IN". 796. Vrijdag 26 September. A". 1IS62. Binnenlandsch Nieuws. 1EIIISCII DA6BLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere re^bl meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 8 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 mi en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijdenBurgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Dordrecht Mr. G. A. de Raadt; tot procureur der arrond.- reclitbank te Leiden Mr. L. D. Suringar, advocaat aldaar; tot adj.-commies bij het departement van Binnenl. Zaken Jhr. R. Tindal, alsmede tot president van het collegie van het huis van arrest te Brielle Mr. W. Jongejan en tot lid Mr. J. J. Loke, rechter in de arrondissements-rechtbank daar ter stede. De luitenant ter zee 1ste klasse C. A. A. Amant en de luitenant ter zee 2de klasse J. D. Hooglandtbeiden^thans iu Oost-Indie, zijn op verzoek eervol uit de zeedienst ont slagen. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrij dag aanstaande den 26sten dezer niet plaats hebben. Bij de op 11. Woensdag aan het departement van Bin- nenlandsche Zaken plaats gehad hebbende aanbesteding van leverantien ten behoeve der Algemeene Landsdrukkerijwas de heer J. A. Zuur van Leiden de minste inschrijver voor de levering van kaarsen tot 71TW het Nederl. pond. Men verneemt dat eerlang het hotel gelegen naast het Ministerie van Oorlog, dat eenigen tijd geleden tot uitbrei ding van dat departement was aangekocht en ingerigt, tijde lijk door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken in bezit zal worden genomenwaarvan reeds een deel in het voorma lig gebouw van het Ministerie van Koloniën is geplaatst. Het Topografisch bureau zou voorloopig achter het Ministerie van Oorlog worden geplaatst in het gebouw, dat daar voor de geneeskundige dienst is opgerigt. Het locaal van het tegen woordig Departement van Binnenl. Zaken^zou geheel worden ontruimd. Verleden Zondag zag men te 's Hage gevankelijk bin nenbrengen twee Scheveningersvader en zoon. Omtrent die arrestatie vernemen wij dat er eenige maanden geleden in een en denzelfden nacht diefstallen bij twee bewoners van Scheve- ningen moeten hebben plaats gehad, en dat een der diefstallen bestond in een gouden horologie, dat op een lafel bij een nachtlicht had gelegenen van uit een soort van binnengang of poort door een reet in de gordijn zigtbaar was. Men moet, hetgeen door de bewoners even werd gehoordhet raam open en digt geschoven en van buiten op de tafel reikende het horologie weggenomen hebben. Daarvan bij de politie aangifte gedaan zijnde, viel haar vermoeden al dadelijk op een be faamd wildstrooper die aan de oesterput werkte. Deze op het werk ondervraagden ofschoon de indruksel van zijn voet in de aarde volkomen paste in een daarvan gemaakte aftee- kening, betuigde echter zijn onschuld en was tot geen beken tenis te krijgen. Na dat onderzoek moet de verontruste dief het horologie aan zijn vader ter bewaring gegeven hebben die het in het bosch schijnt te hebben verborgen terwijl hij aan zijn zoon tot diens geruststelling te kennen gaf dat hij het in zee geworpen had. Hier bestal nu de vader den zoon. Eenige dagen geleden bekroop den ouden van Beelen de lust om het horologie te verkoopen. Hij trad over die verkoop in onderhandeling met iemand die wel zin in het horologie had maar die het aan het noodige geld ontbrakzoodat de koop geen plaats kon hebben. Van Beelen moet intusschen op nieuw de lust bekropen hebben het afhandig te maken en verleden Zondag weder bij zijn kameraad hebben aangedrongen om het horologie te koopen en schijnt hetdat terwijl zij met elkan der aan het onderhandelen waren, zeer toevallig twee veld wachters die van hunne nachtronde in de duinen terugkeer denopmerkten dat van Beelen, zoodra hij hen zag, zich in de schuur verwijderde. Deze omstandigheid trok bijzonder de aandacht der beambten en gaf hun aanleiding een onderzoek intestellen in de loods, waarvan de uitslag was dat zij het weggestopte horologie ontdekten. Van Beelen Sz. en van Bee len Jz. te |vatten en te brengen naar het commissariaat van policie was het werk van eenige oogenblikken. Na een ver hoor voor den commissaris van politie en na confrontatie van een menigte getuigen dat eenige uren heeft aangehouden zijn vader en zoon naar het huis van arrest overgebragt. De ont dekking van den diefstal werd met veel genoegen vernomen omdat sommigen er behagen in schenen te hebben een per soon uit den fatsoenlijken stand, tot de familie des bestole nen behoorendeen die zich aan den rand des grafs (je-vindt^ voor den schuldige te houden.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1