N°. 805. Dingsdag 7 October. A\ ^802. f Kg K Binnenlandsch Nieuws. Wjz, LEIDSCH DAGBLAD. i i a ji,i i Deze Conrant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 [u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 8 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraal. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den apotheker van de 3de klasse F. W. Neuhaus, dienstdoende bij het garnizoen te Leeuwarden, in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt in Oost-Indiëen benoemd tot apotheker van de 3de klasse bij het personeel van de ge neeskundige dienst der landmagt in Oost-Indië den heer Arie Cornelis van Ravenswaaygeboren te Loenen. Bij Koninklijk besluit is aan den heer G. Dijkmans op ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van adjunct commies bij het depart van Koloniën. Tot commies ter griffie van de Eerste Kamer der 4Sta- ten-Generaal in plaats van den onlangs eervol ontslagen heer Kuypersis benoemd de heer G. Dijkmans, thans adjunct commies bij het depart, van Koloniën. Het heeft Z. M. behaagd, de combinatie der Herv. ge meente van Acquoij met die van Gellicum en Rhenoij opte- heffen, zoodat de vacature, die aldaar reeds sedert meer dan een jaar bestaat, eerlang zal kunnen vervuld worden. Men verneemt, dat Hunne Excell. de Minister van Bui- tenlandsche zaken en van Marine door Z. H. den Bey van Tunis zijn begiftigd met het grootkruis der orde van Nischan Iftihar. Den löden dezer zal aan het Ministerie van Financiën worden aanbesteed de levering van 1050 glazen vochtmeters en 500 thermometers, ten behoeve van het gouvernement der Nederlanden. De voorwaarden zijn op franco aanvrage ver krijgbaar bij den heer Secretaris-generaal bij gemeld departement. Door de arrond.-rechtbank te Arnhem is in de eerste plaats, op haar lijst van aanbeveling ter vervulling der va cature, in dat collegie ontstaan door de benoeming van den heer Mr. C. P. Henny tot raadsheer in het Provinciaal Ge rechtshof van Gelderland, gebragt de heer Mr. E. L. J. Vi- tringa, sedert 19 jaar kantonrechter en lid van den Gemeen teraad te Harderwijk. Op de voordragt zijn verder gebragt de heeren Mrs. van der Feltz en van de Poll, rechters in de arrond-rechtbanken te Assen en Amersfoort, Gedurende de maand September 1862 zijn langs den Hollandschen IJzeren Spoorweg vervoerd 140,393 reizigers. Opbrengst van reizigers f 120,271,28. Opbrengst van goede ren f 20,829,87. Totaal f 141,101.15. Sedert primo Januarij aantal reizigers 1,060,941. Opbrengst reizigers en goederen f 1,024,077,77}. De heer C. M. Kandezer dagen tot conrector aan het Gymnasium te Gouda benoemd, is nu ook in die be trekking aan het Gymnasium te Middelburg gekozen. Naar men uit een zeer goede bron verneemt, zal hij de laatste be noeming aannemen en zal dus te Gouda een nieuwe keuze moeten worden gedaan. In den loop dezer maand zal aan de academie te Delft een vergelijkend examen gehouden worden ter vervulling der betrekking van arrondi9sements-ijker der maten en gewigten vacant geworden door het overlijden van den heer Bont te Utrecht; de sollicitanten, voormalige kweekelingen der aca demie, zullen dezer dagen door de directie opgeroepen worden. Men verneemt, dat de heer de Leuw te Arnhem bekend als uitmuntend scherpschutter, te Brussel weder twee prijzen heeft behaald en aan den hertog van Brabant is voorgesteld, die hem op bet minzaamst heeft toegesproken en verklaard heeft, dat meu dien goeden Hollandschen schutter gaarne zag en wenschte dat hij bij volgende gelegenheden terug mogt komen. Den kapt. der artillerie Gerlach is door den Koning van Portugal voor zijn Fastes militaires des Indes Orientals met een vereerend schrijven de militaire orde der ontvangenis de Villa Viijosa gezonden. Te Zwolle wordt de zaak van een diefstal behandeld waardoor een handelaar zoo in het groot werd beroofddat hij, daar men zijn waren zeer goedkoop onder's hands ver kocht en die weder teg< n lagen prijs in winkels te koop aan bood de concurrentie tegen zijn eigen bij hem gestolen goe deren niet kon volhouden. De Gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft bepaald dat voortaan aan de openbare scholen voor lager onderwijs in plaats van boekwerken zilveren medailles als prijzen zullen worden uitgereikt. De aankomst der stoomboot Nora op 11. Maandag te

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1