Nu. 755. Maandag 11 Augustus. A". 18«!2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maandeu. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Tedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2$ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'suamiddags te 3 u. 46 rn. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Beverwijk den heer A. J. H. van den Bosch, thans te Tholen, te Hyum den heer H. de Bosson, thans te Wieringerwaard en in diens plaats den heer E. D. van Wageningensurnumerair te Leeuwardenvoorts tot adviseur voor Wis-, Natuur- en Scheikundige zaken bij het departement van Financien Dr. J. W. Gunning, lector in de scheikunde aan de Hoogeschool te Utrechtin plaats van Dr. G. H. Muller, eervol als zoodanig ontslagenen tot directeur der registratie en domeinen voor de Provincie Zeeland den heer Q. C. Collard thans inspecteur van de 1ste klassein plaats van Jhr. J. Stern, wiens benoeming tot die betrekking op zijn verzoek is ingetrokken. Z. K. H. de Prins van Oranje is Vrijdag morgen uit de residentie naar Milligen vertrokkenom het opperbevel over de daar ter plaatse kamperende troepen op zich te nemen. De Minister van Marine heeft benoemd tot adelborsten 3de kl. bij het Koninklijk Instituut te Willemsoord de na volgende jongelingen H. C. AchenbachN. W. van Ammers, J. H. Beuker Andreae, W. A. Buitendijk, M. Brieve, J. W. Groenemeijer, L. Haremaker, B. T. W. van Hasselt, E. D. Kits van HeyningenE. KempeP. H. Ledeboer, K. T. Meinesz, R, C. van der Meulen, G. A. van der Mieden, L. P. D. Op ten NoortC. R. A. van Osenbruggen A.G. J. van PlettenbergP. H. PragerN. J. van RenterghemL. C. Rovers, A, E. Arkenbout Schokker, W. M. J. Visser, E. Voetelink, F. C. Volcke en J. H. Wouters. Omtrent den uitslag van het examen der adspiranten voor de openstaande plaatsen als adelborst van de 3de klasse bij het kon. instituut voor marine te Willemsoord wordt me degedeeld dat de commissie sedert verscheidene jaren zooveel knappe jongens niet geëxamineerd heeft. Van de 78 werden 10 wegens ligchaamsgebreken afgekeurd, terwijl 40 aan de vereischten van het examen hebben voldaan waarvan er slechts 25 konden worden geplaatst. Naar men verneemt, zal met 1°. Januarij aanstaande een reorganisatie plaats hebben van het bureau der afdeeling voor de zaken der R. C. Eeredienst, ten gevolge waarvan ambtenaren op wachtgeld zullen worden gesteld. Door Z. E. den heer kanselier der beide orden is ver gunning verleend tot het dragen der St. Helena medaille aan den kolonel J. H. Lexau Rijsterborg, kommandant van het bataillon mineurs en sappeurs. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft bij vonnis van 8 Augustus de uitspraak der arrondissements rechtbank te Leiden bevestigd, waarbij J. v. d. H. is vrijge sproken wegens de aanklagt van laster. Men zegt, dat aan Jhr. Mr. Jan Ernst van Panhuys weldra als Commissaris des Konings in de provincie Friesland een eervol ontslag zal worden verleend. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft Dr. A. A. Land inwonend adsistent-geueesheer in het Burger-Gasthuisop zijn verzoek met 30 Sept. eervol ontslag verleend en in zijn plaats benoemd Dr. C. L. Wurfbain. Curatoren van het Erasmiaansch Gymnasium te Rotter dam hebben besloten met 1°. September het onderwijs in de Latijnsche taal op de tweede afdeeling van het Gymnasium geheel afteschaffen en de uren, aan dat onderwijs vroeger be steed te vervangen door lessen in de nieuwe talen en de overige wetenschappenwelke aan dat Gymnasium worden onderwezen. Ter gelegenheid der Middelburgsche kermis heeft de houder van een carousel, die daarvan slechts huurder en geen eigenaar wasde carousel met hetgeen daartoe behoort bij notarieel contract verkocht voor f 500 en zich na de ontvangst der kooppenningen uit de voeten gemaakt. Te Dordrecht is 11. Woensdag een huwelijk voltrokken tusscheu een jongman van 57 en een jonge dochter van 70 jaren. De zucht van sommigen te Enschedé, om toch spoedig en goedkoop te bouwengeeft soms tot belagchelijke toonee- len aanleiding. Gepasseerde week bemerkte men aan een in aanbouw zijnd woonhuis, dat de muur plotseling begon te waggelen en dreigde intestorten. Door stutten voorkywmTTOMu dat gevaar; van een ander bijna geheel voltooid gebouw g|ortte^S^ een gedeelte van den zijmuur in, toen een buurnmu de foo^, i

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1