KOOPJES HARDDRAVERIJ Magazijn BAZAR, Tweeden Praeceptor Advertentie». DUURZAME MOSTERD Gekleurde Katoenen en Stoffen voor Kleedjes Broderiën en Linten Des Namiddags ten 2 uredoor Paarden van Zessen klaar Brievenbus. Het aangekondigde Concert onder directie van den Heer T. B0TG0RSCHEE zal Maandag e. k. GEEN plaats hebben. BOTERMARKT. Burgemeester en Wethouders voornd., D. TIEBOEL SIEGENBEEK aan den Hoogen Rijndijk onder Soeterwoude. Op Woensdag 10 September 1862des voor- niiddags ten 11 ure precies. Om Prijs en Premie: voor Paarden die nimmer een Prijs gewonnen hebben, bestaande de Prijs in een Russisch Zilveren Flltereerkan met Zil veren Comfoor-, en lot Premie een Pali° sanderhouten met ivoor ingelegde 8i° garenstandaard met Tabak skist. naar eene Fraaije Pendule tot Prijs. En tot Premie: een Kristallen met Zilver gemonteerde üigarenstandaard met dito Aschbakjes en Luciferdrager. Heeren liefhebbers worden beleefdelijk uitgenoodigd met hunne Paarden hieraan deel te nemen. Des voormiddags moeten de Paarden ten 10 ure en des namiddags ten 1 ure op stal zijn bij J. HOO GEVEEN, Koffijhuishouder op Zomerlust, bij Oud-MeerburgN°. 454. behandeling. Crepin wa9 een oude vrek, die zich een vermo gen van twee millioen had verworven. De Fa v re's hadden hem ingepaktdoor zijn gierigheid te vleijen jufvrouw Favre zou nog andere middelen gebezigd hebbenom zijn familie te doen onterven en een testament ten haren gunste te ver krijgen. Toen men echter zoover was, leefde de oude na tuurlijk te lang en zou zijn goede vriendin hem door aftrek sels van slaapbollen langzaam naar de andere wereld geholpen hebben. Het testament luidt aldus: -cln naam van den Yader, den Zoon en den Heiligen Geest, maak ik, Crepin, oudste zoon, Jean, wonende te Lyon, bij Favre, wever, mijn testa ment aldusIk schenk en vermaak al wat ik op den dag van mijn overlijden in huizengrondeigendommen en staatsrenten als anderzins zal bezitten, aan mej. Marie Claire Gobet, huisvrouw van Pierre Favre..." Het was driemaal geteekend. Het is gedateerd van 17 Julij 1858 en den llden Augustus daaropvolgende is Crepin overleden. - Jufvr. Favre is van Lyon geboortig; zij was leerling bij Favre, en is op haar 18de jaar met hem in het huwelijk getredenterwijl hij 58 jaar was. Zij schijnt .vrij bekoorlijk te zijn geweest en ziet er nog goed uit. Haar man wist, dat haar wandel niet van de rein ste wasmaar hij schikte er zich in men doet veel om des lieven vredes wille; de akte van beschuldiging, - maar zulke dingen zijn dikwijls kwaadsprekend - zegt zelfs, dat hij haar aanmoedigde, in hare betrekkingen met Crepin. Zij is brutaal en laat zich niet ligt van haar stuk brengen zij had terwijl de policie haar liet surveillereneen agent der policie omge kocht, om voor haar de policie te surveilleren, Zij erkent, Crepin in haar woning te hebben opgenomen, in de hoop, dat bij haar een legaat zou maken, maar zij ontkent ten eenemale al wat haar medepligtige Chorel zegt, wieu zij hon derd duizend franc9 zou hebben aangeboden, als hij haar hielp, om zich van den oude te ontdoen en tot wien zij naderhand nog gezegd zou hebbendoelende op haar man /rZoudt ge me ook niet van dat oude beest kunnen afhelpen wijl deze tusschenbeide meer sprak dan gehoord mogt wor den. Chorel had de belofte van 100,000 frs. ontvangen door tusscheukomst van twee geestelijken die aan het hoold eener school nabij Lyon 9tonden. Er waren hem echter slechts 5000 frs. betaalden om zich te wreken bad hij mededeelingen gedaan die tot het proces geleid hebben. Van de geestelijke broedersdie zich met de zaak bemoeid hebben schijnt vooral een het bijzonder wel met jufvr. Favre te hebben kunnen vin den hij wist herhaaldelijk geld van haar te bekomennaar het heette voor vrome werkenwaardoor zij haar wat al te wereldsch gedrag zou goedmaken. Het is te verwonderen dat gedurende de vier jarendie sedert den dood van Crepin verloopen zijnen bij alle geruchten en bedreigingen der ont erfde erfgenamen jufvr. Favre niet met haar geld het land heeft verlaten, een argument, dat zeker wel met kracht ge bezigd zal worden in de verdediging door de heeren Berryer en Favre. Het hof van Lyon heeft uitspraak gedaan in de zaak van de echtgenooten Favre, beschuldigd, deu 80-jarigen Cre pin, die bij hen inwoonde en hen tot universele erfgenamen van zijn vermogen, op eenige millioenen geschat, benoemd had te hebben vergiftigd. De vrouw van Favre is veroordeeld tot 12 jaren tuchthuisstraf, Favre zelf tot 5 jaar confinement. (Deze laatste is een 80-jarige grijsaard, vrouw Favre is 44 jaren oud.) De Ondergeteekenden berigten bij deze dat bij ben gevestigd is het Hoofddepot van de door Z. M. den Koning geoctroijeerde uit de Fabriek van J. VAN DER MEER te Vinkeveen, Prijs per Flacon 20 Cents. MENTE COMP. Grossiers in ZoutZeep enz. Hooigracht nabij den N. Bijn alhier. yHT* Aan Heeren Winkeliers wordt eene behoorlijke korting toegestaan. IN HET BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden roepen bij deze op alle personen, die geschikt en genegen zijn tot de vervul ling der openstaande betrekking van aan het Stedelijk Gymnasium op eene jaarwedde van 900 om zich met over legging der vereischte getuigschriften en van een verzoekschrift aan den Gemeen teraad op gezegeld papier geschreven in persoon of bij vrachtvrije brieven, vóór den 13den September e. k. aan te melden bij HH. Curatoren bij wie de noodige inlichtingen omtrent deze betrekking te verkrijgen zijn. Burgemeester. V. PUTTKAMMER, Secretaris. Be Prijzen en Premiën zullen jinaal wordeti vereerd. Mijnheer de Redacteur! Ik stem geheel in met den lof die aan de concerten dezen zomer weder op Zo- merzorg zijn gegeven werd toegezwaaid. Ik zou zelfs iets verder willen gaan en de gelegenheiddie de heer Couvée jaren achtereen tot zulk een aangename uit spanning voor zulk een geringe som (ƒ6 voor acht concerten) aanbiedt, nog meer kunnen roemen, omdat er zoo weinig ge oorloofde uitspanningen van dien aard bestaan. Maar dat neemt niet weg, dat ik toch liever zag dat het Stedelijk Mu ziekcorps zooveel ondersteuning ontving uit de gemeentekas als voldoende was, om het in staat te 9tellen zich zoo te

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3