Donderdag '2 October. INK 801. Au. 1N62. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zod- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 ;o de drie inaauden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiéu1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreiueo van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 ui.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 w.; 6 u. 9 m.; 9 ii. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 in.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ui. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt; naar Leiden Maandag's middags 2(. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; s middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 in. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over l'riëst, 7 en 23; over Marseille, 9 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraal. Werkdagen van 912 eu van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 li. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - B urgemeester en WethoudersMaaudag en Donderdag te I l uur Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel's morgeus van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot commies bij het depart, van Financiën Mr. W. A. P. Verkerk Pistorius advocaat bij den Hoogen Raad der Nederlanden; tot commies der posterijen' 3de klasse den surnumerair W. P. van Wageningen in plaats van L. R. baron Taets van Amerongen. aan wien eervol ont slag is verleend en tot lid der commissie van administratie over het burgerlijke en militaire huis van verzekering te 's Hertogenbosch Mr. H. C. Payen, rechter in de arrond.- rechtbank aldaar. Z. M. de Koning heeft Dingsdag morgen aan verschil lende militaire en burgerlijke autoriteiten audiëntie verleend. Naar men verneemt bestaat bij de Regering het voor nemen van Utrecht tot de Belgische grenzen een derden draad te spannen, waardoor het directe telegrafische verkeer van Amsterdam met Antwerpen veel gebaat zal zijn; de noo- dige opmetingen zijn bereids bevolen welke vooral met be trekking tot de waterpassage vereischt zijn. De Minister van Binnenl. Zaken heeft bij de rijks-tele- graaf tot telegrafisten 2de kl. bevorderd die van de 3de kl. C. Vis en F. A. Busé. De Minister van Binnenlandsche Zaken zal Dingsdag 7 October aanstaande te Zwolle den eersten steen leggen voor de centraalspoorwegbrug over den IJssel bij het Katerveer. De thans bij de onberedene korpsen des legers gedra gen wordende lakensche pantalons zijn op last van het de partement van Oorlog gewijzigd en zullen vervangen worden door een pantalon van meerdere ruimte en van een sierlij ker model. De commissie van beoordeeling der ingezonden voor werpen van vee, werktuigen enz. op de 's Gravenhaagsche ten toonstelling heeft o. a. de volgende prijzen toegekend: Voor veulenmerriën 3de prijs aan Jhr. Mr. D. T. Gevers van En degeest te Oegstgeestvoor spannen wagenpaarden 3de prijs aan M. C. Piek te Oudshoornvoor spannen ploegpaarden 3de prijs aan Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegeest te Oegst geest; voor jonge paarden, geboren in 1859, 3de prijs aan J. Duivenvoorde te Voorschoten; voor jonge paarden, gebo ren in 1860, 3de prijs aan C. van Selderen te Voorschoten; voor merrieveulens, geboren in 1862, 2de prijs aan Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegeest te Oegtgeest; voor rijstieren van inlandsch ras, geboren in 1860, 1ste prijs aan G. C. van der Hoeft te Oegstgeest; voor pinkstieren geboren in 1861, 3de prijs aan P. Straathof te Hazerswoude; voor graskalveren van inlandsch ras, geboren in 1862, 2de prijs aan C. Wolff en 3de prijs aan J. J. Dijkman te Voorschoten; voor lam meren van gekruist ras 2de prijs aan L. Kranenburg te Voor schoten en 3de prijs aan G. C. van der Hoef te Oegstgeest; voor beerengeboren in 1861 of vroeger, 2de prijs aan G. C. van der Hoef te Oegstgeestvoor gemeste kalveren 3de prijs aan N. Kaptijn Gz. te Soeterwoude; voor vette ha mels 1ste prijs aan O. C. van der Hoef te Oegstgeest, 2de en 3de prijs aan P. Vromesteijn te Leyderdorp; voor vette ooijen 2de prijs aan G. G. van der Hoef te Oegstgeestvoor Dorkings (broed 1862) 2de prijs aan D. Meijer te Oegst geest; voor kalkoenen (broed 1862) 1ste prijs D. van Zo meren te Noordwijk; voor eenden (broed 1862) 2de prijs aan D. Meijer te Oegstgeest. Dingsdag, de heksluiter als 't ware van het feest te 's Gravenhage was geheel en al gewijd aan de volksvermake lijkheden door het stedelijk bestuur in het ruime Malieveld gegeven. Het was er kermis in den waren zin van het woord waarheen men zich beweegtoveral de meest verrassende kunst- verrigtingen en voorstellingen, op veel uitgebreider schaal dan Vrijdag, toen het publiek reeds luide zijn ingenomenheid met deze waarlijk algemeene feesten aan den dag legde. Vooreerst trekken het koorddansen en andere acrobatische oefeningen, kunsten en spiegelgevechten de meeste aandacht en de tal rijkste toeschouwers. Het personeel behoorde voor een groot gedeelte tot het op dit kermissaizoen voor het eerst opgetre den en zoo gunstig ontvangen gezelschap van Carl Rappo. Vlugheid, spierkracht, evenwiglsleerin een woord, alles droeg bij om de bewondering van de talrijke toeschouwers, waaronder even als bij de overige vermakelijkheden uit de hoogste standen der Maatschappij, voortdurend gaande te hou den. Aan den anderen kant. was weder de volksschouw burg geopend en trok op zijn beurt tal van bezoekers. Daar

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1