De koud waterinrigting Mariënberg grondbelasting bragt in 1861 op 2,604,236; het personeel 2,378,081, het patent f 749,656; de in- en uitgaande rech ten 2,404,014; de accijnsen 4,971,132de zegel-en andere rechten 2,866,507. Door den Haagschen Gemeenteraad zijn benoemd tot leeraren aan het gymnasium aldaar Dr. H. van Herwerden te Groningen; Dr. C. van Osenbrugge, Dr. L. R. Beynen H. C. van der Kuijlen, R. W. Bulkley, J. H. van Sillevoldt, allen te 's Gravenhage en Dr E. Piaget te Rotterdam. De heer Frans Coenen te Amsterdam is door den ko ning van Zweden en Noorwegen met de Wasa-orde begiftigd. Beroepen naar de Herv. gemeente te Vianen Ds. F. D. J. Moorrees te Helder. Naar wij vernemen, heeft het H. K. H. Prinses Frede- rik der Nederlanden behaagd, aan de commissie van het ge sticht de Voorzienigheid te Leiden een prachtig geschenk te doen toekomen bestaande in een rijke theekist, ten behoeve der loterij welke eerstdaags zal gehouden worden tot onder steuning van de in het gesticht verpleegd wordende kinderen. Volgens berigten van de Kaap de Goede Hoop is Ds. Beijer te Reddersburg door Ds. Postma ingezegend en ook in den echt verbonden met een jonge dame, met ZWEerw. uit Holland gekomen om het toezigt over zijn kinderen te hou den. Men zegt dat het salaris van Ds. B. van 3100 aan zienlijk verhoogd zal worden. Voeg daarbij het casueel bij doop enz., dan is er gewis geen predikants inkomen in Holland, dat vergeleken kan worden bij dat der Afgescheiden leeraars en zelfs bij dat der Gereformeerde kerk in die streken. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Di ngs- dag des namiddags te 5 uur 57°, des avonds te 8 uur 55°, te 10 uur 55°. Woensdag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 58°, te 12 uur 60°, 's namiddags te 2 uur 60°, te 4 uur 60°. Buitenlandsch Nieuws. Uit Triest wordt van den 22sten Junij gemeld dat een elfhonderdtal Hongaren, die met een extratrein derwaarts ge komen waren, en zich door de groote aankoopen, welke zij deden, alsmede door hun schoon voorkomen, bij de bevolking zeer bemind gemaakt hadden, die stad weder hadden verlaten. Aanvankelijk hoopte men dat dit bezoek zonder eenige demon stratie af zou loopenen de genomen polietie-maatregelen noo- deloos zouden zijn. Maar die hoop is niet vervuld, en des avonds van den 21sten gebeurde er iets dat ligtelijk aanleiding tot botsing had kunnen geven. In een der schouwburgen werd de opera Hernani gegevenen het reeds vroeger door de Italianen bij demonstratieen gebezigd koor, //Ontwaak, leeuw van Castiliewerd, met stormachtig gedruisch, door de tal rijke aanwezige Italianen op nieuw gevraagd. Aan dit verlan gen werd voldaanwaarna op een tweede herhaling van het koor werd aangedrongenwaarbij echter het tumult zoo hevig toenam, dat de gordijn vallen moest en het stuk niet uitge speeld kon worden. Nog erger waren de demonstratieen, die op de openbare straat voorvielen, en bij welke zich de namen Kossuth en Garibaldi in de onafgebroken evivas en eljen! mengden. Eenige patrouilles en vooral de hevige stortregen waren nogtans voldoende om de menigte te verstrooijen. Te St. Petersburg is, zegt men, uit Finland een scherp rechter ontboden, tot het voltrekken der uitgesproken dood vonnissen. Reeds 18 galgen staan er klaar. Volgens een dagblad van Gothenburg houdt de Zweed- sche regering zich bezig met het ontwerpen eener nieuwe con stitutie, die een totale verandering zal brengen in de staat kundige instellingen des lands. Zoo zullen de vier standen (adel, geestelijkheid, burgerij en boeren), als zooveel op zich zelf staande deelen der vertegenwoordiging vervallen en plaats maken voor een eerste en een tweede kamer. Dit ontwerp zou voor het einde van dit jaar aan den landdag ter goedkeuring worden onderworpen. De