Nu. 792. Maandag 22 September. A". 1862. LEID Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke hom mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-0 regels ƒ0.75. Tedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 ra.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m; en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra, terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Hijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burge/neester en Wethouders, Maandag en Donderdag *3 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Pabricage des Zatnrdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van li)4 unr. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlaiidsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie en domeinen te IJsselstein de heeren F. L. Jansenthans te Zalt-Bommelte Zalt-Bommel Mr. S. Reinvaan, thans te Har derwijkte Harderwijk H. P. de Gavere, thans te Ommen; te Oud-Beijerland S. van Hettinga Tromp, Thans te Holwerd te Holwerd G. J. de Sitter, thans te Goorte Lochem J. A. F. L. van Heckeren thans teSittard; te Sittard Mr. W. Hem- sing thans te Kortgenete Gulpen C. C. J. van der Meer, thans te Gennep; te Kortgene de surnumerair C. F. Heufte te Goor de surnumerair F. H. Umbgrove; te Gennep de sur numerair B. A. Tours en te Ommen de surnumerair G. Y. de Blaauw. Z. M. heeft aan Jhr. Mr. D. F. van Alphengewezen substituut griffier der arrondissements-rechtbank te Leiden een pensioen van f 307 verleend. Volgens geruchten zou de kolonel van Hoey Schilthouwer van het reg. grenadiers en jagers bevorderd worden tot gene- raal-majoor, terwijl de luitenant-kolonel Ravens het kommando over dat regement zou worden opgedragen en zouden de majoors Schönstedt en Mac Leod, van dat regementtot luit.-kolonels worden bevorderd. Blijkens een berigt van den directeur en kommandant der Marine te Willemsoord zijn de vloer en de muren van het nieuwe dok aldaar, dat eerstdaags plegtig zou worden ge opend, belangrijk gebarsten. Een ingezeten van Amsterdam heeft het bestuur der Vereeniging tot heil des Volks uitgenoodigdom bijgelegen heid der kermis ten zijnen koste de kinderen van haar be waarschool op de Boomslootten getale van 200 op poffertjes te onthalen. De oprigting van een Garibaldi-Vereeniging wordt ook in Nederland beproefd. Men klaagt er in Friesland over dat tegenwoordig aan zienlijke partijen boter uit Engeland onverkocht terugkomen, en de beroemde Friesscbe boter reeds door beter bewerkte wordt verdrongen. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Jutphaas de kandidaat F. J. P. Moquette; terwijl Ds. J. Koster te Har derwijk het beroep naar de Hervormde gemeente te Ommen heeft aangenomen. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeente te Aaien in Drenthe den kandidaat H. Koers en aangenomen het beroep naar Houwerzijl door den kandidaat P. A. Lanting eu naar Surhuisterveen door den kandidaat P. Woudsma. Donderdag avond werd de jaarlijksche algemeene verga dering van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix in de Stads-Gehoorzaal gehouden in tegenwoordigheid van de HH. Wethouders Stoffels en Hubrecbt, en van Commis- siën uit de Leidsche Afdeeling der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid en van de Leidsche Nijver- heids-Vereeniging. De Voorzitter, de heer A. Montagne Iz., gaf verslag van den toestand en de lotgevallen der instelling over het afgeloopen genootschapsjaar en kleedde,-naar aan leiding van de omstandigheid zijner verpligte aftreding als lid van het bestuur, een blik werpende op den langdurigen tijd, die hij tot het genootschap in betrekking had gestaan- dat verslag in met opmerkingenwenken en lessen uit zijn erva ring geput, van het bijzondere tot het algemeen belang beslui tende. Uit dat verslag bleek o. a., dat de nieuwe regeling van het openbaar lager onderwijs invloed had gemaakt op de regeling van het bouw-, wis-, natuur- en werktuigkundig on derwijs waarvan de bijwoning alleen vergund werd na een afgelegd examen, dat voldoende blijken gaf van kennis, om met vrucht dit onderwijs bijtewonenvoorts, dat de Neder landsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hare jaarlijksche bijdrage van f 150 had gestaakt; dat weder een gift van f 65 door een ongenoemde was geschonken ten be hoeve van het onderwijs in het handteekenendat dit jaar eenige jongelingendie hun opleiding aan het genootschap hadden ontvangen als opzigters bij 's Rijks waterstaat waren ge plaatst, en dat de aanstaande wet op het middelbaar onder wijs over het lot en de toekomst van het Genootschap zal beslissen. De Voorzitter deelde vervolgens boekgeschenken en,.4$ndere prijzen uit aan de volgende jongelingen: fj' i - VYi •ff

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1