle gezindheden dan zal men zich te meer verheugen over dergelijke dubbel nuttige uitkomsten. Aanstaanden Zaturdag wordt het gemeente-badhuis en de baden te Scheveningen gesloten. Naar men verneemt, zal het gemeentebestuur weder, even als het vorige jaar, stof tot tevredenheid hebben over het resultaat van het tweede proef jaar om de zaak in eigen beheer te exploiteren. Nog slechts een twaalf logés zijn in het etablissement. Alle logés hebben het, uiterst voldaan over logement, tafel en bediening, veria-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1