N". 758. Donderdag 14 Augustus. A". 18t>2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 ra.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m- en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 'sHage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2f u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstruat: 'smorgens te 7 u. 40 ra.; 'suiiddags te 11 u. 15 ra., 's namiddags te 3 u. 46 ra. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 8—9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraal' dagelijks vau 's ra. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11—1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is tc spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens vau 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 aur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Za ken, is van zijn reis naar Drenthe in de residentie terugge keerd, en heeft Dingsdag aan het departement zijn werkzaam heden hervat. Door het departement van Oorlog zijn de kommandan ten der infanterie regementen gemagtigdom tot den eersten October alle zoodanige korporaals of korporaals titulair, die zich door een uitstekend militair gedrag en wijze van dienen onderscheidenvatbaar voor den hoogen rang geoordeeld wor den tot sergeant titulair te bevorderen, zullende bij ieder corps het getal dezer categorie van onderofficieren het getal van 18 niet mogen worden overschreden. Voor de arrondissements-rechtbank te 's Hage heeft Dings dag een zaak gediend, wier vermelding niet van publiek be lang ontbloot is, omdat het gold een misdrijf, omtrent het welk vele lieden onkundig zijnen waarvan de vermelding tot veler waarschuwing kan strekken. Twee kooplieden, met manufacturen reizende, hadden eenige weken geleden eenige stukken gras- of katoenlinnen verkocht en zooals de koopers het deden voorkomen voor echt Vlaamsch linnen. Nadat de koop gesloten en de koopprijs was betaald, heb ben de kooper3 gemerkt, dat zij niet linnen maar zniver ka toen hadden gekocht. Zij gaven daarvan kennis aan de policie, die de beide koop lieden met het geld nog in hun bezit te 's liage aantrof. Er werd proces-verbaal opgemaakt en de kooplieden stonden den 5den Augustus jl, ter dezer zake terecht. De heer officier van de rechtbank requireerde een gevangenisstraf van drie maan den tot een jaarwegens gepleegd bedrog in den aard van de koopwaar. De advocaat Mr. D. van Raalte heeft voor de be klaagden aangetoond, dat er in deze zaak aan geen bedrog te denken viel en de omstandigheden het bewijs niet ople verden, dat zij de goederen voor echt linnen hadden verkocht. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in deze zaak en de beklaagden van het hun ten laste gelegde vrijgesproken. Tn den Koninklijken Fransclien Schouwburg^ te 's Hage zal Donderdag avond worden ten looneele gey»€ra['Heritage de Mr. Plumet. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. [edere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. H, M. de Koningin en Z. K. H. Prins Alexander, ver gezeld van HD. verder gevolg, zijn Dingsdag uit de residentie naar Rotterdam vertrokken, ten einde aldaar H. Ms. vader, Z. M. den Koning van Wurtemberg, te ontvangen. De hooge personagies zouden zich onmiddelijk van daar weder naar 's Hage begeven. Z. M. de Koning van Wurtemberg zal HD. intrek nemen op het paleis Het Huis ten Boschalwaar H. M. de Koningin haar zomerverblijf houdt. Z. M. reist incognito onder den naam van graaf von Teeken zal vergezeld zijn door HD. kabinets-chef baron von Maucler, den eersten stal meester baron von Hügelen den eersten lijfarts staatsraad von Ludwig. Z. M. de Koning van Wurtemberg, is des namiddags ruim twee uur met gevolg langs den Rijnspoorweg te Rotterdam aangekomenen werd bij zijne aankomst aldaar verwelkomd door zijn dochter, H. M. onze Koningin. Ook bevond zich aan het station de heer C. P. Sander, consul van Wurtem berg te dier stede, om den doorluchtigen reiziger te compli menteren. H. M. de Koningin is terstond daarop met haren gast en beider gevolg naar de Diergaarde gereden en werd aldaar ontvangen door den heer directeur Martin, die de Vor stelijke personen overal rondgeleidde en alle noodige aanwij zingen deed. Meer dan een uur bragten HH. MM. met de beschouwing van al het merkwaardige der Diergaarde door en betuigden bij herhaling hunne ingenomenheid met de inrig- ting. Na den heer Martin minzaam dank te hebben gezegd voor de genoten ontvangst, vertrokken HH. MM. te 3| uur langs den Hollandscben spoorweg naar de residentie. Heden Woensdag middag heeft H. M. onze geëerbiedigde Koninginvergezeld van Haren beminden vader, in een open caleche Scheveningen en het Badhuis, waar HD, voor meer dan twintig jaren hunnen intrek hadden genomenbezocht. De grijze Koning heeft een opgeruimd voorkomen en schijnt een sterke gezondheid te genieten. - Naar men verneemt heeft Jhr. Mr. Elout van Soeter- woude besloten, wegens redenen van gezondheid, zijn ontslag aantevragen als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1