HOLLANDSCHE SPOORWEG. NACHT-TREINEN, Uit de hand te Koop: bij gelegenheid van de Feesten door het Delftsche OFFICIEEL HIEIIWI. Adverlentiën. S Julij. GECOSTUMEERDE OPTOGT en ALGEMEENE ILLUMINATIE. NACHT-TREINEN ten 11 uur 30 min. van Helft naar Voorscho ten, Leiden Warmond, Piel-Gij zenbrugVeenenburg, Vogelenzang, Haarlem Halfweg en Amsterdam. Deze Trein rijdt door te 's Gravenhage. Ten 12 uur 30 min. van Helft naar »s ISravenhageen naar üchiedam en Rotterdam. üj13 Plaatskaartjes voor de terugreis uit Helft met de avond- ol' nachttreinen van 8 Julij worden gedurende dien geheelen dag op alle Stations uitgegeven. UOHHERHAG ÏO, VRIJHAO 11 en ZONDAG 13 Jullf. Matinees, Concerten, Yauxlials, Bals en Vuurwerk. N1CHT.TRE1N ten 12 uur 30 min. van Helft naar '«Graven, liage en naar Schletlam en Rotterdam. De Administrateur, Amsterdam 1 Julij 1862. J. W. BAKE. vrede met zijn volk te hebben. Met bijzondere klem dringt de keurvorst er voorts op aandat aan zijn wensch betreffende de spoedige herstelling der diplomatieke betrekkingen met Pruissen gevolg gegeven worde. De heer von Bardeleben was gemachtigd bij deze schriftelijke verklaringen nog zulke mon delinge ophelderingen te voegendat de koning onrechtvaar dig zou handelenwanneer hij aarzelde aan de hem ge dane verklaringen het volste geloof te schenken. De generaal had bovendien in last namens de keurvorstelijke regering te verzekeren, dat zij het zeer betreurt, «dat voor een o ogenblik de eerbied kon worden vergetenwelke de Keurhessische re gering in alle opzichten aan den Pruissischen staat en zijn souverein verschuldigd is." Men verwacht als nu dat de heer von Baumbach eerstdaags te Berlijn zal terugkeeren om Keur- hessen gelijk vroeger aan het Pruissische hof te vertegenwoor digen. Gelijktijdig zal zich een Pruissisch diplomaat naar Kas sei begeven, om aldaar den post van den heer van Sydow te aanvaarden. In Pruissen geniet de staatssecretaris, die niets te doen heeft, daarvoor een tractement van 4500 thlr. (f 8100) 'sjaars. Hoewel er in het staatssecretariaat geschreven noch gerekend wordt, moet er toch, om in het nietsdoen behulpzaam te zijn een expediërende secretaris en rekenaar zijn, die 1100 thlr. 'sjaars trekt en die natuurlijk weder geholpen moet worden door een kanselarijklerk met 400 thlr. tractement. Bij die uit gaven komt dan nog 60 thlr. bureau toelagen 500 thlr. voor bureau behoeften en schrijvers en 500 thlr. voor huur. Op de vraag, waar het bureau te vinden was, werd geantwoord, dat de staatssecretaris de acten voor 500 thlr. bij zich in huis liet wonen. Te Frankfort (aan den Oder) is een genootschap van Joden tot stand gebragt, wier oogmerk het is hun broeders in alle oorden der wereld uittenoodigen van koloniën in het Heilige Land aantekoopenten einde de wegen te bereiden om te eeniger tijd het algeheele bezit er van te eischen en het interigten als een Joodsche provincie. Dit genootschap wordt door zeer invloedrijke mannen bestuurd, die hun voor nemen met kracht schijnen te willen doorzetten. Tot bereiking van hun oogmerk, zegt de Vereeniging, rekenen zij op de ondersteuning der Engelsche Christenenvan wie zij weten dat deze hun doel toegedaan zijn. Daar de huurprijzen in Parijs zóó duur zijn, zijn twee ouvriers, een bakker en een