N». 789 A". 1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. LAD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer I2f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 "tl. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 n. 9 m.; 9 ii. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 ra.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2^_ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgena te 7 u. 40 m.; 'smiddaga te 11 U. 15 m., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 ii. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw den generaal-majoor J. P. Del- prat en tot raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof van Groningen Mr. C. W. Dullrechter in de arrond.-rechtbank te Winschotenalsmede tot 2de luit. adm. van kleeding en wapening bij het 4de regement infanterie den sergeant-majoor I. J. Keyzer, van het 2de reg. infanterie. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de acht eerste maanden van 1862 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 38,271,307,77y tegen f 38,105,568,90 in hetzelfde tijdvak van 1861. Bij arrest van den Hoogen Raad van heden is uitspraak gedaan op het beroep in cassatie van den proc.-generaal bij het Hof in Zuid-Holland tegen een arrest van dat Hofwaarbij C. Meijburg is ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van overtreding der verordening op de plaatselijke belasting op het gedistilleerd der gemeente Oudshoorn. De Raad heeft het arrest vernietigd en de zaak verwezen naar het Hof in Utrecht. De arrondissements-réchtbank te Zwolle heeft, ter ver vulling der openstaande rechtersplaats, aanbevolen de heeren en Mrs. J. W. J. baron de Vos van Steenwijk, subst.-offi cier B. J. B. van Sonsbeekadvocaaten F. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, griffier van het kantongerecht, allen te Zwolle. Men zal zich herinneren dat eenige jaren geleden het verblijf van Neêrlands onbezweken philantroop Suringar, ge durende een zomersaisoen te Scheveningen de aanleiding gaf tot het zamenstellen van een commissie tot oprigting van een bewaarschool aldaar en dat zijn bemoeijingen tot verwezenlij king van dit plan met het beste gevolg zijn bekroond. Reeds eenmaal is de bedoelde school vergroot, en thans is men weder met een aanmerkelijke uitbreiding daarvan bezig. De kosten daaraan besteed wordende, zullen niet minder dan f 12,000 bedragen. De heer Suringar, steeds bijzonder belang stellende in al wat tot opleiding en veredeling van het jeugdig geslacht ook onder de minder bevoorrechte klassen betreft vertoeft thans te Scheveningen, ten einde op de vergrooting en ontwikkeling van de bedoelde heilzame inrigting een wa kend, en om naar zijn gevoelens uittedrukkeneen vaderlijk oog te houden. Men moet Be ellende onder den minderen volks stand op een zeedorp kennen om de beteekenis te beseffen van de weldaad, dat reeds aan het opkomend geslacht de kiemen van zedelijk en verstandelijk onderrigt werden ge schonken. Wij vernemen dat de heer Fr. Mennen, wijnhandelaar te 's Hertogenbosch, benoemd is tot ridder der orde van den Bey van Tunis. Bij het admissie-examen voor de toelating tot de les sen aan de Utrechtsche Hoogeschool11. Maandag plaats ge had zijn van de 25 jongelieden die zich hebben aangemeld 14 aangenomen. Maandag 11. had te Utrecht de 12de algemeene verga dering plaats der broederschap van kandidaat-notaris in Ne derland. Als redacteuren van het door haar uitgegeven tijd schrift Regt en Wet werden benoemd de heeren W. F. de Bock te Rotterdam, J. M. E. Dercksen te Leiden en J. Visser te 's Gravenhage; tot leden van het hoofdbestuur de heeren Mrs. P. G. Bijstra en H. W. Arentsen te Utrecht, C. van Wieringen te Mijdrecht. Het door den Minister van Financiën ter kennisneming en beoordeeling ingezonden wets ontwerp tot regeling der registratie, waartoe het hoofdbestuur een uitgewerkt rapport had opgemaakt en ter tafel gebragt, maakte een onderwerp van beraadslagingen uit, en zal daar van aan den Minister mededeeling worden gedaan. De overige punten van beschrijving werden door de vergadering behan deld en aangenomen, terwijl de volgende algemeene vergade ring zal gehouden worden te 's Gravenhage. Bij den scheepsbouwmeester F. Boelen op de hoogte van den Kadijk te Amsterdam, is Maandag een schip op sta pel gezetgroot ongeveer 400 gemeten lastengenaamd de Onderneming. pV^>.m Door de ingezetenen van Maastricht worden veleyfecla- mes ingezonden over de weder verhoogde patent ree mede de toepassing daarvan, zelfs op de geringste

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1