Nu. 775. Woensdag 3 September. A". 1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIDStCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 in.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 'sHage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië3t, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau m.89u.30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. beeft benoemd tot president der arrond-recfct bank te Alkmaar Mr. T. M. Wentholt, thans rechter in die rechtbank; tot inspecteur der registratie en domeinen 3de kl. den heer A. M. van de Laarthans ontvanger te Gulpen tot commies bij het departement van Koloniën den heer G. H. van Soest en tot burgemeester der gemeente Goedereede en Stellendam den heer C. Goekoop; voorts eervol ontslag ver leend aan C. W. Ken sing als tijdelijk adj.-dir. van het gesticht te Veenhuizen en tijdelijk in dienst gesteld den heer G. J. Hendriks. Bij het wapen der infanterie tot lsten luit. (naar ouderdom van rang)bij het 1ste regement de 2de luit. Jhr. H. Laman TripW. F. G. L. van SonG. L. Langguth en J. H. Boer- rigter, allen van het corps; bij het 3de reg. de 2de luits. C. P. LammersA. van der Meer en F. C. W. van Hom allen van het corpsbij het 5de reg. de 2de luits. J. F. Foc- quin, P. K. P. J. van Sloten en D. Ayeltz, allen van het corpsbij het 7de reg. de 2de luits. T. C. van Nes Jhr. L. van BeymaM. de Sitter en E. Koelantsmede allen van het corps; bij het 8ste regement den 2den luit, N. Hofstede, van het corps; bij het corps ingenieurs mineurs, en sappeurs tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) de 2de luit. F. M. baron van Eek, F. J. van Heusden, G. G. G. Canter Cre- mers W. M. Westerman, A. J. C. J. S. Bergsma, H. P. L. C. de Kruyff, A. Jentink en J. Fabius, allen van het corps. Men verneemt, dat het departement van Binnenl. Zaken dezer dagen het nieuwe gebouw voor den Hoogen Raad der Nederlandendat thans voltooid is heeft afgeleverd aan dat van Justitie, zoodat de Hooge Raad eerlang het nieuwe voor hem bestemde gebouw zal kunnen betrekken. De Minister van Oorlog heeft te Woerden eenige inrig- tingen geïnspecteerd. Hij heeft ook Utrecht bezocht en eenige vestingwerken in oogenschouw genomen. Men ziet spoedig de openbaarmaking te gemoet van een koninklijk besluit nopens de huishoudelijke organisatie en de werking van den Raad van State, welke instelling eerst daarna volgens de nieuwe wet omtrent hare zamenstelling geregeld 2al kunnen werken. Die algemeene maatregel van inwendig bestuur zal strekken ter voldoening aan art. 46 der wet no pens den Raad van State. - Maandag heeft men in de groote of zoogenaamde lote rijzaal op het Binnenhof te 's Gravenhage een aanvang ge maakt met het inrigten der zaal voor muziekuitvoeringen. Men verzekert dat aanstaanden Woensdag door de Nationale zangvereeniging een proef zal worden genomen of die zaal geschiktheid bezit tot het daarin houden van concerten. De Delftsche Courant zegt te vernemen, dat er in de inrigting der Koninklijke Academie aldaar voorloopig, althans in den jare 1863, nog geen verandering zal worden gebragt en dat het berigt, door eenige bladen medegedeeld, als zou er eerstdaags een ontwerp tot reorganisatie dier instelling bij den Raad van State worden ingediend, van allen grond ontbloot is. In de thans door de kadetten der Koninklijke Militaire Akademie gedragen wordende chakots is een wijziging gebragt; zullende-naar men verneemt, de roode vlam van dat hoofd tooisel vervangen worden door een zwarte van paardenhaar. Uit een openbaar gemaakt overzigt van den uitvoer van eenige der voornaamste katoen-fabrikanten naar Nederlandsch Indie, gedurende de zeven eerste maanden in de jaren 1853 tot 1862 blijktdat het aantal uitgevoerde stukken van ver schillende breedten in 1861 bedroeg 783,970 en in 1862 1,167,796, waarvan de Neder). Handelmaatschappij niet meer dan één zesde heeft uitgevoerd. Men meldt uit Goor dd. 31 Augustus: Zooals men zich zal herinneren werd op den 8sten Januarij dezes jaars een aanmerkelijk gedeelte der gebouwen behoorende tot de Twent- scbe stoombleekerij alhier, door brand vernield. Nadat gerui- men tijd verloopen was alvorens rnen tot een vast plan van herbouw scheen te kunnen geraken, zijn sedert eenige weken de werkzaamheden tot dat einde begonnen en worden zij krachtdadig doorgezet. Niet alleen wordt het verbrande gedeelte weder verbeterd opgebouwd, maar de geheele inrigting onder gaat een aanmerkelijke uitbreiding en daarbij wordt van de vorderingen der wetenschap op dat gebied gebruik gemaakt en worden de eischen des tijds in aanmerking gene ren werd de nieuwe, kolossale 140 voeten hoo^e teeri' ■t

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1