N». 748. Zaturdag 2 Augustus. A°. 18 «2. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD De*e Conrant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Gents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.;3u. 47 m.;6u. 9m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 in.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen '9 avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ui. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. PostbudigtingeD aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 li. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Trië9t, 7 en 23; over iMarseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden.- Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect ia te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot bewaarder van de hypotheken het kadaster en de scheepsbewijzen te Maastricht den heer J. J. Moet, vroeger buitengewoon inspecteur der registratie en domeinenthans secretaris der gemeente Maastrichttot controleur der dir. belastingen in en uitg. rechten en aecijn- sen aan den Helder, in plaats van den op verzoek eervol ont slagen heer J. L. Crap Hellingmanden heer Jhr. T. J. Krayenhoff, thans controleur te Amsterdam, en in diens plaats de controleur W. Gr. Hoffman, thans van de buitengemeente te 's Hertogenboschvoorts tot burgemeester der gemeente Oploo c. a. J. 0. Arts en tot notaris, standplaats den Hel der, B. W. Smit, kand.-notaris te Zaandam. Te 's Hage is berigt ontvangen dat Z. D. H. de hertog Bernard van Saxen-Weimar in den ouderdom van 70 jaren is overleden. De Commissaris des Konings dezer provincieMr. J. Loudon is heden van zijn buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd. Z. K. H. de Grootvorst Michael van Rusland is Don derdag morgen in de residentie aangekomen. HD. heeft zijn intrek genomen in het hotel van het Russische gezantschap. Aan het station bevond zich de Grootmeester van H. M. de Koningin de graaf van Randwijk ten einde Z. K. H. namens H. M. te ontvangen. Daar was ook een Koninklijk rijtuig, bespannen met vier schimmels, bestemd voor Z, K. H., waarin de Grootvorst, de generaal Mansouroff en de graaf van Rand wijk plaats namen. Daarna heeft Z. K. H. aan een déjeuner bij H. M. de Koningin, op het paleis Het Huis ten Bosch, deelgenomen. Z. K. H. Grootvorst Michael is Donderdag te 1 uur 48 minuten weder uit de residentie vertrokken om van daal de reis naar Londen voorttezetten. Z. K. H. werd door den generaal Mansouroff, minister van Z. M. den Keizer aller Russen alhieren den raad van legatie bij dat gezantschap den graaf Sievers, uitgeleide gedaan. Woensdag 11. had te Nijmegen de aangekondigde bij eenkomst plaats, waarin de spoorweg-commissie verslag van hare werkzaamheden zou geven. De Voorzitter der commissie, de heer A. Noorduyn opende de vergadering, waarop de heer Triebeis verslag deed van hetgeen gedurende de laatste twee jaren was verrigt en voorgevallen. De Vergadering hechtte haar onverdeelde goedkeuring aan hetgeen door de commissie was verrigt, terwijl vervolgens bleek dat de heer Hallo geen concessie van den Minister van Binnenlandsche Zaken had verkregen. Met den extra-trein van Amsterdam naar Zeist-Drie- bergen en Arnhem zijn Woensdag vervoerd 1491 reizigers a f 1daarvan hebben een duizendtal passagiers te Zeist zich laten afzetten. Het dorp was daardoor vol vreemdelingen, die bij het heerlijke weder een recht aangenamen dag buiten kon den doorbrengen. Zeist geleek de Long-champs van den Am- sterdamschen burgerstand men zag er een uitstekende collectie van welgevulde spoorwegmandjesdie bewezen hoe de Am sterdammersdie altijd zoo trotsch zijn op hun geboortestad, ook gehecht zijn aan de Amsterdamscle broodjes en versna peringen. Toch was ook het vertier voor het dorp groot. Donderdag morgen is er weder een goedkoope volkstrein uit Amsterdam in de residentie aangekomen. De trein bestond eigenlijk uit twee treinen rnet twee locomotieven en een vijf tigtal wagens. Er werden dus weder ongeveer 1500 personen uit de hoofdstad naar de residentie overgevoerd. De komst van zooveel bezoekers bragt weder groote levendigheid aan het stationin het Bosch en te Scheveningen maar ook iu de stad zelve te weeg, waar openbare pleinen, etablissemen ten, vergaderzalen, kabinetten enz. druk werden bezocht. Het weder is fraai, zoodat men zich vleit, dat de bezoekers dit maal in dat opzigt meer genoegen dan in de vorige week van dezen volkstrein zullen gehad hebben. Donderdag morgen is van Rotterdam het prachtige stoomschip Petrec naar Engeland vertrokken om eeuige leden van het Spoorweg-congres derwaarts overtebrengen. De reis naar Dover is in 9^ uur afgelegd. Vermoedelijk zal die fraaije boot, ingerigt tot het vervoer van 500 passagiers, in dienst komen tusscben het station van den Rijnspoorweg le Rotter dam en dat van den Londenschen Spoorweg te Ranis,gateT^'*^j Ten gevolge der benoeming van den heer' Mr. G.» A. v

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1