N°. 776. Donderdag 4 September, Au. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LKIIISIIIIiniilttAI). Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. »w Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 *u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 65 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (fieerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sunorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; - der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. f Zondag avond te 8 uur waren de officieren van alle wapenen in de legerplaats te Milligen voor receptie en afscheid nemen bij Z. K. H. den Prins van Oranje, bevelhebber der vereenigde troepen, in HD. tenten. De afscheids-legerorder luidt als volgt Dagorder N°. 24. Vereenigde troepen in de legerplaats! Gij zijt slechts eenige weken onder mijn bevelen geweest maar ik heb uw liefde gewonnen. Gij zijt vrolijk gebleven, toen het water in het kamp teis terde; gij hebt u goed gedragen in de vermoeijenissenwelke altijd verbonden zijn aan militaire oefeningen op groote schaal. Ik betuig u mijn tevredenheidbevelhebbers en militairen van alle rangen thans onder mijn bevelen. Ik neem afscheid van u, maar zal ons te zamenzijn niet vergeten. Leve de Koning Legerplaats bij Milligen1 September 1862. De luitenant-generaal Bevelhebber der vereenigde troepen. Op last: De generaal-majoor Chef van den staf der vereenigde troepen (get.) J. J. van Muiken. De heer van Bosse is Dingsdag avond uit Parijs in de residentie teruggekeerd en heeft heden Woensdag een onder houd met den Minister van Financiën gehad. Men deelt mededat 11. Zondag de heer van Rossum secretaris van H. K. H. Prinses Marianneaan een sluip moord is ontkomen. Hij werd gewond door een dolksteek die op het hart was gemunt, doch door zijn arm werd afge wend, maar echter met zooveel kracht was toegebragt, dat hij door en door den arm is gegaan. Dit voorval had plaats op de goederen der prinses in Silezië. Maandag nacht hebben de kweekelingen van 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht een sereuade met fakkellicht gegeven aan de nieuw benoemde officieren van gezondheid voor het O. I. leger, die naar Har derwijk vertrekken. Dien avond was ook voor het eerst algemeen ontstoken de nieuwe straatverlichting door loopend gas van de opgerigte Stedelijke gasfabriek, die gebouwd is naar het ontworpen plan van den ingenieur van der Madeonder wiens toezigt alles is ingerigt en waarvan de directie is opgedragen aan den heer A. C. Spruyt. Men verneemt, dat het bestuur van de armen-inrigting te Zwolle een nieuwen maatregel heeft genomen ter bevorde ring van de zindelijkheid onder de minvermogende klasse, dien namelijk om ledikanten te verhuren. Voor denzelfden prijs als in den aanvang een fournituur werd gegeven, wordt nu door de daartoe gestelde commissie een ledikant met four nituur in gebruik afgestaan. Een gelijke maatregel heeft elders reeds goede gevolgen doen zien. Op sommige plaatsen toch heeft men reeds woningen gebouwd zonder bedstedenen wor den door verhuurders ledikanten beschikbaar gesteld, naar mate de behoeften van het huisgezin dezelve vordert. Maandag werd te Amsterdam de stedelijke tentoonstelling van schilder- en andere werken van levende kunstenaars, in het Oude Mannenhuis door den Burgemeester, voorzitter der commissie, geopend. Onder anderen deelde de spreker mede dat de stad Amsterdam weder zes gouden medailles voor deze tentoonstelling heeft bestemden betreurde het dat op het verzoek om ook rijksmedailles beschikbaar te hebben afwij zend was geantwoordvermits deze reeds voor een tentoon stelling elders waren uitgeloofd. De catalogus dezer tentoon stelling bevat 522 nommers. De Gemeenteraad van Delft heeft tot Wethouder benoemd den heer A. van der Leeuw. Dezer dageu is te 's Hage tot stand gebragt een fonds onder den naam van Smids-vereenigingten doel hebbende om alle personen, tot dat vak behoorende en die genegen mogten zijn daaraan deeltenemenbij ziekte een wekelijk- sche uitkeering te verschaffen en de jaarlijks daarvan over schietende gelden onderling te verdeelenzoodat daarmede een dubbel doel beoogd wordt: onderstand bij ziekt^Jfiop-j^N, sparing van gelden tot aankoop van levensmiddelen/tegen-deu winter, Voorloopig mag het bestuur zich verhe^^n

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1