De koud waterinrigting Mariënberg LA HAYE Gymnastiekschool. Etablissement de Photographie Advert entiën. R. SR 'W R R. I TV 9 Noordelijke leger een buitengewone moed aan den dag leg gen. De prins van Joinville, die slechts drie maanden in Ame rika zou blijven, kan niet tot zijn vertrek besluiten, omdat hij aldaar zooveel populariteit verwierf. De Prins van Wallis heeft in de vorige week een be zoek van den onderkoning van Egypte ontvangen en zoo als gemeld is ook de tentoonstelling bezocht, waar hij den Fran- schen minister van Landbouw met twee dochters ontmoette. Op de tentoonstelling is onlangs nog geplaatst een piano, die zoodanig is ingerigt, dat door het aanslaan van een toets, ook de octaaf van de noot zich laat hooren. De zoogenaamde spreekmachine uit Oostenrijk, eigenlijk een zingwerktuig of muziekinstrument, dat de menschenstem nabootst, is niet aan gekomen, omdat men er een ongeluk mede heeft gehad. Officieele opgaven doen ziendat gedurende het jaar 1861 door de politie van Londen 68,244 personen, waarvan 41,035 mannen en 22,309 vrouwen zijn gearresteerd en voor de rechtbank gebragt; van deze werden 30,099 weder op vrije voeten gesteld en de overige tot. verschillende straffen ver oordeeld. Uit de waarnemingen te Greenwich gedurende de laatste 20 jaren gedaan kan wel worden opgemaaktdat geen de minste waarde mag worden toegekend aan het in Engeland heerschend bijgeloof, dat, wanneer het op 15 Julij regent, het ook zes weken achtereen regent. Volgens die waarnemingen is toch in de laatste 20 jaren gemiddeld het grootste aantal regendagen geweest juist als het op 15 Julij droog was. (Zou het ook niet even zoo zijn met onze Sinte Margriet20 Julij De engelsche houders van Mexicaansche fondsen vree zen, dat de oorlog met Frankrijk van eenigen duur zal wezen en daardoor de hulpbronnen van Mexico zullen worden uit geput en nog gevolgd door een eisch van Frankrijk tot ver goeding der oorlogskosten. Te Oldavington in Engeland zijn gehuwd een jongman van 86 eu een jongedochter van 82 jaren. Zestig jaren lang had hij vruchteloos aanzoek gedaan om haar hand en haar weigering kon zijn trouw niet aan het wankelen brengen. Ein delijk is zij verteederd en schonk hem haar hand. Het jonge paar is na de voltrekking van het huwelijk naar een hunner landgoederen vertrokken, om aldaar de wittebroodsweken door- tebrengen. Zij heetten James Polker en Mary Bagg. Volgens berigten uit Quebec heeft een in de St. Lewis voorstad aldaar op den 7den Junij uitgebarsten brand 120 woonhuizen vernield; doordien zij meerendeels uit hout waren gebouwd, waren de vlammen niet te stuiten. De Amerikaausche Stevensbatterij wordt voor het grootste gepantserde monster gehouden. Het steekt slechts even met het dek boven het water uit en is voorzien van een zeer groote spoor van ijzer. Op het dek zijn 8 kanonnen van het zwaarste kaliber, door een ijzeren wal beschut. De voortreffelijkheid van het schip bestaat vooral in de snelheidwaarmede het tegen zijn vijand kan aanloopenzonder zich zelf te schaden. Het heeft een lengte van 128 meters bij een breedte van 17,70 meters. Twee zijschroevendie van achteren aan den spits toeloopenden romp zijn aangebragt, brengen den kolossus in beweging. De stoommachine bestaat uit 8 vaste horizontale liggende cylinders van 1,12 meter middellijn. De ketels heb ben een lengte van 28 meters, de kolenbakken bevatten 900,000 kilogrammen. Men rekent op een ontwikkeling van 8600 paar denkracht dus slechts 1400 minder dan de Great Eastern het eenige schip dat de Stevensbatterij in grootte overtreft. Promotlën aan de Leidsche Hoogeschool. 23 Junij. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht den heer W. J. G. van Oldeneel, van Oosterhout, met een aca demisch proefschrift, getiteld: Over art. 7 der Wet houdende algemeene bepalingen der Wetgeving van het Koningrijk. In de Geneeskunde de heer A. A. G. Guyevan Maas tricht, met een academisch proefschrift, getiteld: Onderzoe kingen over de Peyersche en Lieberkiihnsche klieren. OFFICIEEL HIEIIWI. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat dagelijksuitgezonderd de Zondagendes voormiddags tusschen 10 en 1 uur, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, behoorende tot de ligting van den jare 1857, ver krijgbaar zijn ter gemeente-secretarie, mits men zich in per soon daartoe aanmelde. Burgemeester eu Wethouders van Leidendoen te weten dat tot het doen inschrijven van nieuwe leerlingenvoor .de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lste klasse voor meisjes, gelegenheid gegeven wordt aan het School gebouw op de Breedestraat, tegenover het Stadhuis, van den 7den tot en met den 19den Julij e. k., op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, des voormiddags van half negen tot negen uur, en op Woensdag en Zaturdag van één tot 4 uur des namiddags. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 22 Junij 1862. - Jacobus Smit, jm. 23 j. en Pieternelia Plug, jd. 18 j. - Arie van Noord, jm. 23 j. en Neeltje Alida van Leeuwenjd. 24 j.- Jacobus Johannes Planken jm. 28 j. en Wilhelmina van der Ree, jd. 28 j. - Franciscus Knoppert, Wedn. van Petronella van de Wetering, 30 j. en Maria Kok, jd. 21 j. De toegang tot de lessen, verleend aan ouders of voogden der leerlingenen aan personen voorzien van toegang-billet- ten door de leden der Commissie afgege ven, wordt van af heden den 20 Junij tot nadere aankondiging Ingetrokken» aangezien het Gebouw ter beschikking van den aannemer moet worden gesteld. De lessen zullen geregeld worden ge geven. De Comm. voor de Gymnastiekschool Namens dezelve P. C. LEZWIJN, Lid Secretaris. Bij vonnis van de Arrondissements- Regtbank te Leidendd. 17 Junij 1862, is het door JAN STERK Huis- en Rij tuigschilder, en Kamerbehangerwonende te Bodegraven aan zijne Crediteuren accoord gehomologeerd en denzelven JAN STERK daarbij tevens Gerehabiliteerd. De Curator in voorsz. Faillissement, J. HEENK. onmiddelijk aan het Spoorweg- en Stoomboot-Station Boppard, op een der schoonste punten van het Rbeinthal gelegenis bij eene zeldzame uitgestrektheid en fraaiheid van aanleg, zeer doeltreffend en behoorlijk ingerigt, vooral ook voor het gebruik van baden. Zij beveelt zich buitendien nog bijzonder aan door de schitterende voorbeelden van genezing, gedurende haar drie- en twintigjarig bestaan geleverd, terwijl zij ook door hare riante ligging zeer geschikt is tot Zomerverblijf voor Familiën. Informatiën zijn te bekomen Voor Geneeskundige Zaken, bij den Geneesheer der Inrigting, Dr. KRIMER. Voor alle overige, bij den Inspecteur KNEIP. Alsmede aan A. BETEMEIJER'S Centraal Annoncen-Bureau, te Berlijn. NOORDEINDE toe. PHOTOGRAPHE DE S. M. LR ROI.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3