N°. 719. Maandag SO Junij. A0. Binnenlandsch Nieuws t**r -t LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op e Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit '9 Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de ZondagS u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 7 u. 40 tn.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zoudag van 89 en van 2 5 uur. 8poorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. 'Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect i9 te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, '9morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 unr; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Door Z. M. zijn benoemd tot subst.-griflier bij de arr.- rechtb. te Brielle Mr. C. J. de Fremery, advocaat te 's Gra venhage; tot kamerbewaarder en concierge bij de Algemeene Rekenkamer, J. H. van Ingen, thans bode bij dat collegie. Bij Koninklijk besluit is het ontvangkantoor der dir. belastingen en accijnsen te Uithuizen opgeheven en vereenigd op den voet van één kantoor met dat te Uithuistermeden onder voortdurend beheer van den ontvanger J. de Drews van der Feltz. Bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indie is tot 2den luit. benoemd C. F. Engelhard, aan wien bij besluit van 31 October 11., op verzoek, eervol ontslag uit de militaire dienst is verleend. Door Z. M. is, te rekenen van 1 Julijde directie der bij zondere afdeeling voor de zaken der R. Kath. Eeredienst toe vertrouwd aan den tegenwoordigen secretaris-generaal J. C. Willemse, onder den titel van administrateur voor de zaken der R, Kath. Eeredienst. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Dr. H. van Hall, als lsten luit. bij de dd. schutterij te Leiden, en tot lsten luit. benoemd den 2den luit. S. P. H. Noordéndorp. Z. M. heeft het eervol emeritaat met pensioen verleend aan Ds. J. Smijtegelt van der Hoek, pred. te Bergen op Zoom. Men verzekert dat de regering het voornemen heeft om nog in deze zitting van de Kamers aantebieden en zoo mogelijk te doen behandelen het wetsontwerp tot verbetering der waterwegen van Amsterdam en Rotterdam naar zee, dat in de laatste dagen in gereedheid moet zijn gebragt. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat op Maandag den 30 dezer door den beer intendant in de 2de en 6de afdeeling te Arnhemonder nadere goedkeuring van hem Minister, zal worden aanbesteed de leverantie van vleesch zoutazijn rijstaardappelen brand hout, ligstroo en fourrages, benoodigd voor de troepen en paarden, welke, ten getale van ongeveer 5600 man en 1300 officiers- en troepen-paardengedureude het tijdvak van den Ssten Augustus tot den 2den September 1862 in de leger plaats bij Milligen (provincie Gelderland) zullen worden ver eenigd. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings- dag den lsten Julij a. s. niet plaats hebben. Den 8sten Julij zal door de Provinciale Staten van Zuid- Holland de verkiezing plaats hebben van drie leden van de Eerste Kamer; ter voorziening in de vacatures, ontstaan dooi de gewone aftreding van de beeren Mr. J. A. Philipse en A. van Rijckevorsel Hz., en in de buitengewone vacature, in plaats van Mr. P. Loopuijtdie zijn ontslag genomen heeft. Het koloniaal militair invalidenhuis, dat door de groot moedige schenking van 's Konings landgoed Bronbeekwel haast voor vele oud-militairen uit de koloniale dienst een aangename verpleegplaat9 kan worden ontving dezer dagen een onverwacht blijk van belangstelling. De boekhandelaars van den Heuvell en van Santen te Leiden en M. J. Visser te 's Gravenhageboden namelijk, geheel uit eigen beweging, een belangrijke verzameling boekwerken aanals eerste ge schenken voor de bibliotheek van het gesticht. Men verneemt dat het voornemen bestaat, om met 1 Julij a. s. het Koninklijk militair Invalidenhuis te Bronbeek in dienst te stellen. Immers de kommandantde gepensioneerde luitenant-kolonel Smits, zal zich tegen dien tijd aldaar be vinden. Voor eenigen tijd was door zekere personen een rechts vordering ingesteld tegen directeuren van Teylers stichting, te Haarlem tot vernietiging van die stichting, hoofdzakelijk op grond dat het testament van den heer Teyler geen erfstelling zou bevatten. Op de pleidooijen van Mr. A. de Pinto voor de eischers, en van Mr. A. S. van Nierop voor Teyler's stich ting had de arrondissements-rechtbank te Haarlem de eischers niet ontvankelijk verklaard. Deze, daarvan in hooger beroep gekomen, zijn thans op nieuw afgewezen door het Provinciaal gerechtshof in Noord-Holland, hetwelk Vrijdag bij gemotiveerd arresthet vonnis van den Haarlemschen rechter heeft be krachtigd. In de residentie is aangekomen de heer Léon de Rosny, vervaardiger van een Japansche grammaire en een woorden boek in die taalterwijl hij herhaaldelijk als tolk voor het

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1