Nu. 741. Vrijdag 25 Julij. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te S u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 P. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 16 m., '«namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 8— 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uur. Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect i« te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 31 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijusen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot leden der commissie van ad ministratie over de gevangenissen te Woerden: de heeren S. Lagerwey, notaris, en Mr. A. J. Hazenberg, kantonrechter aldaar voorts op verzoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan den tweeden luit. P. P. Everts van het 1ste reg. dragonders en den tweeden luit. C. W. Hopmans van Warmond van het 3de reg. inf. in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost Indie. Z. M. heeft den Minister van Marine gemagtigdom vier zee-officieren naar Londen te zenden tot het bezigtigen der marinewerven en der Londensche tentoonstellingalsmede om door kosteloos vervoer met de rijksschepen Cycloop en Frans Naarebout, eenige officieren en ambtenaren, tot het de partement van Marine behoorendein de gelegenheid te stellen die tentoonstelling te bezoeken. Het provinciaal gerechtshof van Zuid-Holland heeft Dingsdag uitspraak gedaan in zake H. C. Mol en J. Mol. Eerstgenoemde is schuldig verklaard zijn woning moedwillig te hebben doen afbrandenwaardoor te voorzien wasdat menschenlevens in gevaar konden worden gebragten mitsdien veroordeeld tot de doodstrafterwijl J. Molbeschuldigd van medepligtigheid aan die misdaad, is vrijgesproken. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam heeft de firma Hope en Co. veroordeeld om aan de houders van aan deden in de leening voor de bank der Vereenigde Staten van Noord-Amerikain Julij 1860 te Amsterdam gesloten, (Ame- rikaansche bankactiën) te doen rekening en verantwoording van haar gevoerd beheer en voorts tot scheiding en deeling van al de aan aandeelhouders toekomende waarden. In de laatste vergadering van den Utrechtschen Gemeen teraad werd behandeld een verordening op den invoer en het keuren van vleesch en vee, waarbij aan het toezigt der keur meesters ook onderworpen waren paarden en ezels, in de ge meente aanwezig. Een raadslid stelde voor dfr paarden en ezels niet onder dat toezigt te begrijpenmaar daartegen werd in het midden gebragt dat, aangezien groote hoeveelheden paar den- en ezelsvleesch in consumtie worden gebragt, niets mogt worden uitgezonderd. De invoer van paarden- en ezelsvleesch was verbodenomdat men dan niet in de gelegenheid geweest was het levende dier te keuren. Het voorstel om bet artikel te wijzigen werd met 18 tegen 2 stemmen verworpen. Uit de verdere beraadslagingen over die verordening bleek, dat er vermoeden bestond voor den invoer van veel vleesch afkom stig van gestorven paarden uit den omtrek der stad, op aller hande wijze en wel voornamelijk met hondenkarren in de voor steden welk vleesch aldaar klein gemaakt en op die wijze langs geheime wegen binnengebragt wordt, om, met ander vleesch vermengd, als gehakt of als worst te worden verbruikt. In rechtszaken is meermalen gebleken, dat paarden- en rund- vleesch niet gemakkelijk is te onderscheiden. Woensdag II. is de heer Mr. C. J. de Fremery in een openbare terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Brielle als substituut griffier geinstalleerd. Dingsdag II. is voor het Prov. Gerechtshof van Lim burg behandeld de zaak van L. J. Brouwers te Sirapelvelde, beschuldigd van broedermoord met voorbedachten rade en van zijn vrouw als vermoedelijke medepligtige. De advocaat Wenmaeckers verdedigde den manterwijl de advocaat de Sain voor de vrouw optrad. Dingsdag avond is te Arnhem na een langdurige ziekte overleden de heer Mr. F. S. Op ten Noort, procureur-generaal bij het provinciaal gerechtshof van Gelderlanddie den leeftijd van 57 jaren bereikt hebbende, om zijn vele goede hoedanig heden hooggeacht werd en wiens afsterven algemeen diep wordt betreurd. Woensdag morgen is de goedkoope volkstrein van den Holl. IJzeren Spoorweg van Amsterdam naar 's Gravenbage aldaar aangekomen. Die trein bestond uit een zestigtal wagens door drie locomotieven voortgesleept, waarmede 16 a 1700 personen naar de residentie werden vervoerd. Men mag dus gerust zeggen dat die proeve volkomen gelukt is en er valt niet aan te twijfelen of zij zal door meerderen gevolgd worden. Dat de aankomst en het verblijf van zoovele reizigers groote,^ levendigheid in de stadhet Bosch en te Schevenipgen te weeg bragt, behoeft naauwelijks gezegd te worden./a Avonds te 8 uur 47 min. keerde de trein naar Arasterdam, terug.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1