N°. 745. Woensdag 30 Julij. A". I8b42. Binnenlaiidsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 ui. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 in.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hagc naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijkg-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Het heeft Z. M. den Koning behaagd te benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon den luitenant ter zee 2de klasse Norman Mac Leod, tijdelijk gekommandeerd hebbende Zr. Ms. stoomschip de Linge, en den heer Fournier, president van de vergadering der leden van het Duitsche spoorweg-ver bond, te Amsterdam gehouden; en tot kommandeur den heer W. F. del Campo genaamd Camp, gepensioneerd majoor der genie, burgemeester der gemeente Philipsland. Z. K. H. de hertog Bernard van Saxen Weimar is in Duitschland weder ernstig ongesteld geworden. Woensdag wordt te Soestdijk verwacht de grootvorst Michael van Ruslanddie Donderdag zich naar 's Hage zal begeven en zijn intrek nemen bij den Russischen gezant, een bezoek bij H. M. de Koningin afleggen en dien dag zich naar Antwerpen begeven. De Koning van Wurtemberg, de 81-jarige vader van H. M. onze Koninginzal binnen kort een bezoek aan zijn dochter brengen. Naar men verneemt bestaat bij de regering het voorne men om nadat het -wets-ontwerp tot opheffing der slavernij in de kolonie Suriname tot wet zal zijn verheven, te trachten de zoogenaamde boschnegersdie thans in een soort van kamp geheel afgezonderd leven, naar het bewoonde gedeelte der kolonie Suriname te trekken. In de Zitting der Eerste Kamer van Maandag 11. heb bende heeren van Oudermeulen, van Beeck Vollenhoven Huyde- coper van Maarsseveen en van den Dries schriftelijk berigt gegeven, dat zij verhinderd zijn de Vergadering bijtewonen. Zijn ingekomen verscheiden Koninklijke boodschappen be sluiten enz., die alle voor kennisgeving worden aangenomen. Daaronder behooren de besluiten nopens de zamenstelling van den Raad van State; de uitbreiding van het getal genottrek- kenden van de legers van 1 October aanstaande af. Zijn ontvangen verschillende adressen, waaronder die bezwa ren inhouden tegen het voorgedragen tarief. In handen ge steld van de daartoe benoemde commissie. Voorts zijn ingekomen de geloofsbrieven van den heer F. P. Virulybenoemd tot lid der Kamer door de Prov. Staten van Zuid-Holland, in plaats van Mr. P. Loopuyt die zijn ontslag had genomen. Deze stukkenworden in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Cost Jordens, Tone- kens en Villers de Pité. Deze commissie zal in de volgende week haar verslag uitbrengen. Hierna wordt overgegaan tot de trekking voor de op deelingen, die haar Voorzitters en ondervoorzitters zullen be noemen waarvan in de volgende zitting berigt zal worden gegeven. Hierna is de Vergadering gescheiden. Volgens het Weekblad de Nederlandsche Industrieel cir culeren er onderscheidene adressen bij industrieelenfabrie kantenkooplieden, reeders enz. aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal, om het aanhangige tarief van in- en uitvoer rechten te willen verwerpen, óf als ontijdig, óf wegens het onopgemerkt laten van de vraag om enquête, of wegens bei den. Te Leiden is te dezen aanzien een krachtig petitionne ment georganiseerd. Men verneemt dat de commissie van enquête van de Tweede Kamer voor de zaken der zeemagt haar taak heeft geëindigd en dat haar rapport met den uitslag van het ge houden onderzoek eerlang het licht zal zien.'Dat onderzoek heeft geloopen over de volgende vraagpunten: 1°. Welke is de tegenwoordige toestand onzer zeemagt? 2°. Welke zeemagt behoeft Nederland in Europa en als koloniale mogendheid? 3°. Welke wijze van aanbouw der oorlogschepen moet gevolgd worden De Commissie was aanvankelijk zamengesteld uit de heeren: J. P. Delprat, Mr. C. A. Poortman, Mr. P. Blussé van Oud-AlblasMr. W. H. Dullert, J. T. ter Bruggen Hugen- holtz, S. R. van Franck en Mr. K. A. Meeussen. Zondag voormiddag te 11^ uur kwam de extra-trein van Oberhausen te Arnhem aan, waarmede de Duitsche leden van het spoorweg-congres zich naar Amsterdam begaven. Aan het station bevonden zich de directie van de Nederl. Rhijn- spoorweg-maatschappij en de commissie uit den gemeenteraad,^ met den burgemeester aan het hoofd om de vreptüde b&zoe- kers te verwelkomenterwijl ook het muziekkorps der sclmt-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1