N°. 718. Zaturdag 28 Junij. A°.\J862.; Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft goedgevonden den 2den luit. F. Catsvan het 1ste reg. inf., in rang en anc. overteplaatsen bij het wa pen der inf. van het leger in O. I., en te rekenen van 1 Sept. a. 9., in zijn rang overteplaatsen bij het reg. gren. en jagers den lsten luit. L. J. J. A. Joost, van den staf der inf. Aan den Oost-Indischen ambtenaar Mr. J, R. Couperus, laatstelijk raadsheer in het Hoog Gerechtshof van N. Indie, thans met verlof in Nederland19 op zijn verzoek eervol ont slag uit '9 lands dienst verleendmet toekenning van pensioen. Bij Koninklijk besluit van 19 Junij jl. is een nieuwe regeling vastgesteld van het getal predikantsplaatsen bij de Waalsche gemeenten. Men verneemt, dat Z. K. H. Prins Frederik voor 16,000 aandeel heeft genomen in de onderneming voor den spoorweg van Almelo naar Salzburg. De bekende van Ulm en Huisman, die voor eenige jaren wegens inbraken en diefstallen tot tuchthuisstraf ver oordeeld waren en die nog 23 maanden straf moesten onder gaan hebben van Z. M. den Koning daarvan kwijtschelding bekomenonder bepalingdat zijovereenkomstig het daar toe door hen ingediend verzoekschrift om gratie, zich onver wijld zullen inschepen naar Noord-Amerika waartoe zijdoor de politie naar Rotterdam aan boord gebragten met de noodige precautie gelegenheid tot hun vertrek derwaarts bekomen hebben. Donderdag had te Arnhem onder grooten toeloop de behandeling plaats van de zaak van Jacob Bastiaanse, oud 33 jarenagent van politie aldaar, beschuldigd van aanran ding der eerbaarheid. Na de voorlezing der acte van beschul diging heeft de voorzitter het publiek de zaal doen ontruimen en had het getuigenverhoor met gesloten deuren plaats. Ver volgens heeft de advokaat-generaalMr. J. F. Pringle, het woord gevoerd en op krachtige wijze het schandelijke en on zedelijke van de handelingen van den beklaagde geschetst dubbel misdadig in een bediende van het openbaar gezag. Mr. Sinkel, advocaat, heeft ambtshalve datgene bijgebragt, wat de daad eenigzins verschoonbaar konde maken. De eisch van het openbaar ministerie strekte tot veroordeeling eener tuchthuisstraf van zeven jaren. Het hof heeft den beklaagde schuldig verklaard en veroordeeld tot een tuchthuisstraf van vijf jaren en in de kosten. Het Provinciaal Gerechtshof van Noord-Brabant heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den persoon van Adrian us van Erp, wonende te Orthenbeschuldigd van man slag, en hem veroordeeld tot een correctionele gevangenisstraf voor den tijd van 3 jaren. Men verneemt, dat het ontwerp van nieuwe wet op de registratie uitgaat van het stelsel van vast recht zonder op centen en dat onder anderen daarbij bepaald isdat bij pu- blieken verkoop de acte de command (overname van den koop door een derden) welke thans slechts gedurende 24 uren ge schieden kaneen tijdruimte heeft van 8 dagenvoorzeker een groote verbetering. Het ontwerp moet overigens vele goede bepalingen bevatten en van een zeer lijvige memorie van toe lichting vergezeld zijn. Z. M. de Koning van Zweden en Noorwegen heeft den heer H. M. van Boom, te Amsterdam, benoemd tot ridder der orde van Wasa. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag worden opgevoerdLes pattes de mouchecomé- die in drie bedrijven. Voorleden week zond een ingezetene van 's Gravenhage zijn zoontje, een wat al te wakker knaapje van veertien jaar, om een boodschap en gaf hem daarvoor 150 mede. Het werd avond en morgen en weder avond en morgen, en de knaap kwam niet terug. In de grootste onrust en angst zond men naar alle kanten, doch niemand wist eenig naricht van hem te geven. Men waande den knaap verdronken en wijl de jongens than9 de gewoonte hebben, vooral aan de Zuidwal, om met hun petten naar kleine vischjes te scheppen, begon men te veronderstellen dat de jeugdige boodschapper zich mis schien daarmede was gaan amuseren en verdronken zou zijn; doch welke middelen men in het werk stelde om den knaap of zijn lijk te vinden, alles was vruchteloos, totdat bij, na zes dagen afwezigheid, gezond en wel, doch zonder daalder of boodschap te voorschijn kwam. Hij was op zijn eigen houtje naar de Dordtsche kermis geweest. Toen het geld tot de laat- - 1 LEIDSCH DAGBLAD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cis. Spoortreinen van Lsiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 29 m. en op t Zondagen 's avonds 10 n. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de ZondagS u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m.t 'snamiddags ta 8 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 26 van elke maand. R\jks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 eu van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethoudert. Maandag en Donderdag te 11 uur. Commiteie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeetter, dagelgks te 10 uur. - Preiident der Commiuie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaattelijke Seeretarie is open dagelgks van 10—4 uur. - Thetaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ts spreken te zgnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor dar Plaatselijke Aocijnsen, dagelgks van 81 uur en vaa 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 86 uur; vsm Rijks Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1