N°. 710. Donderdag 19 Junij. A". 1802. üf Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH ÏÏAGBLABT Prijg der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.j 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 tl. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 58 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2j. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 8—9 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. 'Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents. Z. M. heeft den majoor Jhr. H. C. A. Verbuell, van de dienstdoende schutterij te 's Gravenhage, benoemd tot offi cier der orde van de Eikenkroon. Z. M. de Koning heeft aan HD. thesaurier, den gene- raal-majoor G. Falckeen eervol ontslag verleend, ingaande op 1 Augustus aanstaande, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking aan Z. M. bewezen belangrijke dien sten, en met de waarneming dier functien belast Zr. Ms. op- per-ceremoniemeester, den heer L. E. graaf van Bylandt. In de 11. Dingsdag gehouden zitting van den Gemeen teraad van 's Graven hage is o. a. ingekomen een missive van curatoren van het stedelijk Gymnasium, houdende aanbeveling ter benoeming van hoofdleeraren bij dat Gymnasium. De lijst van aanbeveling is zamengesteld als volgt: voor de Grieksche taal- en letterkunde Dr. H. van Herwerden en Dr. J. M. van Gent; voor de Latijnsche taal en Letterkunde Dr. C. van Osenbruggen en Dr. J. C. van Deventer; voor deNederland- sche taal-, letterkunde en geschiedenis Dr. L. R. Beijnen en Dr. J. ten Brink; voor de Hoogduitsche taal- en letterkunde H. C. van der Kuylen en H. W. Muller; voor de Engelsche taal- en letterkunde R. W. Bulkley en J. G. Frederiks; voor de wis- en natuurkunde en de wiskundige aardrijksbeschrijving J. H. van Sillevoldt en Dr. G. F. W. Baehr voor de oude en nieuwe algemeene geschiedenis en aardrijkskunde Dr. E. Piaget en Dr. W. J. A. Huberts. De opbrengst van 's rijks middelen in hoofdsom en op centen over de vijf eerste maanden van dit jaar beliep een som van 24,623,730,53^, over hetzelfde tijdvak van 1861 24,139,982,80, terwyl de raming voor 1862 bedraagt f 24,269,416,25. Naar men verneemt, hebben eenige kiezers der gemeente Aalten een adres aan Gedep. Staten der provincie Gelderland gezonden houdende bezwaar tegen de plaats gehad hebbende herstemming voor een lid der Provinciale Staten in dat hoofd kiesdistrict. Iemand, geen kiezer zijnde, zou aan de stemming hebben deelgenomen. Met belangstelling ziet men den uitslag der bemoeijingen van Gedep. Staten te gemoet. Uit Haarlem wordt medegedeelddat de laatste verkie zingsstrijd in dat district aanleiding heeft gegeven tot vreemd soortige bedrijven. Een plattelands burgemeester ijverde voor den baron van Hall onder de R. Kath. kiezers met hun te verzekeren, dat zij aan dien staatsman hun bisschoppen te dan ken hadden en zij nog meer bisschoppen zouden kunnen krij gen bijaldien die staatsman weder aan het roer kwam. Een protestantsch leeraar beval de leden zijner gemeente den ba ron van Hall aan, met de verzekering, dat de baron van Hall den Minister Thorbecke alleen kon tegenstaan en dat dit in April 1853 gebleken was. Beiden werkten de verkiezing van den generaal van Muiken, wat hun doel was, op verschillende wijze tegen. Bij den T-hesaurier van het Instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam is tot stijving van de fondsen dier in stelling een gift van f 2000 ontvangen. De burgemeester, ambtenaar van den burgerlijken stand eener plattelands-gemeente in het arrondissement 's Hertogen bosch is in rechten betrokken gewordenomdat naar zijn oordeel te veel noodelooze formaliteiten voor de aangifte van geboortenhet voltrekken van huwelijken enz. enz. zijn aan geschreven en deze mitsdien niet in acht nam. Zoo vond hij onder anderen goed om het lastige der getuigenis bij de aan giften van geboorten maar afteschaffeude acten werden bui ten tegenwoordigheid van aangevers en getuigen opgemaakt en slechts nu en dan om de twee of drie maanden, als hij daartoe lust gevoelde, door partijen onderteekend. Een tweede huwelijksafkondiging was volgens hem mede geheel overbodig; deze hadden dan ook, even als zooveel andere voorschriften, nimmer plaats. De rechtbank sloeg Zaturdag een vonnis waarbij de betrokken ambtenaar, wegens bedoelde willekeur, tot 94 geldboeten, ieder groot 0,50 en in de kosten de procedure verwezen werd. De kolonel Charras houdt zich bezig met een beschrij ving der veldslagen van 1813 en 1814, die tot inleiding moet dienen tot zijn werk over den slag van Waterloo. Dr. All Cohen is op nieuw naar 's Hage ontboden eu

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1