780. Dingsdag 9 September. A". 1802. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSC DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 )u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 ra. en op de Zondagen 's avonds 10 u, 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2|- u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-TelegraaF dagelijks vau '9 m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Koninklijk besluit is aan den heer A. Steinbuch op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Ooltgensplaatbehoudens aanspraak op pensioen. Z. M. heeft den heer Camille Nothomb, in Belgietot ridder der orde van de Eikenkroon benoemd. De Belgische violoncellist Alexander Batta is door Z. M. den Koning der Nederlanden te Wiesbaden vereerd met de groote gouden medaille van Verdiensten. Men verneemt dat door Z. K. H. den Prins van Oranje aan deD heer W. Bötel, directeur van het muziekcorps van het 1ste reg inf., bij het verlaten van het kamp te Milligen een goud horologie is toegezegd, als bewijs van HDs. tevre denheid over de uitmuntende uitvoeringen van genoemd mu ziekcorps. Het heeft Z. M. den Keizer aller Russen behaagd aan S. C. Visser, schipper der eerste kl. bij het Loodswezen te Nieuwediep, de gouden medaille te verleenen voor redding van schipbreukelingen, om te worden gedragen aan het lint der orde van St. Wladimir. Aan elk der verdere opvarenden van de loodsboot is geschonken de som van 10 zilveren roe bels. Deze gunstige beschikkingen hebben genoemde zeelieden verdiend met hun menschlievende pogingen tot redding van de equipage van het Russische barkschip Alcijonkapt. Malm 15 Nov. 11. op de N. Haaks gestrand. Naar men berigt, zou het plan bestaan om de rijks accijns op de brandstoffen afteschaffen met den lsten Maart 1863. Voor den Hoogen Raad der Nederlanden (kamer van burgerlijke zaken) is 11. Vrijdag behandeld de bekende zaak van. den oud-pastoor en deken B. Hofman tegen M. van der Aa cs., welke laatsten zijn opgekomen tegen het notarieel tes tament door nu wijlen J. G. van der Aa, in leven pastoor te Ouderkerk aan den Amstel, op 30 September 1857, terwijl hij aan een typheusen koorts was lijdende, te Borne in Over ijssel verleden en binnen drie dagen daarna met den dood bekrachtigden welk testament bij vonnis van de arrond.- rechtbank te Amsterdam, bevestigd bij arrest van het Pro^ vinciaal Hof in Noord-Holland van 29 Junij 1861, is ver nietigd op grond dat voldoende zou zijn gebleken dat de erf later tijdens het passeren van het testament niet was in het bezit van zijn verstandelijke vermogens. De cassatie is gead strueerd door de heeren Mrs. A. P. T. Eyssell en Faber van Riemsdijk en bestreden door den advocaat Mr. D. Léon. Op den 25sten dezer zal de advocaat-generaal Mr. Gregory in deze uit verschillende oogpunten zoo belangrijke zaak zijn conclu- siën nemen. Burg. en Weth. van 's Gravenhage hebben den raad voor gesteld zich niet te vereenigen met het voorstel tot afschaf fing van de turfbelasting. In hun rapport zeggen Burg. en Weth. 0. a. het volgende: //De financiëele toestand der ge meente kan alzoo, naar het oordeel van Burg. en Weth., van welke zijde men dien ook moge beschouwen geenszins de af schaffing der turfbelasting op dit oogenblik wettigenmaar zij achten ook nog om een andere rede het tegenwoordig tijd stip voor de afschaffing eener gemeentebelasting niet gelukkig gekozen. Door den Minister van Financiën is de toezegging tot herziening van het belastingstelsel gedaan, en, daargelaten of bij die gelegenheid ook sprake zal zijn van de gemeente belastingen verkeert men toch geheel in het onzekere omtrent den invloed, welke die herziening welligt van zelve op de be lasting der gemeente zal moeten uitoefenen. Schaft men der halve thans een belasting af, welken waarborg heeft men dat men niet binnen korten tijd genoodzaakt zal wezen ten ge volge van het wegvallen van het een of ander middel van heffing, tot een andere belasting weder zijn toevlugt te moe ten nemen en dat een dergelijke afwisseling een onaangena- men indruk zou te weeg brengen, behoeft voor niemand, die met de heffingen van belastingen bekend is, eenig betoog. LI. Vrijdag avond is in bet locaal Groot Keizershof, een algemeene vergadering gehouden van de afdeeling 's Gra venhage der vereeniging ter bevordering van fabriek- eahji werknijverheid in Nederland. Zij werd gepresideerd jétoor den heer Mr. J. Kappeyne van de Coppello. Onder dé medêdêe- lingen van het bestuur behoorde eene van het hpofïbesfuur, houdende berigt, dat de Minister van Binneni. Z|kende heer

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1