Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. te pasof er niet meer aan belastingen geheven wordt dan j volstrekt noodig is, om de gewone en buitengewone uitgaven te bestrijden - Op die vraag meenen we een toestemmend ant woord te kunnen geven. Z. M. heeft benoemd tot kapt. 3de kl. bij het 7de reg, infanterie den lsten luit. W. Bellaard Lormier en tot offic. van ge zondheid 1ste kl. de off. van gez. 2de kl. J. J. van Minden voorts aan Mr. C. H. B. Boot, lid van den Raad van Stateeervol ont slag verleend als lid van den Raad van Bestuur van het pen sioenfonds voor burgerlijke ambtenarenonder dankbetuiging voor bewezen dienstenen verplaatst de volgende controleurs der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen als: naar Amsterdam voor de active dienst den heer J. E. Lo- der te Rotterdam; naar Rotterdam voor de verificatie van het kantoor der in- en uitgaande rechten den heer W. F. L. baron van Reede van Oudshoornnaar Delftshaven den heer J. Burgerhoudt te Ouder-Amstelen naar Ouder-Amstel den heer J. H. Simon te Bedum. Z. K. H. de Prins van Oranje is heden Vrijdag mor gen te half twaalf uur uit de legerplaats bij Milligen in de residentie aangekomen ten einde bij HD. grootvader, Z. M. den Koning van Wurtemberg, zijne opwachting te maken. Men verneemt dat Z. K. H. spoedig naar de legerplaats zal terugkeeren. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag 16 Augustus niet plaats hebben. Heden Vrijdag, bij gelegenheid van de Napoleons'- dag, heeft er in de Roomsch Katholijke kerk St. Anthonius en Lodewijk aan den Boschkant te 's Hage een plegtig Te Deum plaats gehaddat door het corps diplomatique en vele onderdanen van het Fransche keizerrijk werd bij gewoond. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond een tweede voorstelling worden gegeven van l'Héritage de Mr. Plumet. Nopens het kamp van Milligen berigt men: De troepen zijn Zaturdag jl. in door en door natten toe stand in de legerplaats bij Milligen aangekomenwerden da delijk ingelegerdvan aardappelen en gebraden vleesch voor zien en konden vervolgens de na den marsch gewenschte rust genieten. Zondag morgen had de godsdienstoefening voor de Protes tanten, waarbij Z. K. H. de Prins van Oranje tegenwoordig was, en voor de R. K. plaats, terwijl aan de militairen der Israëlitische geloofsbelijdenis van des Vrijdags middags tot Zondags morgens vergunning wordt verleend afwezig te zijn om hunne godsdienstoefening in eene of andere naburige ge meente te houden. Zondag middag te 12 ure werden alle officieren aan Z. K. H. den Prins van Oranje, opperbevelhebber der kamperende troe pen voorgesteld. De groote parade vond geen plaats uithoofde van den gevallen regen van Zaturdag. Maandag exerceerde de infanterie en cavallerie elk afzonder lijk in de liniescbool en de veld- en rijdende artillerie voerde in exercitie-tenue op de Meerveldsche heide batterij-school uit met 6 kanons a 12 en 6 a 4 der veld-, en 4 kanons a 4 der rijdende artillerie. De manoeuvres werden zeer'goed ten uitvoer gebragt en gaf de luitenaut-kolonel Kellner, com mandant der kamp-artillerie, zijn tevredenheid te kennen over de netheid der batterijen, die op den marsch aanhoudenden regen hadden gehad. Dingsdag manoeuvreerde de cavallerie in brigade-evolutien op de Houtdorper heidewaarbij de halve batterij rijdende artil lerie de divisieschool was met twee batterijenelk van zes stukken op de Maroldsche heide, alwaar Z. K. H. de Prins van Oranje met zijn staf aankwam en eenige manoeuvres liet uitvoeren, die HD. tevredenheid erlangden. Vervolgens werden de batterijen ter parkplaats geleid door Z. K. H., aan wiens zijde de luitenant-kolonel Kellner reed, die inmiddels zijn kommando aan den artillerie-kapitein de Ridder had overgegeven. Tot honoraire leden der maatschappij Arti et Araicitiae te Amsterdam zijn aangenomen: Z. Êxc. de heer Mr. J. R. Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Zaken de heer ba ron van Brienen en de heer H. de Kat van Oost- en West- Barendrecht. In de laatste algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, te Amsterdam gehouden, is met acclamatie aangenomen een voorstel van het departement Loe- nen aan de Vecht, om aan een commissie optedragen de be antwoording der vraag: hoe moeten volksvermaken worden ingerigtzullen zij vallen in den volksgeest en gunstig wer ken op het volksleven? Tot die commissie worden aangewe zen genoemd departement en de departemeolen Zalt-Bommel Leeuwarden en Breda. Woensdag 11. is die vergadering gesloten. In den avond van Maandag den 11 dezer had te Kam pen een treurig voorval plaats, dat de verderfelijke gevolgen van misbruik van sterken drank op nieuw deed zien. De ja ger B., algemeen door zijn verslaafdheid aan den drank be kend, ontving een bezoek van een zijner zoons, een zeer op passend mensch, die als gezagvoerder op een van 's rijks stoomschepen is aangesteld en op het punt van vertrek staande, zijn ouders het laatst vaarwel kwam brengen. Zijn vader ver keerde als naar gewoonte in verregaanden staat van dronken schap de zoondie reeds meermalen vruchtelooze pogingen had aangewend om zijn vader van die heillooze gewoonte af- tebrengenbegreep ook nu weder hem daarover te moeten onderhouden; hieruit ontstaat eenige woordenwisseling, totdat onverwachts de vader, in woede ontstoken, de brandende kaars van de tafel slaatna alvorens zijn vrouw te hebben bedreigd. In de thans ontstane duisternis schijnt er tusschon vader en zoon een worsteling te hebben plaats gegrepen, of wel de vader moet tegen een of ander voorwerp zijn geval len, immers deze laatste heeft een zeer belangrijke hoofdwonde bekomen, die zich aanvankelijk zeer gevaarlijk liet aanzien; de vrouw, haar leven bij haren man niet langer veilig ach tende heeft de gemeenschappelijke woning verlaten en de verwonde is door de zorg der politie in het stadsziekenhuis opgenomen. Beroepen bij de Herv. gemeente te Dokkum Ds. H. J. G. Greebe te Oosterbierum. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeenten te 's Gravendeel de kandidaat B. Brummelkamp, te Baarland de kandidaat P. Diermans, te Zuidbroek en te Boxum de kandidaat J. Hessels. Ds. J. Bavinck te Bunschoten heeft voor het beroep naar de Christelijke Afgescheidene gemeente te Almkerk bedankt. De Gemeenteraad van Haarlem heeft aan den heer J. Perrin te Leiden op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer in de Engelsche taal aan het Stedelijk Gymna sium aldaar. Dr. T. Zaaijer is benoemd tot 2den prosector (niet praeceptor) aan het Anatomisch kabinet te Leiden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 75°, des avonds te 8 uur 68°, te 10 uur 64°. Vrijdag morgen te 5 uur 58°, te 8 uur 68", te 12 uur 72°, 's namiddags te 4 uur 72°. De luchtreiziger Regenti heeft 11. Maandag te Berlijn, vergezeld van zijn dochter, een luchtreis ondernomen 's na middags te uur. Nabij Storkow een afstand van 7 mijlen, daalde de ballon kwartier vóór zeven uur gelukkig neder. Zij hadden een hoogte van 9000 voet bereikt. De Schlesiz. Zeit. bevat in haar nommer van Dingsdag een berigt omtrent de Japansche gezantenmet betrekking tot hun verblijf in Pruissen. Daarin werd gezegd dat zij ten hove op zeer karige wijze ontvangen waren. De Neue Preuss. Zeit. beweert, dat dit berigt onjuist is en voegt omtrent be doelde gezanten eenige bijzonderheden bij die mededeeling. Onder anderen zegt het bladdat de Japansche gezanten bij het ontvangen van het berigt, dat deze of gene diplomaat aan hen wensebte te worden voorgesteldtelken male zich bereid betoonde om aan het verzoek te voldoeümaar nim mer verzuimden er den dringenden wensch bijtevoegendat O D

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2