Buitenlandsch Nieuws. Promottën aan de Leidsche Hoogeschool. OFFICIEEL. NIEUWS. In de Rekenkunde aan C. Robdenburg, A. Bedier, de Jong, J. H. GiezenF, G. Marks, M. den Boumeester en J. Loeber. Loffelijke vermelding is toegekend aan H. J. van LitbP. EssersJ, Deggeler en P. J. Piket. In de Algebra aan J. J. Wijteuburg, F. A. Thomese, P. H. van der Togt en C. Stolp. Loffelijke vermelding aan F. W. van Eyndhoven, J. A. Schamper en A. van der Togt. In de Matthesis aan F. W. van Eyndhoven. Loffelijke ver melding aan P. van Duyn P. H. van der Togt, P. H. Lo- zier, C. Stolp, J. Ressenaar, J. A. M. Schamper en N. J. Koolemans Beijnen. In het Handteekenen aan J. Viele, C. de Vink en T. J. van der Togt. Loffelijke vermelding aan P. H. van der Togt, J. E. Kikkert, W. J. Ouwerkerk, P. Kuyper, A. Bedier, G. H. Bertrand, W. Samwel, C. F. NeuhausA. Korenhof, J. M. Steyger en C. Stolp. In de bouwkunde aan W. A. van LithH. L. de Koning, J. van Duyn, P. van Duyn, W. F. van der Heyden en P. H. Lozier. In het Mechanisch teekenen aan A. H. Moote. In de Natuur- en Werktuigkunde aan N. J. Koolemana Beynen en J. A. M. Schamper; en In het Handelsonderwijs aan J. Guillot en W. J. Abspoel. De gewone zilveren medaille voor het teekenen naar pleis terantieken is uitgereikt aan A. Loeber Jz., en de prijs voor het accessit aan W. J. Ouwerkerk; een bronzen medaille voor het teekenen naar pleisterornamenten aan J. E. Kikkert. De groote zilveren medaille voor het bestgekeurd ontwerp van een gebouw is toegekend aan A. van" der Togt, opzigter bij 's Rijks waterstaat; de prijs voor het accessit aan A. van der Heyden. De gewone zilveren medaille voor de beste kopij - teekening van een gebouw aan H. M. van Gelder en de prijs voor het accessit aan A. Verloop; een bronzen medaille voor een bouwkundig werkstuk aan R. van der Vlugt en een prijs voor het accessit aan P. Kuyper; terwijl een buitengewone prijs tot aanmoediging voor betoonde vlijt werd uitgereikt aan A. Verhoog. De Voorzitter eindigde met dankbetuiging aan de tegen woordig zijnde commissiën en belangstellenden, en besloot met een afscheidswoord aan het bestuur, bij het ophouden zijner betrekking. In de daarop gehouden algemeene vergadering der leden werden tot leden van het bestuur benoemd de HH. J. C. Rijk J. de Pecker en P. G. Houthuysen terwijl het bestuur voor het ingetreden genootschapsjaar tot Voorzitter verkoos Dr. E. van der Ven. In de algemeene vergadering der Leidsche Maatschappij van Weldadigheid Vrijdag II. gehouden, zijn de HH. Mr. H. Obreen en Mr. P. du Rieu als leden van het Hoofdbe stuur bij acclamatie herkozen en in plaats van Mr. J. T. Buijs, die Leiden met'er woon verlaattot lid en secretaris benoemd Mr. J. C. du Pui. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 64°, des avonds te 8 uur 5 7°, te lü uur 54°. Zaturdag morgen te 5 uur 51°, te 8 uur 59°, te 12 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 64°. In de zitting van Donderdag der commissie voor het budget, heeft de Pruissische Minister van Oorlog verklaard, dat de regering, door haar goedkeuring te schenken aan het amendement Vincke, een concessie gedaan heeftwaarin naar bij hoopt, door de commissie een grondslag van overeenkomst gevonden zal worden; een zoodanig resultaat zou door de re gering en land met blijdschap worden begroet, omdat daar door een beklagenswaardige verwikkeling zou worden voorko men. Voorts betoogde de Minister, dat de beraadslaging over het budget van 1862 onafhankelijk was van de verklaring der regering betreffende dat voor 1863. Met het amendement van den heer Stavenhage betreffende 1863 kon de regering zich in den bestaanden vorm wegens technisch-railitaire gron den niet vereenigen; zij