Nu. 714. Dingsdag 24 Junij. ,W t.rf Binnenlandsch Nieuws LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koat voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- uiera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cta. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n. 36 m.; 10 ii. 17 m.; 1 u. 16 m.; 8 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op d« Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 in.; 'smiddags te 11 u. 15 m., '«namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 39 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. •Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is ts spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men verneemt, dat Z. M. benoemd heeft tot komman- deur der orde van de Eikenkroon den luit.-kolonel van den Bosch, adj. van Z. K. H. den Prins van Oranje en tot officier dier orde den ridmeester baron van Ittersum. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het provinciaal gerechtshof van Groningen Mr. J. H. de Sitter, rechter in de arr.-rechtbank te Groningen; tot commiezen der posterijen, van de 1ste klasse E. J. C. Grevenvan de 2de klasse C.J. Scholten van Aschat en Jhr. W. N. de Pesters en van de 3de klasse L. ten Brummeler AndriessenH. G. J. Dijk en C. J. B. de Pontier; en tot surnumerairs bij de adm. der posterijen de geagreëerde klerken M. A. T. M. van der Aa, A. G. Westerouen van Meeteren, A. M. de SwartJ. A. Teljer en L. O. Wolf van Naerssen. Men verzekert, dat Z. M. niet voor den 30sten dezer maand in de residentie zal terugkeeren en het Japansche ge zantschap inmiddels een bezoek zal geven aan HaarlemAm sterdam Zaandam, het Nieuwe Diep en Harlingen. Z. M. heeft afwijzend beschikt op het door den Gemeen teraad van Utrecht gedaan verzoek ter bekoming der vereischte raagtiging, om de Bank van Leening te mogen verpachten. H. M. de Koningin ii heden Maandag namiddag van het Loo op HD. paleis het Huis ten Boseh aangekomen. De heer Guljélid van de Tweede Kamer uit het kies district Bredaheeft op het wetsontwerp tot herziening van het tarief een amendement voorgesteldbetrekkelijk de manu facturen en stoffenwaarbij de rechten naar het gewigt van 100 Ned. ponden zouden worden berekend van de wollen stoffen, waarvan de zes Nederl. ellen een pond of meer wegen en van alle lakenskasimieren en verder wollen stoffen en van wollen manufacturenruw en om geverfd te wordenterwijl de overige manufacturen worden belast met 5 pCt. van de waarde. De heer Heemskerk Az. uit Amsterdam heeft eeA uit voerrecht voorgesteld van 50 cents het stuk op de stieren, ossen koeijen en vaarzen en van 10 cents op de hokkelingen en kalveren, die uitgevoerd worden. Vrijdag 11. zijn bij de Tweede Kamer ingekomen vier wets-ontwerpen betreffende de geneeskundige staatsregeling en één tot ontbinding van den raad der gemeente Heemstede. Het in de zitting der Tweede Kamer van 11. Zaturdag ingekomen wetsontwerp tot amortisatie van schuldbetreft de inkoop van schuld tot een bedrag van 3 millioen. De buitengewone ministerraden die dezer dagen werden gehouden, zijn gewijd, aan de nieuwe zamenstelling van den raad van State, die met l Julij aanst. moet gereed zijn. Toen het Japansch gezantschap Zaturdag de vergaderzaal van de Eerste Kamer had verlaten, heeft de Voorzitter dier Kamer, Mr. J. A. Philipsenog gedurende eenige oogenblik- ken zich met de heeren van dat gezantschap in de anticham bre onderhouden en inmiddels den voorzitterstoel overgegeven. Het gezantschap heeft bij die gelegenheid den Voorzitter be dankt voor de welwillende wijze waarop het ook hier was ont vangen, en voor de hartelijke woorden, door den heer van Swinderen aan hetzelve toegesproken. Het verzekerde, dat het die blijken van vriendschap en toegenegenheid op hoogen prijs steldeen het gaf de hoop te kennendat zijne komst hier te Lande zou medewerken tot de versterking van de oude betrekkingen tueschen Nederland en het Keizerrijk Japan. Na dat het gezantschap een minzaam afscheid van den Voorzitter en eenige leden had genomen, begaf het zich naar de Tweede Kamer. Daar werd het door de huishoudelijke Commissie ont vangen en naar een der loges geleid. Op dat oogenblik voerde de Minister van Finantiende heer Betz, het woord. Na eenigen tijd aldaar te hebben vertoefd en zich nopens de in- rigting van de zaal en de werkzaamheden der vergadering eenige inlichtingen te hebben doen gevenvertrokken de ge zanten wien door de genoemde commissie weder uitgeleide werd gedaan. Zondag heeft het Japansch gezantschap de uitvoering der muziek in de Societeits-tent in het Bosch bijgewoond en voorts een bezoek gebragt bij den heer Suermondt op Bosch- lust en met veel belangstelling het uitmuntend kabinet van schilderijen bezigtigd Maandag zou het gezantschap het Diaconiegesticht op het Spui, alsmede andere gestichten van liefdadigheid bezigtigen. Tot bijwoning van het diner, dat door den Minister

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1