N°. 731. Maandag 14 Julij. A". I H<i!2 Bmneiilandsch Nieuws. LEID DAGBLAD. Deze Courant verschijnt, eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.j van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeu aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 ra.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van S9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan P. J. Bachiene als dir. der registr. en dom. voor de provincie Noord-Holland en Utrechtaan A. de Raadt, insgelijks als dir. der registr. en dom. voor de prov. Gelderland, behoudens aanspraak op pensioen, beiden op verzoek en met dankbetuiging; voorts zijn benoemd bij de registratie en domeinentot directeur voor de provincie Noord-Holland en Utrecht H. J. Vonk, thans dir. voor het hertogdom Limburgvoor Noord-Brabant met aanwijzing van de gemeente 's Hertogenbosch als zijn standplaats, H. van der Ven, thaus dir. voor Zeeland; voor Gelderland D. H. van der Poel, thans insp. 1ste kl.; voor Zeeland Jhr. J. Sternthans insp. 1ste kl.; voor het hertog dom Limburg A. van lioytema, thans insp. 1ste kl.; tot insp. 1ste kl. J. P. de Vassy, J. van Peer en D. J. L. Hey- koop, thans insp. 2de kl.; tot insp. 2de kl. W. F. Gratama L. J. van Toulon van der Koog, B'. H. van de Poll, thans insp. 3de kl. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings-, dag 15 Julij aanstaande, niet plaats hebben. Aan het verslag der Tweede Kamer uitgebragt in de Zitting van den 8sten Julij 1862, over het verslag van de Commissie voor de Wees- en Momboirkamers tot den Bisten December 1861 ontleenen wij het volgende: Uit het vorig verslag (Zitting 1860/61, LXV) blijkt, dat burgemeester en Wethouders van Leiden zich ingevolge het besluit van den Gemeenteraad gewend hebben tot den Koning, ten einde het bestaand verschil ten aanzien der verpligting van Leiden om aan de commissie van liquidatie rekening en verantwoording van zekere boedels te doen, buiten tusschenspraak der rech ters geregeld te zien. Het behaagde den Koning op dat ver zoek afwijzend te beschikken, maar tevens zich voortebehou den om wanneer Leiden zich van zijn verpligting tot reke ning en verantwoording en afgifte van het saldo zal hebben gekwetenen de verantwoorde sommen binnen den wettelijken termijn niet zouden zijn gereclameerd door rechthebbenden, een beroep te doen op de wetgevende magt ten gunste van Leiden. Er waren leden uwer commissie die meenden dat een voorbehoud als dit niet behoorde te worden gemaaktten einde de gemeente 1 Leiden te nopen iets te doen waartoe zij zich niet gehouden achtte, te minder omdat zoodanig voorbehoud zou kunnen opgevat worden in dien zindat het beroep op de wetgevende magt afhankelijk zou worden gemaakt van de in het oog der gemeente onverpligte handeling, in welk geval het voorbehoud inderdaad den schijn zou aannemen eener be dreiging tegen het inroepen of afwachten der beslissing van den onafhankelijken rechter. De Staten van Gelderland hebben met een groote meer- derheid besloten, om aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal kenbaar te maken dat de opheffing der rechtbank te Tiel en van 7 kantongerechten in strijd is met de belangen van dat gewest. In het kiesdistrict Almelo worden als kandidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer genoemd de heeren Jongstra, oud lid dier Kamer; Faber, advocaat te Amsterdam de Bordes te 's Gravenhage en van Loghem te Deventer. Door de Staten der provincie Friesland is benoemd tot archivaris-bibliothecaris dier provincie Dr. E. Verwijs, lector te Franeker, die niet op de voordragt van Ged. Staten ge plaatst was. Naar men verneemt zijn voor de betrekking van raads heer in het Provinciaal Gerechtshof in Gelderland, openge vallen ten gevolge van het overlijden van Jhr. Mr. W. F. L. C. van Rappard voorgedragen door dat collegie: 1°. Mr. J. F. Pringle, advocaat-generaal bij hetzelfde gerechtshof; 2°. Mr. G. C. Gordon, president der arrondissements-rechtbank te Tiel, en 3°. Mr. P. C. Henny, lid der rechtbank te Arnhem. Sedert eenigen tijd werd in de gemeente Dinther door enkele ingezetenen strijd gevoerd tegen de voetpadenwelke hun eigendommen doorkruisen tot schade van de veldvruch ten en tot bevordering zelfs van onveiligheid van hen die er gebruik van maakten. Het gemeentebestuur ondersteunde de pogingendie tot het behoud dier paden werden aangewend, en deed proces-verbaal opmaken tegen die eigenaren, welke ondernamen om die paden door opgraving of andere middelen te werenen het was van oordeeldat op die toepassing was het bijna vergeten art. 40 van deii

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1