zou meenen zich schuldig te maken aan pligtverzuim wanneer zij (er liefde van een tijdelijken vrede daartoe haar toestemming gaf. De commissie vond, dat de verklaringen des Ministers allee» betroffen militaire bedenkingen tegen de feitelijke invoering van den tweejarigen diensttijd en geen woord over de wette lijke regeling van de zaak. Die verklaringen hebben dan ook alle leden onbevredigd gelaten. Ook de afgevaardigde Twesten gaf te kennen, dat zijns inziens alle verdere onderhandelingen nutteloos zouden zijn. Ten slotte gaf de Minister nog te kennen dat de regering gedachtig zou blijven aan de belofte van een wettelijke rege ling. Op voorstel van den heer Hoverheek gaf de commissie met eenparigheid als haar gevoelen te kennen dat de verkla ringen, door de regering gedaan, van dien aard waren, dat de kamer daarom haar beraadslagingen langer behoorde te schorsen. De oudste Zwitsersche scherpschutterdie nog het feest te Frankfort heeft bijgewoondde voormalige rechter Stemau- rer, is in de vorige week in 84-jarigen ouderdom overleden. Hij was nog zoo gezond en opgeruimd dat hij weer op het punt stond, om in het huwelijk te treden. De centrale commissie der Rijnoeverstaten welke kaar te Mannheim gehouden zittingen voor eenige dagen heeft ten einde gebragtheeft besloten tot algeheele opheffing der ge dwongen loodsgelden langs den Rijn met 1°. Januarij aan staande. Men hoopt, dat de Nederlandsche regering de ba kengelden zal afschaffen. Een koopman te Muhlhauzen heeft bij de jongste uit loting van aandeelen in de leening der stad Parijs een bui tengewoon voordeel behaald. Die loting is in drie seriën ver deeld het eerst uitgetrokken nommer van elke serie bekomt een premie van 100,000 francs en nu had hij het geluk, dat die drie nummers zijn aandeel waren waardoor hij op één dag 300,000 francs won. Hij heeft echter de armen ruim bedacht. In de New-Yorksche dagbladen heeft men dikwijls een advertentie gelezenwaarbij ieder, die verlangde aan de cons criptie te ontkomen verzocht werd aan zekeren A. Fitch een dollar toetezendenwaarop het middel terstond zou worden aangewezen. In den tijd van één week ontving hij 600 brie ven met het verlangde geld. Het aan de opgegeven adressen toegezonden ongefrankeerde antwoord luidde: Neem oogen- blikkelijk dienst bij het eerste het beste regement vrijwilligers. Te Philippeville vond men dezer dagen op de muren en op sommige pilaren het volgende aangeplakt: //Met toe stemming van den Maire zou tegen half vijf uur op la place Wagram naast de kazerne in de Rue Imperiale een vreemde wedstrijd plaats hebben tusschen twee schoone dames, Marion Delorane en Ninon de Lenclos. Deze twee heldinnen zijn haarfijn bekend met de eerste gronden der gymnastie en le veren zulke bevallige pores op, dat Raphaël en Michel An- gelo ze niet schooner hebben kunnen schilderen." 20 September. - In het Romeinsch en Heden daagsch Recht de heer J. P. R. Takvan Engelenmet een academisch proefschrift, getiteld: Het recht van amendement in de Con stitutionele Monarchie. In de Godgeleerdheid de heer A. Kuyper, van Maassluis, met een academisch proefschrift, getiteld: Disguisitio Histo- rico-Theologicaexliibens J. Calvini et J. d Lasco de Ecclesia Sententiarum inter se compositionem. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 15den September 1862. 1 wegens het maken van nachtelijk burengerucht. 1 wegens na gezetten tijd in een tapperij bevonden te zijn. 1 wegens het verstrekken van sterkendrank na gezetten tijd. I wegens het rijden over de Klinkerstraat. 5 wegens het baggeren in de Singelgrachtzonder consent. 1 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 11 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2