metselaar, op het denkbeeld ge komen om zamen een kamer te huren met een bed. Dat gaat doodeenvoudig. De een werkt over dag en de ander bij nacht. Dit heeft dit voordeel, dat hij, die komt om te slapensteeds zijn kameraad bij tijds kan wekken. Zij zijn voor elkander een levend horologie, een nuttig meubelstuk voor werklieden die precies op hun tijd willen passen. Eenige maanden geleden begaf de heer Fould zich naar de beurs te Parijshij werd daar ontvangen in de salons van het bestuur en bemerkte terstond dat daar noch een buste noch een portret van den keizer was geplaatst. De minister gaf daarover zijn verwondering te kennen en zeidedat men ten minste een marmeren buste van Z. M. in de zaal moest doen plaatsen. De syndicus, een warm aanhanger des keizers, betuigde, uit naam van de leden, zijn leedwezen over dit ver zuim en riep uit, dat men geen buste, maar een marmeren standbeeld van keizer Napoleon in de zaal zou doen plaatsen. De noodige gelden werden toegestaan, evenwel niet zonder oppositie van eenige ledendie zich met de buste wilden ver genoegen. De discussien kwamen den keizer ter oore; Z. M. gaf de opposanten volkomen gelijk en zeidedat er noch een standbeeld noch een buste gemaakt moest wordenmaar dat hij zijn portret aan de heeren zou zenden. Men heeft dit por tret dan ook in de vorige week ontvangenen een paar dagen geleden is het met een prachtig souper geïnaugureerd ge worden. Er wordt tot uitbreiding der katoenteelt in Algerie een Fransche maatschappij van Algerijnsche katoen opgerigt. De Times bevat het volgend schrijven van een Fransch- man, die Londen bezocht heeft: //Mijnheer, veroorloof mij twee vragen te doen1°. Weten de heeren beambten van de abdy van West-Minster wat een bezem is? 2°. Zoo zij het gebruik van zulk een ding kennen wanneer hebben zij er zich dan 't laatst van bediend?" Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden, 6 Julij 1862. Hendrik Pont, jm. 35 j. en Jannetje van Duuren ,jd. 36 j.- Gijsbert Frans Hemerik jm. 25 j. en Sophia Overveld jd. 23 j. - Jacobus Marbusjm. 45 j. en Jozanna Moonen jd. 32 j. - Pieter Kaar, jm. 24 j. en Berta Betgem, jd. 21 j. - Wilhelm Frederik Kramer, jm. 29 j. en Maria van Dissel, jd. 32 j. - Abraham Zwart, jm. 25 j. en Hendrica Boot, jd. 21 j. - Otto Alexander Labree, jm. 25 j. en Sara Cornelia Borcher- ding, jd. 21 j. - Johannes van der Ven, jm. 25 j. en Cor nelia Baldinger, jd. 23. j. - Johannes van der Steen jm. 56 j. en Helena Raaphorst, jd. 36 j. eene groote Partij AFBRAAK op den Marendijk bij Leidenbestaande in Binnen- en Buiten-Kozijnen en Oude Metsel- en StraatsteenenDakpannen Zware en Ligte ZolderbalkenStijlen Palen LeggersPlankhoutenz. Franco aanvraag bij B. VLIEGENT- HART. De bekende en onbekendeSchuldeischers, de bevoorregte pand- en hypotheekhebbende daaronder begrepenin het Faillissement van JACOBUS COENRAAD LEZWIJN, Broodbakker Slijter en Tapper, te Alphen worden opgeroepen tegen Donderdag den 17den Julij 1862, des voormiddags ten 11 ure in de audiëntiezaal van de Ar- rondissements-Regtsbank te Ley den, tot Verificatie hunner schuldvorderingen. Zul lende alsdan door den gefailleerden een ac- coord worden aangeboden. De Curator, Mr. J. M. GORDON. STUDËHTEM-GORPS.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3