i\°. 787. Dingsdag 16 September. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft Dr. M. G. Timmers Verhoeven op verzoek eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Dordrecht en benoemd tot advocaat-generaal bij het Provinciaal Gerechts hof in Overijssel Mr. D. Fockema, subst. officier van justitie te Rotterdam en in diens plaats Jhr. Mr. B. C. de Jonge, thans subst. officier te Dordrecht; tot subst. officier te Dor drecht Mr. E. A. A. IJssel de Schepper, thans te Gorinchera en in diens plaats Mr. C. A. Marchant Jr., advocaat te Amsterdam. Z. M. heeft Mr. J. A. Philipse op nieuw benoemd tot Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal over het nieuwe zittingjaar. Z. M. de Koning heeft hedenMaandag morgen, in een bijzonder gehoor ontvangen den heer Mr. J. A. Philipse, nieuw benoemd Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal de herkozene en nieuw benoemde leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaaldie in handen van Z. M. de bij de wet gevorderde ambts-eeden hebben afgelegd. Naar men verneemt wordt Z. K. H. de Prins van Oranje in den loop dezer week van HD. buitenlandsche reis in de residentie terugverwacht. Bij de Tweede Kamer zijn aanhangig gebleven de vol gende wets-ontwerpendie in het nieuw aangevangen zittingjaar op nieuw moeten worden aangebodenal9 1°. Overdragt der tienden van het kroon- aan het staats domein enz. Beheer der kroondomeinen. 2°. Afkoopbaarstelling der tienden. 3°. Regeling van de pensioenen der Israëlitische predikan ten en van hunne weduwen. 4°. Regeling van het middelbaar onderwijs. 5°. Ontbinding van den raad der gemeente Heemstede. 6°. Regeling der Staatsbegrooting enz. 7°. Regeling van het rechtsgebied der rechterlijke collegiën enz. 8°. Kanaal door Holland op zijn smalst en verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee. 9°. Cultuurondernemingen in Nederl. Indie. 10°. Onteigening van perceelen ten behoeve van den spoor weg van Roermond naar Venlo. 11°. Onteigening van perceelen ten behoeve van den spoor weg van Tilburg naar Boxtel. Het rapport van de commissie van enquête over de zaken der marine is nog niet uitgebragt en wordt in het volgend zittingjaar verwacht. Vrijdag 11. is door verschillende burgerlijke en rechter lijke autoriteiten te Breda een 9treng onderzoek gedaan in de woning van den advocaat van B., alwaar men in een ach terkamer opgesloten vond een krankzinnige vrouwliggende geheel naakt en niet ver van daar een karwats of kleeren- klopper. Zij was in een allezins deerniswaardigen toestand en bleek te zijn de moeder van den advocaat. Op last der be voegde autoriteit is zij in een goed gesloten draagmand naar het stedelijk gasthuis overgebragt. Naar men verneemt zijn Zaturdag te Arnhem gevanke lijk binnengebragt twee knapen van omstreeks 10 jaren wo nende te Zevenaarbeschuldigd van de bussen in de R. Ca- tholijke kerken te Groessen en te Duiven opengebroken en de daarin aanwezige gelden zich toegeëigend te hebben. De Gemeenteraad van Enkhuizen heeft besloten de ge- neesheeren en de geestelijken of leeraren van alle godsdien stige gezindheden te begrijpen onder de brandweer en te plaatsen bij de perspomp waarvan zij door een jaarlijksche afkoop van 6 zich kunnen ontheffen. Donderdag 11. heeft de zwarte ruin Pibo, van den heer D. Vermaat te Charlois, die Woensdag 11. aan den Hoogen Rijndijk onder Soeterwoude de prijs behaald heeftook bij de harddraverij te Zandpoort de prijs gewonnen. Door den Gouverneur-Generaal van Nederl. Indie zijn o. a. benoemd tot adsistent-resident van Mandhéling en An- kola (residentie Tapanoli) A. Pruijs van der Hoeven en tot lste commies bij de algemeene secretarie Mr. W. Storten beker Jr. Vrijdag namiddag is in het Haagsche bosch aan de., rainbezochte zijde een slang gezien, die men op eeiy^e- t derl. el groot schatte. - Des nachts werd door de na^^chf** ontkleed en barrevoets aangehouden een mandie LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedani en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 ra. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2f u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 li. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1