Buitenlandse!] Nieuws. rechter te Arnhem en lid der Provinciale Staten van Gel derland. Naar men verneemt, heeft de heer Kuypers, commies ter griffie van de Eerste Kamer der Staten-Generaalaanvraag gedaan om pensioen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond ten tooneele worden gevoerd het too- neelstuk Nos Intimes. In de maand Augustus 1861 deserteerde uit de vesting Bergen-op-Zoom een aldaar garnizoen houdenden lsten luite nant van het 2de regement vesting-artillerie, die zich naar Frankrijk begaf en zich vervolgens engageerde als soldaat bij het 1ste regement étrangers, waarna hij werd overgebragt naar Algiers en aldaar in de maand Januarij jl. zijn ontslag uit de dienst bekwamtengevolge van een algemeenen maatregel van bestuur. Reeds was hij op last van den krijgsraad in de lste militaire afdeeling tot viermaal toe ingedaagd, toen hij zich den 19den Junij jl. te 's Bosch als deserteur aanmeldde en zich in hechtenis deed stellen. Ter zake van voormelde misdaad voor genoemden krijgsraad terecht gesteld zijnde, werd hij bij vonnis van 11. Maandag ter zake van desertie door een officier in tijd van vrede ge pleegd - gecasseerd verklaard eerloosonbekwaam om voortaan eenige burgerlijke of militaire charge te bekleeden. Van deze uitspraak is door den gecasseerde dadelijk appel aangeteekenden zal deze zaak alzoo dienen voor het hoog militair gerechtshof. LI. Woensdag is in het hooiland van den landbouwer O. v. d. Laante Siddebureneen slang gevangen welke de lengte van ruim 1 Ned. el had. De 65ste Jaarvergadering van het Nederlandsche Zen delinggenootschap werd Dingsdag te Rotterdam geopend door den Voorzitter Ds. W. Francken Az., daartoe in een vorige jaarvergadering gekozen. In een kernachtige, warme toespraak schetste de spreker in korte trekken den toestand des genoot- schaps, en nam daaruit aanleiding optewekken tot kalmen moedbij den wel niet in allen deele gunstigenmaar toch. in vele opzigten gezegenden toestand des genootschaps. Na gezang en gebed werden de afgevaardigden van het Nederl. Bijbelgenootschap en die van de commissie voor de zaken der Protestantsche kerken in Neêrlandsch Indie begroet. Alsnu werd het verslag van den staat en de werkzaamheden des Ge nootschaps in 1862, dat bij wijze van proef door de commis sie van bestuur gearresteerd en ditmaal vooraf gedrukt was, aan de leden rondgedeeld; zullende een zeer kort overzigt daarvan in de algemeene vergadering op heden Woensdag avond worden voorgedragen terwijl verder besloten werd geen maand- berigt voor de maand Augustus uittegeven, aangezien de stof voor een mededeeling in de bidstonden ruimschoots uit dit verslag te putten is. De heeren Dr. H. van HerwerdenDr. C. van Osen- bruggenDr. L. R. Beynen en J. H. van Sillevoldt hebben de benoeming tot leeraar bij het gymnasium te 's Gravenhage aangenomenDr. E. Piaget heeft die in beraad gehouden. Dr. L. R. Beynen is tot bestuurder van die instelling en de heer J. H. van Sillevoldt tot zijn plaatsvervanger benoemd. De Leidsche kermis vangt aan Maandag 21 Julij en ook op dien dag en eenige volgende dagen wordt te Utrecht kermis gehouden. De openbare vermakelijkheden zullen zich bepalen tot enkele tooneelvoorstellingendie in den Schouwburg of in tenten worden gegeven. De uitspanningen, die de ker mis aanbiedt, zullen dit jaar derhalve niet het minst tot ver teringen aanleiding geven die op den keper beschouwd beter uitspattingen kunnen genaamd worden, omdat zij buiten het spoor leidenhetwelk redelijkheid en zedelijkheid aanwijzen en tot een zingenot strekken dat wrange vruchten baart. Men verstaat hier te lande nog zoo weinig de kunst om openbare volksvermakelijkheden zoo interigten en te leiden, dat een ge oorloofde uilspanning wordt aangeboden zonder vrees voor buitensporigheden. Kermis of geen kermis, kermis op gods dienstige feestdagen of op andere tijden- dezelfde tooneelen herhalen zich in meerdere of mindere mate eiken Zondagom dat de gelegenheid tot een geoorloofde uitspanning voor de mindere standen zoo zeldzaam