Buitenlandsch Nieuws. de heer MatsaduiraVorst van Iwami) als Fusu of tweeden ambassadeur. 3°. Sibota Tsiok Tarö, als Kumi Kasvia of hoofd van den stoet. 4°. Tli Toka Isan Hó, als Kan-üsió of finan cier. 5Ü. den heer Kyo-Kok, Vorst van Noto, als Medskë of toeziener of dwarskijker. 6°. Takatu-Ki Tarö, als To Medské of adjunct-dwarskijker. 7°. Medsusina Gattano. 8°. Okasaki Sayemonbeide Teö-Yak of secretarissen. 9°. Nobekosari Siro als Tu-Tin-Yak of ingenieur. 10°. Kanda Tomo Suki; 11°. More Hósti Taró, beide als Dsjö-Yak of bepalende ambtena ren. 12°. Saitó, als Dó-Sin of Attaché. 13°. Taku Matsu Soran 14°. Jamada Hósti Ra, beide als Seó Sin Metské of opzigters der ondergeschikten. 15°. Tukudsi, 16°. Minamoto, 17°. Tsi Hoalle drie Tsü-Si of tolken. Voorts uit twee Hon-Yak-Kata of vertalers, tevens Kanete- Fsi of artsen, twee I-si of geneesheeren 7 bedienden, 4 ad- sistenten van ambtenaren en 3 personen voor het behandelen der geschenken. Het gezantschap bestaat alzoo in het geheel uit 35 personen. Volgens een in de residentie ontvangen telegram hoeft het Japansch gezantschap zich heden Vrijdag morgen te Wool wich aan boord begeven, om de reis naar Nederland te on dernemen. Het wordt morgen in de residentie verwacht. Heden Vrijdag is de courier Wieringa uit de residentie naar llelvoetsluis vertrokken ten einde het Japansch gezant schap aldaar aftewachten. Volgens een heden Vrijdag te Rotterdam ontvangen te legram kan men de komst van het Japansche gezantschap daar ter stede op morgen Zaturdag vroegtijdig bepaald te ge- moet zien. In de volgende week zal op het graf van den dichter P. A. de Génestet te Roozendaal een eenvoudig gedenkteeken door eenige zijner vrienden worden geplaatst, dat naar het ontwerp van den heer Tetar van Elven door den steenhouwer van Oordt te Utrecht is vervaardigd. Maandag 11. heeft een proefvaart plaats gehad met een stoomboot van den heer van der Maaden te Amsterdam, van de Oude-Wetering door de ringvaart van den Haarlemmer meerpolder langs de Cruquius over het Nieuwe Meer en de Over toom naar het Westerdok te Amsterdam. De boot had een lading van 80,000 Ned. ponden en was geschikt om zee te bouwen. De proef is uitnemend gelukt en het bewijs geleverd dat steenkolen rechtstreeks uit Engeland ten dienste van het stoomgemaal, en evenzeer voortbrengselen van den polder naar Engeland, kunnen worden vervoerd. Onlangs had reeds een schip een lading van 1100 mud steenkolen van New-Castle aan de Leeghwater gelost. Zaturdag ochtend is een jager van het garnizoen te's Hage voor het front van het regement een briefje van ontslag uit gereikt, en daarop het hek der caserne uitgebragt, als onwaar dig langer in de gelederen te dienen. Die persoon was een on verbeterlijk dronkaard, daar men verneemt, dat van de drie jaren, die hij in dienst was, hij 700 dagen straf heeft gehad. De Algemeene Kerkeraad der Nederd. Hervormde ge meente alhier heeft uit het vroeger gemaakte twaalftal op het zestal geplaatst DD. Koopmans van Boekeren te Harlingen B. ter Haar te Nijmegen, J. van Witsenburg te Tholen van der Meulen te NeedeN. H. de Graaf te Apeldoorn, W. H. van der Sande Bakhuyzen te Herwijnenbij herstem ming tegen Keiler van Hoorn te Dordt. Op het drietal zijn geplaatst: ter Haar, Koopmans van Boekeren en van der Meulen. Ter markt te Leiden waren heden Vrijdag aangevoerd 2583 lammeren. De kiezers, die 11. Dingsdag hun stembriefje ten raad- huize hebben ingeleverd, waren in de gelegenheid optemerken, dat de buste van Koning Willem I in de vergaderkamer van IIH. Burgemeester en Wethouders is vervangen door een van Koning Willem III, waardoor nu een vast beginsel is aange nomen, om de collectie geschilderde portretten, aldaar aanwe zig, te doen bestaan uit die der Vorsten uit het Huis van Oranje, die overleden zijn, terwijl van den regerenden Koning een buste is geplaatst. Wij vernemen, dat die buste een geschenk is aan de stad gedaan door onzen Burgemeester Mr. D. Tie- boel Siegenbeekdie zijn kamer