Moniteur deelt het rapport mede van den generaal de Lorencez, gedagteekend 22 Mei. Daarin worden bijzonder heden medegedeeld omtrent den aanval op Guadeloupe. De generaal zegtdat de vijandelijke artillerie de Franschen met een hevig en goed gerigt vuur heeft ontvangen. Hij erkent, dat hij misleid werd omtrent de belangrijkheid van Guade loupe, dat hem was voorgesteld als een stelling van weinig gewigt. De troepen hebben buitengemeenen moed en kracht aan den dag gelegd maar werden toch genoodzaakt om terug- tetrekken. De verliezen der Franschen worden opgegeven te zijn als volgt: gesneuveld 15 officieren en 162 manschappen .gewond 20 officieren en 285 manschappen. Volgens ontvangen berichten beloopt het verlies des vijands 1000 man. Op de hoogte van Amazoc heeft Lorencez te vergeefs tot den llden gewacht op de Mexicaansche bondgenooten wier komst was aangekondigd. De generaal Zuloaga had den 5den des morgens met Juarez een overeenkomst geslotenwaarbij hij zich verbond om de bewegingen van het leger van Marquez te belemmeren, zoo lang de Franschen zich voor Puebla zouden bevinden. Dit deed Lorencez het ijdele zijner verwachtingen inzien hij be gon den terugtogt, welke volbragt werd, zonder dat de vijand hem veroutrustte. De generaal Lorencez bevestigt verder het berigt van een roemrijk gevecht, dat den 18den Mei is gele verd en waarbij de vijand een vaandel1200 gevangenen 150 dooden en 250 gewonden heeft verloren. De gezondheidstoe stand der troepen is goed; de geestwelke onder hen heerscht uitmuntend. Men zegt, dat mademoiselle de Latour, die tegen den wil barer familie de Londensche tentoonstelling heeft bezocht, door een rijk Engelschman ten huwelijk gevraagd is. Dezer dagen stierf te Schwientochlowita bij Königshiitle (Opper-Silezië) een oude Israëlitische dame, Lea Schweizer, die 3 kinderen, 38 klein-kinderen 152 achter-klein-kinderen en 12 achter-achter-klein-kinderen naliet. Uit Victoria (Nieuw-Holland) wordt bericht dat de vleeschfabriek op de oevers van de Yarra reeds in volle wer king is. Het doel der onderneming is gezouten vleesch te be reiden voor de Europesche scheepvaart. Er zijn reeds 120 vaatjes als monsters naar Engeland gezonden. Dagelijks kun nen er 50 beesten worden geslagt en toebereid; slechts de beste stukken worden er van genomen. Het vet wordt met stoom bewerkt om er zeep van te maken. De beenderen wor den eerst behandeld met een chemische oplossing en dan on der een hydraulische pers het merg er uit getrokken ten einde voor het smeren van machinerien te dienen. Advertenlicn. Ontijdig bevallen van een doode Doch ter, H. J. T. MEERE, geliefde Echt genoot van J. L. CREYGHTON. Algemeene kennisgeving Bij vonnis der Arrondissements-Regt- bank te Leidendd. 24 Junij 1862, is ANNA van der KLEY, zonder beroep, wonende te Oudshoornten verzoeke harer Moeder JANNETJE de VRIJ, Weduwe A. van der KLEY, Landbouwster, te Oudshoornter zake van krankzinnigheid gesteld onder Curatele. M. E. BOOY. Procureur der Eisscheresse. onmiddelijk aan het Spoorweg- en Stoomboot-Station Boppard, op een der schoonste punten van het Rheinthal gelegenis bij eeue zeldzame uitgestrektheid en fraaiheid van aanleg, zeer doeltreffend en behoorlijk'ingerigt, vooral, ook voor het gehruih van baden. Zij beveelt zich buitendien nog bijzonder aan door de schitterende voorbeelden van genezing, gedurende haar drie- en twintigjarig bestaan geleverd, terwijl zij ook door hare riante ligging zeer geschikt is tot Zomerverblijf voor Familiën. Informatiën zijn te bekomen: Voor Geneeskundige Zaken, bij den Geneesheer der Inrigting, Dr. KRIMER. Voor alle overige, bij den Inspecteur KNEIP. Alsmede aan A. BETEMEREIJ'S Centraal Annoncen - Bureaute Berlijn.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3