Nu. 750. Dingsdag 5 Augustus. A°. 18fi2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MfiBLAB. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, cd franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75,, Iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 n. 17 in.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ut.: 9 u. 24 in. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 in.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot- van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2j u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbualigtingeu aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te ii u. 15 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savoads te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 eu 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Ryks-Telegraaf. Werkdagen van 9 12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Bpoorweg-Talegraaf dagelijks vau 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags vau 11—1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 10—2 aur. - Be Gemeente-Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke AccijnseB, dagelijks van 8—1 uur en vau 36 uur; der In- eu Uitgaande Heohten en Acoijusea dagelijks van 9—1 uur en van. 36 uur; van 'sRijks Directe Öelastsngen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Uit 's Hage wordt gemelddat een nieuwe orgauisatie der ministerieele bureaux op handen is, ten gevolge waarvan een veertigtal ambtenaren op wachtgeld zullen worden gesteld en het geheele corps zal worden verdeeld in 4 klassen, waar van de bezoldiging wordt bepaald op een maximum van/ 1800, f 1200, 800 en f 500. De nieuwe indeeling zal zich ken merken door vereenvoudiging van het getal, maar tevens door een betere bezoldiging der ambtenaren. De titels van hoofd en van adjunct-commies zullen vervallen. De Minister Thorbecke zal eerstdaags de rijksgestichten te Ommerschans en Veenhuizen bezoeken. Op aanstaanden Donderdag den 7den Augustus zal de gewone audiëntie van den Minister van Financiën niet plaats hebben. Het provinciaal gerechtshof van Limburg heeft Vrijdag' 11., nadat de behandeling der zaak 10 dagen had geduurd den persoon van Brouwers van Simpevelde wegens broedermoord tot 20 jaren tuchthuisstraf veroordeeld en zijn vrouw vrijge sproken. De Internationale Vereeniging voor den vooruitgang der maatschappelijke wetenschappen, die te Brussel zal gehouden worden, telt ook hier te lande de volgende leden, als: Prof. de Bosch Kemper en Dr. E. C. Buchner te Amsterdam, Mr. J. L. de Bruijn Kops en A. Elink Sterk te 's Gravenhage en Mr. Johan Luzac te Leiden. Onder de Nederlanders, die het letterkundig congres te Brugge zullen bijwonen, noemt men de hoogleeraren de Vries en BrillDr. N. Beets van Utrecht en Mr. H. J. Koenen van Amsterdam. Uit de handelingen van het Duitsche spoorweg-congres in de vorige week te Amsterdam gehouden blijktdat 62 directiën van Spoorwegen zich hadden aangeslotenwaarvan 19 van Staatsspoorwegen. Een ontwerp-reglement voor het vervoer van passagiersgoederen lijkenrijtuigen en vee werd in behandeling genomen en onderscheidene artikelen aange nomen. Voorts werd aangenomen een voorstel om in het nieuwe formulier voor vrachtbrieven een rubriek tot verklaring van het belang eener tijdige aflevering intelasschen een tol verbetering van een naamlijst der vervoerartikeleneen tot verandering der statuten waardoor de opneming van directiën vau niet-Duitsche spoorwegen mogelijk wordt, waartegen de afgevaardigde van Hannover zich verzet en over de invoering- van een uniformaat (de mètré) bij de Duitsche spoorwegen, alsmede één tot oprigting van een fonds tot het toekennen vau belooningen voor uitvindingen en verbeteringen in het spoor wegwezen. - In 1868 zal het Spoorweg-congres te Salzburg bijeenkomen. In de 85ste Algemeene Vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, den 8sten Julij te Deventer gehouden, zijn directeuren gemagtigd, om bij voortduring pogingen aanlewenden tot afschaffing of wijziging der wet op de patenten en is o. a. een voorstel verworpen om pogingen aantewenden ter verkrijging van een wet, waar door de livretten of werkmansboekjes worden beschermdmaar daarentegen aangenomen een voorstelom zich te wenden tot de Regering ter zake het ijken der gasmeters en om onder zoek ter vergelijking onzer suikerwet met die in Engelaud, Frankrijk en Belgie, wanneer daarin wijzigingen worden voor gedragen. Als plaats voor de volgende vergadering is gekozen Rotterdam. Het Nijverheidscongres had gelijktijdig plaats eu onder de daarop behandelde punten kwam ook voor de vermindering van het zegel op de dagbladendie zeer wenschelijk zou zijn het zeer drukkende wordt niet algemeen erkend en het middel om door te houden vergaderingen hierop aantedringen, is hier te lande onbepaald aftekeuren. (Een teeken des tijds, dat in- dustrieelen geen nut zien in de afschaffing of vermindering eener belasting, die in onzen tijd van openbaarheid en aan kondiging niet het minst treft handel en nijverheid). Uit het Verslag van de Algemeene Rekenkamer over 1861 blijkt, dat de aankoop van voorwerpen voor het bureau der commissie voor de Staatsspoorwegen te's Gravenhage aan leiding heeft gegeven tot de opmerkingdat hierbij met te groote weelde is te werk gegaan en tot de weigering der ver evening van een klein gedeelte van dat bedrag. De ver-effwwj^ eener som van f 800 voor het Nederlandsche Woordenboek'^

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1