HARDDRAVERIJ Tweeden Praeceptor Advertentie». Kandij-, Sucade-, Kruid en Ontbijtkoek. Des Namiddags ten 2 uredoor Paarden van Zessen klaar E. LAURILLARD, Eenige dagen geleden wilde de kapitein van een vreemd koopvaardijschip te Hamburg geen gehoor geven aan de be velen van den havenmeester. Bij een herhaling van het gegeven bevel, gaf hij aan den ambtenaar, met het overbren gen daarvan belastin hevigen toorn te kennendat hij ieder, die tegen zijn wil den voet op zijn bodem zette, zou dood schieten. Ten einde zijn bedreiging te volvoeren, wapende hij zijn zwarte équipage met sabels en revolvers. Toen nu de ha venmeester zag, dat hij zijn bevelen niet kon uitgevoerd krij gen vorderde hij de hulp van de militaire magt. Een halve compagnie linietroepen ontving bevel om het Braziliaansche vaartuig te enteren en den kapitein tot rede te brengenhet geen gelukkig zonder bloedvergieten heeft plaats gehad. De jongste groote jaarmarkt te Pesth is druk bezocht geweest. Bijna 100,000 centenaars wollen stoffen zijn daar verkocht. Te Hildesheim groeit nevens den muur van het koor der groote kerkden zoogenaamden Domeen rozenboom welks stam een verbazende dikte heeft. Op een geringen af stand van den grond ontspruiten uit den dikken stam drie armen, waarvan de takken en twijgen over het dak van het koor groeijen en tegenwoordig met duizende roozen beladen zijn. Sedert eeuwen vertoont zich deze reusachtige boom eiken zomer in bloei en men verzekert, op grond van mededeeling door oude schrijvers gedaan, dat de stam in der tijd is ge plant door keizer Karei den Groote. - Te Chelmsford zag een policie-agent 11. Zondag, des nachts omstreeks 2 uur een manspersoon in nachtgewaad in de goot wandelen en kort daarna naar beneden tuimelende ongelukkigedie zich vrij ernstig had bezeerdbleek te zijn een slaapwandelaar, die waarschijnlijk een misstap heeft ge daan, dewijl hij anders behouden zijn kamer weder zoude hebben bereikt. Woensdag nacht tusschen 3 en 4 uur ontstond er te Londen brand in de werkplaats van den heer Walter schrijnwerker in Glou cester-street. Alle pogingen werden in het werk gesteld om den brand meester te wordenmaar te vergeefsde geheele reeks werkplaatsen is een prooi der vlammen geworden. Een oogen- blik later ontstond er een tweede brand in een houtmagazijn in Camden-Row, dat in minder dan een uur geheel vernield was, ook aan omliggende panden werd aanzienlijke schade toegebragt. In den loop van den morgen was nog op drie andere plaatsen een begin van brand, die echter spoedig ge- bluscht werd. Maandag 11. kreeg de berg Keen een bezoek, dat lan gen tijd in die streken in herinnering blijven zal. Aan de noordzijde bij Birkhall werd de steilte beklommen door den prins van Wallis, sir Charles Wood, zijn echtgenoot lady Mary, zijn dochter en drie zoons; verder door generaal Grey met zijn echtgenoot en zijn dochter, miss Phipps; kolonel Biddulph en majoor Teesdale. Aan de zuidzijde bij Invermarck werd een ander gezelschap aangevoerd door den hertog van Cambridge, vergezeld van graaf Dalhousie, lady Christian Maule,a kolonel en lady Jane Dundas en professor Milner. De lucht was eenigzins betrokkenen het uitzigt dus niet zoo ruim als anders het geval wasmaar het gezelschap vond zich toch voor de moeite ruim beloond. Volgens oud gebruik plaat sten de koninklijke bezoekers en de overige leden van het gezelschap, die nog nooit dezen bergtop beklommen hadden, elk een steen op de Cairn. Nadat men den top rondgewan deld was, en Loch-na-gar, Ben-adn, Ben-achi, Battoch en andere steile heuveltoppen had bewonderddeden de ver- eenigde troepen een smakelijken aanval op de provianddie uit Invermarck was bezorgden vertrokken daarop ieder weer langs zijne zijde. In een brief uit Richmond (Amerika) leest mendat ten gevolge van de schaarschte aan verschillende artikelende prij zen aldaar ongehoord waren gestegen. De koffij gold 3 doll., thee 7 doll, per pondmelk 1 doll, per gallonboter 1 doll, per pond, aardappelen 6 doll, per schepel. Voor schrijfpapier betaalde men 30 doll, per riemen de prijzen van tabak wa ren 200 a 400 pCt. gerezen. Er was geen vooruitzigt, dat in dien stand van zaken spoedig een verandering zou komen omdat het vaste besluit was genomentot den laatsten man te vechten. Er waren 500,000 personen meer in de stad aan wezig dan vóór den oorlog. OFFICIEEL. NIEUWS. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leidendoet te wetendat de ingevulde Patentbladeu over het dienstjaar 1862 en 1863, voor al de Wijken, ter Secre tarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijndagelijks van des voor middags tien tot des namiddags te een uur. Degenen welke genegen zijn bovenge noemde Koeksoorten te willen DEBITE REN waaraan eene goede verdienste verbonden is, vervoegen zich met gefran keerde Brieven onder Letters A. B. bij de Wed. J. G. MOERBEEK Boekhandel te Groningen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden roepen bij deze op alle personen, die geschikt en genegen zijn tot de vervul ling der openstaande betrekking van aan het Stedelijk Gymnasiumop eene jaarwedde van 900 om zich met over legging der vereischte getuigschriften en van een verzoekschrift aan den Gemeen teraad op gezegeld papier geschreven in persoon of bij vrachtvrije brieven, vóór den lBden September e. k. aan te melden bij HH. Curatorenbij wie de noodige inlichtingen omtrent deze betrekking te verkrijgen zijn. Burgemeester en Wethouders voornd., D. TIEBOEL SIEGENBEEK Burgemeester. V. PUTTKAMMER, Secretaris, aan den Hoogen Rijndijk onder Soeterwoude. Op Woensdag 10 September 1862des voor middags ten 11 ure precies. Om Prijs en Premie: voor Paarden die nimmer een Prijs gewonnen hebben, bestaande de Prijs in een Russisch Zilveren Fiitereerkan met Zil veren Comfoor, en tot Premie een Palis sanderhouten met ivoor ingelegde Si- garenstandaard met Tabakskist. naar eene Fraatje Pendule tot Prijs. En tot Premie: een Kristallen met Zilver gemonteerde Sigarenstandaard met dito Aschbakjes en Luciferdrager. Be Prijzen en Premièn zullen finaal worden vereerd. Heeren liefhebbers worden beleefdelijk uitgenoodigd met hunne Paarden hieraan deel te nemen. Des voormiddags moeten de Paarden ten 10 ure en des namiddags ten 1 ure op stal zijn bij J. H00- GEVEEN, Koffijhuishouder op Zomerlust, bij Oud-MeerburgN°. 454. REDE gehouden te Rotterdam, 16 Julij 1862, in de Algemeene Vergadering van het NEDERLANDSCH ZENDELINGGENOOTSCHAP Uitgegeven bij M. WIJT ZONEN te Rotterdam, en alom ver krijgbaar gesteld. Prijs 30 Gents. DOOR Theol. Br. en Pred. te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3