Nü. 730. Zaturdag 12 Julij A°. 1802. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- uiers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op d* Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 mav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiëu1-6 regels f 0.75. Tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Naar men verneemt, is door het departement van Ma rine dezer dagen ondershands aanbesteed, aan de directie der Nederlandsche stoomboot-maatschappij te Botterdam, de ver vaardiging van een gepantserde kanoneerboot voor f 203,000. In de bijeenkomst der Provinciale Staten van Noord- Holland is voor het begrinden der wegen in den Haarlem mermeerpolder een subsidie van 10,000 verleend. De hoofddirectie van het gesticht van minderjarige idio ten te 's Gravenhage heeft zich bij adres tot de Provinciale Staten van Zuid-Holland gewend, met verzoek om een bui tengewone toelage uit de provinciale fondsen. Het request is naar Ged. Staten geren voijeerdom daarop in de winterver gadering rapport uittebrengen. In de 11. Maandag gehouden zitting der Provinciale Staten van Gelderland is uitgebragt het algemeen verslag van het verhandelde in de afdeelingen over het verslag van Ged. Staten, omtrent een adres van den Gemeenteraad van Zutphen betrekkelijk het prov. subsidie voor een vaste brug over de rivier den IJssel. Na eenige deliberatien is het voorstel van Gedep. Staten in omvraag gebragt en met 34 tegen 10 stem men verworpenzoodat de Staten besloten hebben geen som voor dit doel op de begrooting van 1863 uittetrekken. Woensdag stond voor het Provinciaal Gerechtshof van Gelderland kamer voor criminele zakenterecht de persoon van Corneille Marie Bax, oud 23 jarengeboren te Dordrecht, laatst geagreëerd klerk bij de belastingen aldaarbeschuldigd van 1°. valschheid in een onderhandsch geschrift; 2°. het des bewust gebruik maken van het vervalschte stuk; 3°. diefstal door een loonbediende ten nadeele zijns meesters. Deze zaak was door den Hoogen Raad na voor het Provinciaal Gerechts hof van Zuid-Holland te hebben gediend, naar dit Hof ver wezen om op de bestaande acte van beschuldiging op nieuw te worden berecht en afgedaan. Uit de debatten bleek, dat deze persoon tegen een salaris van f 500 als beëedigd gea greëerd klerk te Dordrecht bij de belastingen werkzaamin den tijd van circa 3 maanden een som van 1150 ontvreemd en ten eigen bate aangewend, dat hij dit gedaan had door ontrouwe boeking in het journaal en uitschrapping van cijfers b. v. door in de plaats van f 900 500 te stellen, en alzoo 400 overtehouden die hij voor zich behield en verkwistte. Als redenen voor zijn misdaden gaf hij op; zijn zucht tot het maken van buitensporige verteringen en daardoor ontstane schulden. Het Hof overwoog dat, daar een ontvangers-jour naal zooals het hier gehouden wasniet onder de authentieke geschriften konde gerangschikt worden de twee eerste quali- ficatiën dienden te vervallendoch verklaarde hem desniette min schuldig aan onderscheiden diefstallen door een loenbe- diende ten nadeele zijns meesters gepleegden veroordeelde hem deswege tot correctionele gevangenisstraf voor den tijd van 5 jaren. In het Weekblad van het Regt leest men een vonnis der rechtbank van Heereveen, waarbij iemand te Odelerkoop werd veroordeeld omdat hij vervaardigd en gedragen heeft de vol gende verboden en geheime wapenen, als: 1°. vier ijzeren vingerringenwaarvan een is voorzien van een achtkantige spits en drie van scherpsnijdende mesjeswelke aan de rin gen zoodanig zijn dat zij aan de binnenzijde der ringen voor het oog kunnen worden verborgen gehouden; 2°. een zakpis tool en 3°. een aalshuidmet het eene eind bevestigd aan een stuk hout als handstuk, terwijl aan het andere eind een looden kogel was verborgen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Gra venhage zal Zaturdag worden opgevoerd: les filles de mar- bre, drame en 4 actes, en le passé de Nichette, comédie. Volgens de Tijd is onze verdienstelijke landgenootde heer P. J. H. Cuypers, te Roermond, dezer dagen tot eere- lid van de Ecclesiological Society te Londen benoemd. De proeven van architectuur, beeldhouwkunst en kerkschilderin- gen door genoemden heer op de groote Londensche nijver heids-tentoonstelling geëxposeerdtrekken in hooge mate de aandacht der Engelsche kunstminnaars. Het heeft Z. H. den Paus behaagd Mgr. G. P. Wilmer, bisschop van Haarlem, bij apostolische brèvete benoemen tot adsistent-bisschop bij den Pauselijken troon. De berigten over den hooibouw blijven ongiurfïigde regen, die niet ophoudt, verergert nog den staat van zaken

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1