voorkomt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 71", des avonds te S uur 61°, te 10 uur 59". Woensdag morgen te 5 uur 61°, te 8 uur 64°, te 12 uur 67°, 's namiddags 4 uur 69°. De Opinion Nationale, de erkenning van het koningrijk Italië door Pruissen besprekende, zegt daarin het volgende: Het koningrijk Italië is thans door vier groote mogendheden erkend, voorts door Zweden, Denemarken, Holland, Zwitser land BelgiePortugalGriekenland en Turkije door alle groote en kleine Amerikaansche statenalsmede door Tunis en Marokko; het voorbeeld van Pruissen zal weldra door meer Duitsche staten gevolgd wordenzoodat dan nog slechts Oos tenrijk, Spanje en Beijerenmisschien ook nog Wurtemberg en eenige andere Habsburger trawanten overblijven. Van de 275 millioen inwoners van Europa, waaronder 125 millioeu katholiekenhebben de regeringen van meer dan 200 millioen waaronder 75 millioen katholieken, Italië erkend, ofschoon in zijn programma Rome als hoofdstad gesteld is; voegt men daarbij echter nog de katholieken in de Amerikaansche staten, dan blijft er slechts een kleine minderheid over van de zoo- danigendie de herstelling van den Kerkelijken Staat wen- schen. De Opinion Nationale leidt hieruit af dat het voor Frankrijk thans hoog tijd is om zijn troepen uit Rome terug- tetrekkenwant een onderneming der bewegingspartij tegen Rome zou aan Frankrijks populariteit in Italië den doodsteek toebrengen daar de bezetting in een strijd zou kunnen wor den gewikkeldwaaruit alleen Oostenrijk voordeel zou kunnen trekken. Het Japansch gezantschap zal Donderdag namiddag te 2 ure te Dusseldorp aankomen, te Keulen overnachten en Vrijdag de reis naar Berlijn voortzetten. Reeds heeft men op last van den vorst van Simoda, eersten gezant van den Taikoen van Japan bij de Europesche hoven een groot gedeelte van het hotel zum Römischen Kai ser te Berlijn afgehuurd. Hoelang hun verblijf in die hoofd stad zal duren is nog niet bekend. Het voorstel der Belgische regering om concessie te verleenen tot den aanleg van een spoorweg van Gend naar de Nederlandsche grenzen in de rigting op Terneuzen is in de centrale afdeeling der Belgische kamer door een van de zeven leden afgekeurd, vooral dewijl hij vreesde dat een buitenland- sche haven, Terneuzen, daardoor een belangrijke handelplaats zou worden en aan de havens van Antwerpen en van Gend een gedeelte van den toevoer zou onttrekken. De andere zes leden achtten die vrees, zoo niet geheel ongegrond, dan toch uiterst overdreventerwijl het in hun oog een laakbare inter nationale afgunst zou zijn, zich tegen een onderneming te verzetten, om reden dat zij ook voor een buitenlandsche plaats nuttig zou zijn, Dat keizer Napoleon in Auvergne bijzonder goed ont vangen is schijnt buiten twijfel te zijn. Daarentegen verneemt men van meer dan één zijde, dat de regering over den geest die te Parijs heerscht, bezorgd is; de liberale partij steekt het hoofd nadrukkelijker op, dan sedert een geruimen tijd het geval was. Men verhaalt van den keizerlijken prins van Frankrijk, dat hij dezer dagen met zijn gouvernante en een lakei wan delde en een weinig vooruitloopendemet zorg de plassen vermeeddaar de grond door de menigvuldige regens zeer nat was. De gouvernante zei daarop lagchende: t schijnt dat ge bang zijt voor water", terwijl een ander er spottenderwijs bijvoegde, dat hij waarschijnlijk op de teenen liep om zijn schoenen niet nat te maken. Maar de prins zweeg daarop, lot dat hij aan het kanaal gekomeneensklaps hoed en kiel op den grond wierp en zeide, "Zeg nu nog eens, dat ik bang ben voor water en ik spring in het kanaal." Wel een trek om over zijn karakter te kunnen oordeelen. Bij gelegenheid van de toebereidselen voor sommige verbouwingen in een der wijken van Parijs, is ook afgebro ken het huisdat weleer bewoond werd door Abéillard en Héloïse. Zelfs de steen met het opschrift, die zich in den gevel bevond, is vernietigd of althans verdwenen. Het was een eenvoudige, maar smaakvol gebouwde woning.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2