N". 716. Donderdag 26 Junij. 1^62. Biiinenlandsch Nieuws. itf v i: ABB Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer9 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 in.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op e Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 rn'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triést, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ni. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kontoor der Plaatselijke Aocijnsendagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der Sn- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Men verneemtdat alsnog door Z. M. tengevolge van HD. verblijf in de provincie Zeeland dezer dagen tot kamer heer in buitengewone dienst is benoemd de heer U. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansbergcontroleur der dir. bel. enz. te Middelburg. De commissie door den Minister van Binnenlandsche Zaken, op magtiging van Z. M. den Koning, bij besluit van 21 dezer benoemd, tot het afnemen van het eind-examen aan de Koninklijke Akademie te Delft, van hen die dingen naar de betrekking van Oost-Indische ambtenaren lsle en 2de kl., bestaat uit de heeren: J. A. Keurenaer, directeur der Akade mie, voorz.; J. P. Delprat, generaal-majoor, lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraalDr. P. Bleeker, dirig. officier van gezondheid 1ste kl. bij het leger in Ned. Indie, met verlof hier te lande; P. J. Veth, hoogl. in de Ooster9che talen aan het Athenaeum te Amsterdam Mr. P. Brunsveld van Huiten gep. proc.-generaal van het hoog gerechtshof in Ned.-Indie Dr. T. RoordaDr. J. Pijnappel Gz. en Mr. S. Keyzer, hoogl. aan de Akademie; D. J. Storm Buysing, hoofd-ingenieur, hoogl. in de waterbouwk. aan de Akademie; Dr. G. van Wie- ringben Borskileeraar in de Nederd. taal, en Dr. E. Mulder, leeraar in de scheikunde aan de Akademie. Het eind-examen zal den 26 dezer een aanvang nemen. Daaraan zullen deelnemen, voor ambtenaren 1ste kl. 14 mees ters in de rechten, en voor ambtenaren 2de kl. 22 jon gelieden. Dóór den Minister van Binnenlandsche Zaken is tot inspecteur van de krankzinnigen gestichten benoemd de hoog leeraar G. E. Voorhelm Schneevoogt te Amsterdam. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft een 14-jarigen knaap tot 10 boete veroordeeld, omdat hij al spelende door het aanleggen van een vuurtje oorzaak was, dat er een bosch van ongeveer vier bunders grootte onder de gemeente Waspik is afgebrand. Maandag namiddag had op het groot Stedelijk Badhuis te Scheveningen het groot diner plaats, dat door den hefci' van der Maesen de Sombreff, Minister van Buitenlandsche Zaken, aan het Japansch gezantschap werd aangeboden. In het dorp wapperde ter eere van de hooge gasten van vele huizen de nationale driekleur, van het groot Stedelijk Badhuis woei ook de Japansclie vlag. In de fraaije bovenzaal van het Badhuis werden de aanzien lijke genoodigden ontvangen. De tafel was uiterst keurig aan- gerigt en met bloemen en gewassen versierd, op een wijze, die den smaak van den directeur dezer inrigtingden heer Smit Gilles, alle eer aandeed. Het fraaije menu was weder vervaardigd door den heer Spanier, lithograaf des Konings. Het diner was allerluislerrijkst en deed den heer Smit Gilles en den heer Chevalier, chef der Cuisine van het groot Stede lijk Badhuis, alle eer aan. Het was in allen deele de hooge gasten waardzoodat Z. Exc. de Minister van Buitenlandsche Zaken dan ook na afloop zijn tevredenheid openlijk aan eerst genoemde te kennen gaf. Gedurende het diner voerde de mu ziek, onder directie van den heer Botgerschek, het vastgestelde programma uit. Ondanks het minder aangename weder bevon den zich een tal personen op het terras en in de beneden zaal. Kort voor hun vertrek, tegen negen uurvertoonde zich het Japan9che gezantschap, dat voor deze gelegenheid zeer .prachtig gekleed was, en deelde als gewoonlijk vriendelijke woorden en handdrukken aan kinderen en dame9 uit, waarvan verscheidene hun bouketten aanboden. De commissie tot regeling van het diner, die zich zoo uit muntend van hare taak heeft gekwetenbestond uit den Raad van legatie Mazelsecretaris-generaal bij het departement van Buitenlandsche Zaken en den heer E. baron van Zuijlen van Nijevelt, wethouder van 's Gravenhage. De vier gezanten en de heer secretaris waren hoogst tevreden en zeer opgeruimd gestemd, toen zij op het terras kwamen met den Minister van Marine en de leden der hun toegevoegde commissie. Zij on derhielden zich met vele personendie zich op het terras be vonden en ook met kinderendie hen bloemen aanboden. Te zes uur gekomen, zijn zij te half tien uur vertrokken. Naar het badhuis gaande zijn zij langs den nieuwen weg, en toen zij naar huis keerden, zijn zij door liet oude dorp en den ouden weg gereden. Een ontelbare menigte bevond zich op den weg

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1