A". 1Nt>2. Binnenlandsch Nieuws. LGID8CH DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- oaers Vyf Cents. Prys der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 a. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 ra.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 ra en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwatraat; 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddaga te 11 u. 15 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Iodisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 eu van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethouderMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. den heer Mr. G. C. J. van de Tweede Kamer der van Z. M. de Koning heeft Reenen benoemd tot voorzitter Staten-GeneraaL Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Franeker den heer Mr. J. Minnema Buma, en tot ingenieur van de tweede klasse voor de dienst van het stoomwezen in Nederl. Indie den heer J. W. F. Bertrand te Leiden. (De be noeming aan den oudsten zoon van een geacht stadgenoot te beurt gevallen, is niet zonder beteekenis. Op 24-jarigen leef tijd voor zulk een eervolle eu ruim bezoldigde betrekking, aanvan kelijk f 4200 'sjaars, te worden aangesteld, is toch zeldzaam. Ook hij genoot zijn eerste opleiding aan het Genootschap M. S. G., en verkreeg zijn vorming aan de Koninklijk Bel gische instelling te Luikterwijl hij eerst na een vergelijkend examen ter benoeming door den Minister van Koloniën werd voorgedragen). In de zitting der Tweede Kamer van heden heeft de Commissie tot het opstellen van een ontwerp-adres in antwoord op de Troonrede haar ontwerp ter tafel gebragt.dat gedrukt rondgedeeld en naar de afdeelingen verzonden zal worden. Op het voorstel van den Voorzitter wordt besloten het ver slag nopens den staat der West-Indische bezittingen over 1859 in de vorige zitting onafgedaan gelaten in deze zitting weder optevatten. De heer van Bosse heeft namens de Commissie, belast ge weest met het onderzoek van dat verslag van West-Indie, rapport uitgebragt, waarvan de conclusie is het rapport te doen drukken en ronddeelenen een afschrift daarvan te verzenden aan den Minister van Koloniën. In een volgende vergadering zal nopens de voorgestelde conclusie een beslissing genomen worden. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten morgen te benoemen twee leden voor de commissie der huishoudelijke aangelegenheden van de Kamer en drie leden voor de Com missie over de stenografie. - Daarna is de vergadering tot Zaturdag gescheiden. Heden Vrijdag morgen te half tien uur vereenigden zich in de maliebaan het garnizoen der residentie, de batterij veld-artillerie in garnizoen te Leiden, de bataillons infanterie van het 4de regt. respectivelijk in garnizoen te Leyden en te Delft. Nadat zij zich in colonnes hadden gesteldmarcheerden zij, onder kommando van den generaal-majoor Wilbrenninck naar de vlakte van Waalsdorp, om daar groote manoeuvers in het vuur uittevoeren. Een overgroote menigte zoo in rij tuigen, als te paard en te voet begaf zich derwaarts, om ooggetuige van dit militair schouwspel te zijn. Ook van elders waren er velen herwaarts gekomenten einde deze groote manoeuvres bijtewonen. Z. K. H. de Prins van Oranje is van HD. buitenland- sche reis in de residentie teruggekeerd. Donderdag is aan het Ministerie van Binnenl. Zaken door de Commissie voor de Staatsspoorwegen herbesteedhet bouwen van de penanten en landhoofdensteunpijlers en be- veiligingswerken voor twee draaibruggen over het Groot Noord- Hollandsch Kanaal en een dubbele brugwachterswoning, ten behoeve van den Spoorweg van Nieuwediep tot Alkmaar. Daar voor waren ingekomen 22 inschrijvings-billetten waarvan de minste inschrijver was de heer C. Boef te Rotterdam voor de som van 204,475. De hoogste inschrijver was de heer T. S, Sjaarsma te Harlingen voor f 278,000. De Commissaris des Konings in Zuid-Holland heeft heeren burgemeesters en wethoudersin deze provincie verzocht, ter algemeene kennis te willen brengen, dat de ingenieurs voor het stoomwezen geen stoomtuigen mogen onderzoeken, en bijgevolg ook geen voorloopige vergunning voor het ge bruik daarvan kunnen afgeven dan na van wege het Depar tement van Binnenl. Zakeu de vereischte lastgeving tot dat onderzoek te hebben ontvangen. Tevens heeft de heer Commissaris gemelde heeren verzocht naauwkeurig te willen doen toezien, dat geen stoomtuigen worden in werking gebragt zonder dat de belanghebbenden in het bezit zijnof van een voorloopige vergunning van den ingenieur voor het stoomwezen, of van een definitieve vergun ning van wege het Departement van Binnenl. Zaken^""1* Bij de plaats gehad hebbende stemming te jSorinohsm ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kam^f det Staten.- 1

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1