N". 794 A". 1X62. Binnealaudsch Nieuws. Z. M. heeft bij het personeel der geneeskundige dienst van de landmagt benoemd tot officier van gezondheid 1ste kl. den officier van gezondheid van de 2de klasse D. J. A. van Kessei. - Z. M. heeft Jhr. van Spengler, van de grenadiers be noemd tot HD. ordonnans-officier, in plaats van den heer J. Roosmaleu Nepveu, van de rijdende artillerie. Uit 's Hage wordt berigt, dat de regering niet voorne mens is vooreerst de betrekking te doen vervullen van eer sten biblothecaris bij de Leidsche Hoogesckool. Naar men ons verzekert zal de vroegere titularis, Prof. Pluygers, zich nog eenigen tijd bezig houden met de vervulling van die taak, omdat hy de hand heeft gelegd aan een regeling, die alleen door zijn welwillende medewerking en een'onbelemmerd toezigt kan worden voltooid. De kunstschilder T. C. Bruining, vroeger woonachtig te Leidenis door den Minister van Binnen). Zaken belast met het vervaardigen van schetseD vau het prachtig beschil derd plafond der zaal, waarin de Eerste Kamer en de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland vergadering houden ten einde later bij het overschilderen gevolgd te worden. De Minister van Binnenlandsche Zaken isnaar men berigtmet de Nederlandsche Rijn-Spoorweg-Maatschappij in onderhandeling over de exploitatie van een deel der Staats spoorwegen. Wij vervolgen ons overzigt van de ingediende begro tingswetten over 1863 met: Hoofdstuk V. (Binnenl. Zaken). Over 1863 is dit hoofd stuk 382,976,02 minder geraamd dan voor 1862 is toege staan. De regering is bedacht op een algemeene regelingzoo ver mogelijkvan de rangen en bezoldigingen der ambtena ren van het algemeen bestuur. De Minister is overtuigd, dat een deel der ambtenaren bij zijn departement te laag bezol digd is. De Minister zal daarin trachten verbetering te bren gen door vermindering, zooveel mogelijk, van het getal amb tenaren om daardoor langzamerhand de wedden der overblij denden te verbeteren. De kosten van bet bestuur der provinciën zijn niet verhoogd. De door verschillende Staten voorgedragen verhoogingeu zijn deu Minister voorgekomen niet met zoo- dauige dringende redenen te zijn omkleed, dat er grond zou bestaan die aanvragen toetestaan. Het eindcijfer der afdeeling wa terstaat en publieke werken is bijna f 290,000 minder dau in 1862. Voor het beheer der laudsgebouwen zoowel in de residentie als elders, acht de Minister een uit drie deskundi gen bestaande bouw-commissie wenschelijk. Op deze begroo ting komt niets voor ten behoeve van het herstel van het Binnenhof en van het locaal voor het departement van Bin nenlandsche Zaken. Het nieuwe gebouw voor den Hoogeu Raad wordt in dit jaar betrokkeu. Op de begrooting is een som van f 15,000 uitgetrokken, ten einde in de verbetering van sommige en in het verier onderhoud van andere traver sen te kunnen voorzien. Aan de werken van algemeene ri- vierverbeteriug zal worden voortgewerkt. Nieuwe subsidien zullen worden verleend voor de wegen in den Hoekschen Waard, den weg van Diemerbrug over Weesp naar 's Grave- land, de baven te Brouwershaven, den weg van Oostbrug naar Groede, den weg van Akkrura over Oldeboorn naar Bees» terzwaagden weg van Beilen naar Westerbork en den w eg van de grens der gemeenten Emmen en Steen naar Dalen. - Voor nader te verleenen subsidien wordt weder een som van f 20,000 op de begrooting gebragt. Voor de haven van Mid- delharnis kan de Minister, tot zijn leedwezen, nog geen bij drage uittrekken hij vleit zich echter dat die zaak nog in den loop van het jaar tot genoegzame rijpheid zal gekomeu zijn om ook deze havenverbetering in het artikel voor nieuwe subsidien te begrijpen. Van voorstellen tot voorziening in de kostenwelke uit de regeling van het middelbaar onderwys zullen voortvloeijenmoest de Minister zich tot zijn leedwe zen onthouden, daar hem, tijdens het opmaken der begroo ting, het voorloopig verslag der Tweede Kamer over dat on derwerp nog niet was medegedeeld. Het gezamenlijk bedrag der voor 1863 geraamde uitgaven betreffende het onderjy<j$"Is bijna f 70,000 minder dan het cijfer van 1862. Aary^lk den drie rijks-kweekscholen (te Groningen, Haarlem en^'s Her to- genbosch) zal voorloopig voor den tijd van vijfjjaren eeu leerschool worden verboadeu waar de kweekelinge» f ma ge- LEIDSCK DAGBLAD. Dege Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96en franco per post 2.89 in de drie maanden. Afzonderlijke Moir- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76, iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Uelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m,; 1 n. 16 m.; 3 u. 47 ju.; 6 u, 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te S u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 65 m.; 4 u. 53 m?; 9 u. 29 m. en op de Zondagen avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 in. terug naar 's Hagt. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zoudag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt naar Leiden Maandag 's middags 2$ n., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat'«morgens te 7 u. 40 m.; 'sruiddags te 11 u. 15 m., 'snamtddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Laadpoit, Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 26 van elke maand. RijGa-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 3 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks v;ij 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - burgemeester en Wethouder», Maandag en Uouderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnaen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohteu en Acoijnseu -dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9V uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en bet Kadaster, van 9 -4 nut'.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1