Nu. 742. Zaturdag 26 Julij. A". 1862. Binneniandsch Nieuws. Z. M. heeft bij het wapen der infanterie benoemd bij het 4de regt., tot majoor den kapt. der 1ste klasse L. J. van Dinter van het ode regt., en bij het 7de regt. tot kapt. van de 3de klasse den lsten luit. J. Gr. Buhler. Naar men verneemt is de 2den luitenant-kwartiermees- ter van der Meer, van het reg. veld-art. te Leiden in garni zoen in zijn rang overgeplaatst geworden bij de Bat. van het 5de reg. inf. te 's Bosch. De Ministers van Oorlog en van Marine begeven zich eerstdaags naar Hellevoetsluisnaar men zegt met het doel om over de uitbreiding of opheffing der vesting te overleggen. Aan het departement voor de Marine is Woensdag 11. een aanvang gemaakt met het afnemen der examina van de i adspiranten voor het etablissement te Willemsoord. Men verneemtdat de heeren van Bosselid van de Tweede Kamer, en Uitenhoven referendaris bij het Depart, van financien, zich omstreeks de helft der maand Augustus naar Parijs zullen begeventen einde aan de onderhandelingen met Frankrijk over het te sluiten handelsverdrag deeltenemen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal aanstaanden Maandag den 28sten dezer, des namiddags te 2\ uur, verga deren tot hervatting van hare werkzaamheden. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd het tooneel- stuk met zangles Filles de Marbre, alsmede de comedie l'Esclave du Mari. Men wil weten dat het Japansch gezantschap bij zijn terugkomst uit Duitschland ook Breda zal bezoeken met het bepaalde doelom de vermaarde graftombe van graaf Engel- bert van Nassau en zijn gemalin in de Hervormde kerk aldaar te bezigtigen. Naar men verneemtheeft de kantonrechter P. C. van Woelderen te Zevenaar ontslag uit zijn betrekking genomen. Dingsdag nacht kreeg een 25jarigen schipper in een dans huis te 's Hertogenbosch woordentwist met een burger, die weldra tot dadelijkheden oversloeg. De schipper keert hierop naar zijn schip terug, wapent zich met een mes en brengt daarmede zijn tegenpartij een diepe wonde in den linkerarm toe, welke den slagader doorsneed en die de geneesheeren ou- middelijk voor doodelijk verklaarden. De dader was inmid dels ontvlugtde commissaris van policie stelde dadelijk het noodige onderzoek in, onderzocht alle in die stad liggeude schepenen had het geluk hem nog gekleed op bed aante- treffenin hechtenis te nemen en tot bekentenis te brengen. De confrontatie, die Woensdag morgen plaats vond, had de bepaalde erkenning van den dader door den verwonde ten gevolge. Voor het kantongeregt te Gouda werd den lOden dezer de zaak behandeld van den heer L. Sanders als voorzitter van den Kerkeraad en het Kerkbestuur van de Israëlitische gemeente te Gouda, contra den heer A. Winkel, geïmmatriculeerd lid dier gemeente, die, tot armbestuurder benoemd had geweigerd die betrekking op zich te nemen en den bij het nieuw inge voerde reglement bepaalden uitkoop van vijftien gulden te vol doen. De heer Mr. H. H. Tels, advocaat te Botterdam, trad voor den eischer en de heer Mr. Kist, advocaat te Gouda, voor den gedaagde op. Het gold hier hoofdzakelijk de vraag, of het te Gouda nieuw ingevoerde reglement verbindend is, nu het wel door de hoofd commissie voor de zaken der Israëliten, ingevolge de Minis teriele circulaire van 30 Sept. 1861, maar niet door den mi nister zeiven, ingevolge art. 134 van het algemeen reglement voor de Synagogale ringen van 20 Sept. 1821, was goedgekeurd. Mr. Tels betoogde het verbindende van dat reglement, ter wijl het tegendeel werd beweerd door Mr. Kist, hoofdzakelijk op gronddat de Minister alleen zelf bij het ring-reglement tot alteratie en ampliatie van reglementen bevoegd verklaard dat recht niet bij eenvoudige magtiging of delegatie, zooals geschiedde bij genoemde circulaire van 30 Sept. 1861, op de hoofd-commissie kon overdragen. De heer kantonrechter heeft in deze zaak vonnis gewezen den eischer in het gelijk gesteld en den heer A. WinkfcLili^ den uitkoop en de kosten veroordeeld, op grond, dat de Mi- j nister bevoegd was zoodanig besluit te nemen, als'vervat is fn de circulaire van 30 September 1861. LEIDSOH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 ui. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 in. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. - Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdag3 vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. ~De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/'0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1