N°. 706. Zaturdag 14 Junij. A°. itói Binnenlandsch Nieuws. U.Ï LE1DSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- ruers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Ct3. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1 -4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Grnvenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 ti. 9 ni.; 9 u. 24 m. Naar Hnariem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m- en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijuseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diug9dag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgekeurd de benoeming van Mr. C. W. Op- zoorner tot Voorzitter van de letterkundige afdeeling der Ko ninklijke Academie van Wetenschappen gedurende het loopende academiejaar. Het Staatsblad N°. 57 bevat een Koninklijk besluit van 28 Mei 1862, houdende goedkeuring der statuten van de ver- eeniging //Bethellgesticht voor minderjarige ontslagene ge vangene of verwaarloosde en verlatene meisjes boven de zestien jarente Zetten (Betuwe), en erkenning dier vereeniging als rechtspersoon. Men verneemt dat de 2de luit.-kwartierm. F. J. Hinrichs van het lste bataillon 8de reg. infanterie, te Maastricht in garnizoenis overgeplaatst bij het 3de bataillon van het 4de reg. infanterie te Woerden. Tot ridder der orde van de Eikenkroon is dezer dagen nog door Z. M. benoemd de heer J. van Duine, burgemees ter van Kappelle op Zuid-Beveland. Heden Vrijdag middag te twee uur heeft er een buiten gewone ministerraad plaats gehad. Het provinciaal gerechtshof te 's HertogenboschDings- dag in rade vergaderd zijnde, heeft geen termen gevonden om de zaak van den heer Kappard te Nijmegen naar de open bare terechtzitting te verwijzen. - Men weet dat hij was be schuldigd van het vervalschen der doopregisters van de ge meente Heesch, waardoor een erfenis van meer dan drie ton in andere handen is overgegaan. Het hof beval voorts zijne onmiddelijke invrijheidstelling. De heer Ch. Wiener, medailleur en beeldhouwer van Z. M. den Koning, heeft thans een medaille voltooid van Z. K. H. den Prins-gemaal van Engeland, als grondlegger van de internationale tentoonstellingen in 1851 en 1862. Zij is omstreeks drie duim in diameter en heeft een achtste duim dikte. De voorzijde stelt den prins voor, zooals hij zich voor deed drie maanden voor zijn dood, toen hijnaar gezegd wordt, er zoo voordeelig als in eenig vroeger tijdperk zijns levens uit zag. Geen photograpbie noch gravure, die er bestaat, ver toont een meer sprekende gelijkenis. De lijnen zijn zoo scherp en zoo duidelijk als die van een staalgravure en de omtrekken van het zoo edele wezen des overleden Prinsen zijn met ver wonderlijke kieschheid en getrouwheid wedergegeven, 't Haar, de wenkbraauwende knevelwelke den beeldhouwer in bas- relief altijd zooveel moeite barenzijn ongemeen wèl behan deld. De keerzijde van de medaille voert het eenvoudig op schrift: Founder of the international Exhibitions of 1851 and 1862, omgeven door een krans van eikenloof, die al de ver diensten van een kunstwerk heeft. Aan den kommandant van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno is last gegeven om zoodra hij van Londen vertrekt daarvan aan het Departement van Marine kennis te geven ten einde in tijds aan het bataillon van het 4de regement infanterie, dat te Gouda in bezetting ligt, bevel te kunnen geven om naar Botterdam op marsch te gaan. Te 'sGravenhage zijn reijen van Nederlandsche en Japansche standaarden geplaatst op den Stationsweg en vóór het hotel Bellevue. Het Japan sche gezantschap zal aan het Spoorwegstation ontvangen wor den door den Commissaris des Konings Mr. J. Loudon, den burgemeester en den generaal-gouverneur der residentie. Langs den weg zullen en haie geschaard staan de vier bataillons van het regement grenadiers en jagersop het Huygensplein twee escadrons dragonders, terwijl een escadron den stoet zal voor afgaan en sluiten en die in draf zal geleiden tot het hotel zul lende aldaar tweemaal daags door de muziekcorpsen van de te 's Hage in bezetting liggende regement en muziekstukken worden uitgevoerd. Tijdens het verblijf van het gezantschap te Parijs heeft een Nederlander hun tot tolk gediend. Keizer Napoleon heeft on zen landgenoot, de heer A. J. van der Voo, te Botterdam geboren eerst tot drogman en nu tot kanselier-generaal der fransche ambassade te Japan benoemd, terwijl hij met het Japansch gezantschap daarheen zal vertrekken. Het Japansch gezantschap bestaat, volgens een berigt uit 'sGravenhage, naar de officieele opgave en volgens de daar van gemaakte vertaling, uit het volgend personeel, als: 1°. Takeno Usti Sitno Ské Mo Kani, (dat wil zeggen de heer TakenoutskiVorst van Simodské) als sjösi of eersten ambassadeur. 2°. Matsu Daïro Ivamiwo Kami(dat wil zeggen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1