heeft versierd met de buste van den burgemeester van der Werf, in de groote raadzaal vervangen door die van Koning Willem I. Van Solo wordt het volgend verschrikkelijke voorval medegedeelddat ter waarschuwing van alle ouders strekt. Twee knapen, op nog jeugdigen leeftijd, gingen te zamen ge wapend met geladen geweer op de duivenjagt. Ten einde een hoog in den boom zittenden vogel beter te kunnen treffen klom de jonge E. in den boom, schoot op de onderste tak ken zijn geweer af en miste. Hij gaf daarop het geweer aan zijn makker, met verzoek hetzelve te laden en hem weder aan te reiken. Dit geschiedde; doch onder het overreiken ging het geweer af, met dat ongelukkig gevolg dat het schot den on- gelukkigen E. zoodanig trof dat hij bewusteloos op den grond nederstortte. Zijn makker, denkende een moord te hebben be gaan greep in vertwijfeling naar het andere geweer en be roofde zich van het leven. Ontzettende les voor ouders om hun kinderen niet te vroeg het gebruik van vuurwapenen te leeren. Aan Dr. J. A. van Dissel is een acte van toelating tot de uitoefening der genees- heel- en verloskunde te Samarang verleend; de magtiging was tot uitreiking en niet tot intrek king der acte, wat onjuist ten gevolge eener onnaauwkeurige correctie gisteren is vermeld. De Thermometer van Fahrenheit teekeude alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 63°, des avonds te 3 uur 62°, te 10 uur 60°. Vrijdag morgen te 5 uur 59°, te 8 uur 58°, te 12 uur 66°, 's namiddags te 2 uur 65°, te 5 uur 65°. Betreffende de Japansche martelaren die dezer dagen te Rome heilig zijn verklaard, wordt medegedeeld, dat zij in 1597 om des geloofswille werden gekruisigd maar hunne lijken niet door roofvogels werden aangeroerd. Den Vrijdag nacht na hun dood werden op hunne kruisen drie vuurkolommen geziendie toen zweefden naar het Jezuitenklooster en de St. Lazaruskerk der Franciscanen. Hun opgezameld bloed was na verloop van negen maanden nog in gewonen toestand en vloeibaar. Bij hunne gevangenneming ontstond een aard beving, die drie uren duurde en de afgodsbeelden omverwierp. Een menigte Japannezen kwamen in een overstrooraing om. Het beeld van Franciscus d'Assisi in de kerk van Parguincola be gon een massa bloed te zweeten. Te Weenen zijn, onder het geleide van Lautver Bey, 12 jonge Egyptenaren aangekomen behoorende tot de voor namere klasse te Kaïro, zich begevende naar Munchen, met het doel, om aldaar de geneeskunde te beoefenen. De Egyp tische regering draagt de kosten die aan hun verblijf in Europa verbonden zijn. Het dorp Naundorff, in Pruissenmet ongeveer 600 in woners is bijkans geheel afgebrand; hetzelfde lot trof het stadje Gilgenburg in het district Osterode; naauwelijks 20 huizen bleven aldaar gespaard. Te Waizennabij Pesthbevinden zich ruim 1500 ver oordeelden in hethuis van detentie; dezer dagen hadden zij het plan beraamd om in massa op te staan en zoo mogelijk te ontvluchten. Voor de uitvoering werd de zaak door een hunner verradendie spoedig door zijn makkers voor de ge pleegde ontrouw werd gestraft; in de nachtvolgende op de ontdekking van het voornemensloegen zij hem dood. De burgemeester van Gent heeft aan den Gemeenteraad verslag gedaan over den toestand der arbeidende klasse, waarin hulde gebragt werd aan de menschlievendheid, waarmede men de Gentsche werklieden is te hulp gekomen zoowel in Belgie als elders; vooral betuigde hij dank aan Nederland en aan den Belgischen consul te Amsterdam. De tijdingen van den gezondheidstoestand van den Koning van Belgie zijn niet gunstig, daar zich op nieuw Dingsdag steken in de zijde hebben opgedaan en, hoewel die Woensdag morgen verdwenen waren, was de Koning zeer moedeloos. Het fraaije Nederlandsche stoomschip Ardjoeno is Maan dag voor Woolwich ten anker gekomen, om de Japansche gezanten aan boord te nemen. De Londensche tentoonstelling is Maandag (1 sh. dag) door zulk een massa nieuwsgierigen bezochtdat er geen orde

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2