Nu. 739. A". 18H2. Binnenlandsch Nieuws. V -r x. LEIBSCH MfïlLüJ. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke NTotu rners Vijf Cents. Prijs dor Adverteutiëu ]-f> regels 0.75. Iedere regel tneer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 in.; 10 u. 17 ra.j 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te S u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeu aan de Lakenhai, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 40 ra.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savouds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-TelegraaF dagelijks van 's ra. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks vau 81 uur eu van 3G uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijunen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot surnumerairs der registratie en domeinen de heerenJ. P. Sprenger van Eykte Zwolle J. L. van der Mark, te Utrecht; J. J. de Lange, te Assen; B. C. van Berkel, te Rotterdam; C. T. E. H. Lannoy, te 's GravenhageL. Beijerinck, le Nijmegen; L. Hummel, te MeppelH. van Goudoever, te Amsterdam. Door Z. M. is: 1°. aan A. van Brederode, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lsten luit.-adjud., met den personelen rang van kapitein bij de dd. schutterij te Haarlem onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen langdurige en goede dienstenen met vergunning om de uni form der schutterij met de aan zijn rang verbonden onder- scbeidingsteekenen voortdurend te blijven dragen2°. bij de dd. schutterij te Haarlem benoemd tot lsten luit.-adjud. P. Pie- penbrinkmilitair ambtenaar der 2de kl. in Oost-Indie, thans met verlof hier te lande, Een groot aantal practiserende geneesheeren te Rotter dam hebben zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met een eerbiedig verzoek, betreffende de aan de Kamer aangeboden ontwerpen van wet tot regeling der geneeskundige aangelegenheden. Zij verzoeken dat art. 3 afgestemd, en dat art. 16 en 17 van het ontwerp van wet, tot regeling dei- voorwaarden tot verkrijging van de bevoegdheid van genees kundige enz., verworpen worde. Naar men uit een goede bron meldtheeft de officier van gezondheid der 1ste klasse, Dr. Bauduinleeraar aan 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen verzocht om gedurende den tijd van 3 jaren op non-activiteit te worden gesteldten einde den officier van gezondheid Jhr. Pompe van Meerdervoort in het genees- en heelkundig onderwijs in Japan optevolgen. Men deelt verder mede, dat dit verzoek, op grond van de onmisbaarheid van Dr. Bauduin voor het onder wijs aan genoemde kweekschool, geweigerd is. Men zegt nu, dat de heer Bauduin zijn eervol ontslag zal aanvragen om het Japansch Gezantschap op zijn reis te kun nen volgen. Naar men verneemt heeft het voorloopig onderzoek in de zaak tegen deu sergeant van het 8ste regement infanterie te Groningen in garnizoenR. B., behalve den diefstalop welken hij door den rijksveldwachter op heeter daad werd be trapt nog andere bezwaren tegen den verdachte opgeleverd. Behalve toch dat aan verschillende kooplieden te Groningen door intermediaire personen van zijnentwege sedert eenigen tijd aanmerkelijke kwantiteiten buskruid op een staal te koop moeten zijn aangeboden hetwelk evenzeer vermoed wordt aau het Rijk ontvreemd te zijnis het geblekendat hij reeds voor eenige weken een kwantiteit van pl. m. 1800 nieuw model kogels aan een loodgieter te Groningen moet hebben, verkocht. De buitengewoon hooge waterstand der voorlaatste dagen is vooral nadeelig geweest voor den polder Mastenbroekde aldaar anders zoo gunstig werkende machine kon geen wer king doen, dewijl het water zelfs boven het magtpunt dezer kostbare water-machine was gestegen. Door het schoone neder van de laatst verloopen dagen is het water gelukkig aanmer kelijk gedaald, en blijft dit nog eenigen tijd aanhouden, dan zal waarschijnlijk nog veel terecht komen wat men aanvanke lijk als geheel verloren beschouwde. Tot predikant bij de Nedevduitsche Hervormde gemeente te Bergen-op-Zoom is beroepen Ds. van Witsenburg, predikant te Tholen. Bij de Doopsgezinde gemeente te Amsterdam is beroe pen Ds. Kuyper, te Zwolle. Bij meerderheid van stemmen is te Scheveningen tot predikant beroepen de WEZGel. heer Albert us Meerdink pre dikant te Gast en Terwoude, Bij de verkiezing voor één lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Leiden, zijn 358 kiezers opgekomeu. Het aantal kiesgerechtigden bedraagt 971. De ongelukkige Pieter Booms, in het ziekenhuis opge nomen en verpleegd tengevolge van de bekomen slag van een paard, verkeert in een graad van krankzinnigheid aan razernij grenzende. Volgens de aanplakbilletten zal heden avond i i Schouwburg worden opgevoerd: Satan te Parijs, een titelvdie voor een tooneelstuk a. grand spectacle uitlokkejJ^ geiiöeg is, k "if rv&r.' -

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1