N°. 785. Maandag 15 September. A". 18<i2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSLH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 ra.j 3 u. 47 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 ra.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 ra.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u, 29 m. en op de Zondagen '9 avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2j. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstrant: 'sinorgens te 7 u. 40 ra.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Ooat-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 11. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen. Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Neder- landsche» Leeuw den heer D. de Graaf van Polsbroek, con sul der Nederlanden te Kanagawa in Japan en tot 2den luit. bij het 3de regement vesting-artillerie hier te lande den 2den luit. Jhr. C. van der Wijck, bij het wapen der artillerie in het O. I. leger. Heden Zaturdag heeft de heer Thorbecke, Minister van Binnenl. Zakenmet de volgende aanspraak de zitting der Staten-Generaal gesloten Mijne Heeren De Koning heeft mij met het sluiten uwer jaarlijksche ver gadering belast. Uwe herinnering zegt u dat het eene werkzame zitting was. Gij hebt menigerlei en zeer gewigtige onderwerpen behandeld. Er is veel verrigt en veel overgebleven. Groote maatregelen, sedert jaren bij u aanhangig, werden eindelijk volbragt; ik roem de regeling van den Raad van State, de opheffing van het van staatswege tot dusver uitge oefend collatierecht, de afschaffing der slavernij in de West- Indische koloniënde nieuwe strafwetvele andere werden aan Uw overleg onderworpen om, zoo wij hopen in Uwe aan staande vergadering te worden voltooid. Zijne Majesteit draagt mij op, U voor de zorg en den ijver, waarmede gij het landsbelang hebt behartigd, dank te zeggen. In naam des Konings verklaar ik deze vergadering der Staten-Generaal gesloten. Donderdag heeft aan het Ministerie van Binnenl. Zaken door de Commissie voor de staats-spoorwegen de aanbesteding plaats gehad van het bouwen van bergplaatsen voor locomotieven en rijtuigen en het maken van den onderbouw eener groote draai schijf te Breda, ten behoeve van den spoorweg van Breda tot Boxtel. Daarvoor waren 26 inschrijvings-billetten ingeko men. Het werk werd opgehangen voor f 25,000met ver hooging van f 100 en is afgemijnd door den heer T. Alberts te Breda voor de som van f 38,400. De minste inschrijver was de fceêr L. Roksnaer te Oosterhout voor de som van f 38,990, en hij heeft daardoor de premie van f 50 ver kregen. In den loop dezer maand wacht men een groote pro motie bij het wapen der infanterie van het Nederl. leger. Prof. W. A. Jonckbloet is verkozen tot lid van den gemeenteraad van Groningen. Op enkele gronden in de nabijheid van Scheveningen is het beschot van aardappelen zonder voorbeeld gunstig. Men rooit er van de oude roede een oud kinnetje of een half mud. De voortdurende stilstand der katoenfabrieken zoo in de gemeente Helmond als in het daargelegen Gemert en om liggende plaatsentengevolge van het gebrek aan grondstof fen maakt, den ongelukkigen toestand van duizende en dui- zende wevers met vrouwen en kinderendie hierdoor ledig loopen en daardoor broodeloos zijn van dag tot dag hag- chelijker. Hoezeer èn de arm- èn de gemeentebesturen zich uitput ten om het deerniswaardig lot dier arbeidende klasse te le nigen, gaan de behoeften echter verre de plaatselijke krachten te boven. De raad, op middelen bedacht om de onheilen, die hieruit kunnen geboren worden te voorkomen heeft een commissie uit zijn midden benoemd, met zijn voorzitter aan het hoofdom mondeling den nood der wevers aan den Mi nister van Binnenl. Zaken te gaan kenbaar maken, opdat de hooge regering nog in tijds maatregelen beramedat niet een gansche klasse der maatschappij den hongerdood worde prijsgegeven. Uit Leiden werd het volgend particulier schrijven naar Rotterdam gezonden en in de Rotterdammer Courant opgenomen #Van goederhand kan ik u mededeelendat de post van tweeden prosector aan het anatomisch kabinet, opengevallen door de benoeming van Dr. Koster tot hoogleeraar te Utrecht niet weder zal worden bezet, maar dat in plaats daarvan een assistent zal worden aangesteld. Men wil verder weten dat het voornemen van het tej woordig kabinet is, alle betrekkingen aan de aeademi verschillende Academische instellingen, sedert 18

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1