De koud waterinrigting Gymnastiekschool. Mariënberg DE NIPPON-VAARDERS Advertentiën, HET WEDERGEOPENDE JAPAN, ontploffing had een der zoons van den heet: Walker den sleu tel dier bewaarplaats gevraagd en was daarop met den mees terknecht en zijn broeder naar beneden gegaan. Zij konden nog naauwelijks beneden in den kelder zijn, toen de uitbarsting volgde. A. W. SYTHOFFte Leidenheeft uitgegeven STEGER. Prijs f 3.50» De Londensche tentoonstelling werd Maandag door 49,237 personen bezocht. Prins Napoleon bevond zich onder de be zoekers en werd door Lord Granville en de overige koninklijke commissarissen in de Fransche afdeeling ontvangen. De werk zaamheden van de jury zijn bijna in alle afdeelingen afge- loopen. Kapitein Hey, van de Engelsche marine, heeft een zak- instrument uitgevondenwaaraan hij den naam geeft van za- mengestelden hoekmeter (compound protractor). Men kan daar door in een oogwenk op de kaart den koers vinden tusschen een plaats en een andere. Even gemakkelijk meet men er horizontale en verticale hoeken mede, terwijl de zonshoogte en breedte er dadelijk door kunnen worden gevonden. De Meuse vertelt een geval van drie Luikenarendie de tentoonstelling te Londen zijn gaan bezigtigen. Zij hadden in een der beste hotels hun intrek genomenenterwijl zij sliepenis een stoutmoedige Engelsche dief op hun kamer gekomen en heeft al hun geld, omstreeks 1000 fr., geroofd. Opdat ze door het gerucht niet zouden ontwakenhad de schelm hen aan een fleschje chloroform laten ruiken. De gemeenteraad van Londen is voornemens den 4den Julij een prachtig banket aantebieden aan de koninklijke en vreemde commissarissen der groote tentoonstelling, alsmede aan de voorname bezoekers dier hoofdstad en aan de bloem van den Engelschen adel. De onderkoning van Egypte heeft de uitnoodiging reeds aangenomen, hem 11. Zaturdagdoor den Lord-Maire in persoon gedaan. De wet op de drukpers, die bij de Spaansche Cortes meer dan drie jaren in behandeling was, is eindelijk bij de kamer van afgevaardigden tot afdoening gekomen. De liberale partij beeft daarop eeoige amendementen voorgesteld, die aangeno men zijn tengevolge der ondersteuning welke zij bij de re gering gevonden hebben. Van den heer Posada Herrara, mi nister van binnenlandsche zaken wiens anti-liberale gevoelens bekend zijnzou men zulk een toegevendheid niet verwacht hebben. Het schijnt dus dat ook in Spanje reactionnaire mi nisters goed vinden zich met het liberale kleed te tooijen. Prómotiëit aan de Letdsche tföogeschool. 27 Junij. - In de Geneeskunde den heer D. Boelen, van Amsterdam, met een academisch proefschrift, getiteld: Over de stuipen van zwangeren en barendennaar aanleiding van acht waargenomen ziektegevallen. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 23sten Junij 1862. 2 wegens onderwigtig roggebrood in zijn winkel voorhanden te hebben. 1 wegens het uitslaan van matten, na gezetten tijd. 1 wegens op zijn hondekar te rijden in de gemeente Leiderdorp. 2 wegens de Mandemakersteeg in verkeerde rigting te berijden. 2 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 2 wegens het baggeren in de Zijl en in de Dreeft zonder consent. 3 het baggeren in de Singelgrachtzonder consent. 9 wegens op de openbare straat zich in staat, van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 812 der algemeene politie verordening. 5 wegens overtreding van art. 316 der algemeene politie verordening. 1 wegens overtreding van art 322 der algemeene politie verordening. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden Zatur dag 28 Junij 1862, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van 3 bestuurders over het Werkhuis, buiten den Gemeenteraad. - 29. Adressen om con tinuatie, van de stads-chirurgijnsJ. H. J. Groothols en M. J. Schretlen. - 3°. Kapport van curatoren van het Stedelijk Gymnasiumomtrent den eersten docent in de wiskunde aan die instelling. - 4°. Adressen tot wederinvoering van een ver- pligtende ijk op de botervaten. - 6°. Voorstel van den heer H. C. Hartevelttot wijziging van art. 2 der verordening van 11 Mei/6 Julij 1861 (Gem. bl. N°. 12) en de laatste zin snede van het raadsbesluit van 9 Augustus 1860 (Gem. bl. N°. 4 van 1861). Ondertrouwd J. W. LANTZENDORFFER. van Leiden en J. KROM. Anna-Paulowna-Poldek, 26 Junij 186®. Ondertrouwd S. A. de GRAAFF van Soetenooude en M. W. ZANDBALT. Alphen a/R. (Lage zijde), 27 Junij 1862. Lenige kennisgeving Tot het inschrijven van leerlingen zal worden gevaceerd op Donderdag en Zaturdag 26 en 28 Junij 1862, des namiddags van 34 ure, in het Schoolgebouw op de St. Pieterskerkgracht. Belanghebbenden worden herinnerd aan de bepaling van het Reglement voor de schooldat bij de inschrijving moet worden overgelegd het bewijs van een geneeskun digen, dat de leerling de lessen zonder nadeel kan bijwonen. De Comm. voor de Gymnastiekschool Namens dezelve P. C. LEZWIJN, Lid Secretaris. Leiden, 24 Junij 1862. onmiddelijk aan het Spoorweg- en Stoomboot-Station Boppardop een der schoonste punten van het Rheinthal gelegen is bij eene zeldzame uitgestrektheid en fraaiheid van aanleg, zeer doeltreffend en behoorlijk ingerigt, vooral ook voor het gebruik van baden. Zij beveelt zich buitendien nog bijzonder aan door de schitterende voorbeelden van genezinggedurende haar drie- en twintig Jarig bestaan geleverdterwijl zij ook door hare riante ligging zeer geschikt is tot Zomerverblijf voor Familiën. Informatiën zijiv te bekomen VoorGenèeskundige Zaken, bij den Geneesheer der Inrigting, Dr. KRIMER. Voor alle overige, bij den Inspecteur KNEIP. Alsmede aan A. BETEMEREIJ'S Centraal Annoncen-Bureau, te Berlijn. of IN SCHETSEN UIT DE BEKENDSTE OUDERE EN NIEUWERE REIZEN. DOOE

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3