PAVILJOEN-BADHUISJE KATWIJK 'K Opening van het badsaisoen '15 Junij a.s. Etablissement de Photographie LA IIAYE Advertenliën. TWEE ONGEMEÜRELEERBE KAMERS, De politie te Antwerpen heeft de Duitsche politie de behulpzame hand geboden in het opsporen en arresteren aldaar van twee personenvan wie men kennis had bekomen, dat zij hun land waren ontvlugt met medeneming eener som van 300,000 francs, welke som zij in een bankiershuis hadden gestolen. Men heeft hen in een publiek huis aangehouden. Deze twee Duitschers waren reeds tien dagen in Antwerpen hadden hun intrek in een voornaam hotel genomen en wacht ten slechts op een gelegenheid om de wijk naar Amerika te nemen. Men heeft in hun logement acht koffers in beslag en. Een koopman te Potsdam woonachtig had zich in den jongst verloopen tijd voortdurend schuldig gemaakt aan slui- kerijeindelijk werd hij betrapt en veroordeeld tot betaling eener boete van 20,000 Th. Bij gelegenheid dat hij het laatste gedeelte der boete betaalde, beschuldigde hij de ambtenaren der belastingen van allerlei feitenwelke hij voor de recht bank niet kon bewijzen, ten gevolge waarvan hij tot vier maan den gevangenisstraf werd veroordeeld. Te Marseille worden jaarlijks ingevoerd 180 millioen China's appelen, die allen aldaar worden genuttigd, makende een bevolking van 200,000 zielen, 90 stuks per hoofd of liever per mond uit. In de Fransche Kamer van afgevaardigden wordt er sterk op aangedrongen, dat de regering het monopolie van den verkoop der lucifers zal invoeren, omdat het bijna 30 millioen zou opbrengen. Te Parijs zijn van Algerie 200,000 schildpadden aan gekomen, die dadelijk verkocht zijn en later op kruiwagens voor één franc het stuk werden te koop aangeboden. Zoo als men weet bezit de baron James de Rotschild een aantal woningen op den nieuwen boulevard van Magenta te Parijs. Dezer dagen ontvingen zijn huurders onverwachts de aankondiging, dat de baron de huurprijzen dier huizen tot op de helft had verminderd. Velen begaven zich tot den edel- moedigen huisheer om hem te bedanken maar deze antwoordde dat de huurprijzen zéé hoog waren, dat het de pligt van den gegoeden eigenaar is het voorbeeld eener vermindering te geven. Den 3den dezer zijn te St. Michiel (departement de la Meuse) geguillotineerd een moeder en haar zoon ter zake van moord, gepleegd door den zoon op zijn wettigen vader, aan welke misdaad de moeder, de wettige vrouw des slagtoffers, medepligtig was. Men verzekert, dat op nieuw tusschen Frankrijk en En geland over een lusschenkomst in de zaak der Vereenigde Staten van Amerika onderhandeld wordt en dat beide mogend heden het reeds over het beginsel eens zouden zijn. De onderkoning van Egypte is Zaturdag in de ter zijner beschikking gestelde koninklijke rijtuigen naar Londen geko men en heeft bezoeken afgelegd bij den hertog van Cambridge, opperbevelhebber des legers en sir G. Cornewall Lewis, mi- nisier van oorlog. Op denzelfden dag, dat de wereldtentoonstelling te Lon den geopend en aan het oog der verbaasde menigte een over- rijke verzameling van kostbaarheden en schatten vertoond werdvond men in Commercial-streetWhitechapeleen man dood op de straatsteenen liggen. Men droeg hem weg en her kende in het lijk Thomas Russelldie vroeger de vermaarde en geliefkoosde komiek in het cirque van Asthly wasgeweestf doch die door ziekte en ouderdom zijn emplooi als klucht speler had moeten opgeven. Doch hoe kwam hij daar dood op straat? Volgens de uitspraak der geneesheeren was hij den hongerdood gestorven en daar hij noch woning noch bed be zat, kon hij dit niet te huis doen. Zaturdag hebben de prinsessen Helena en Mary met zes of zeven heeren en dames van het Londensche hof de ten toonstelling nogmaals bezocht. Zij werden genoodzaakt het gebouw veel vroeger te verlaten dan haar voornemen was, daar een gedeelte van het fatsoenlijke publiek - het was een halve-kroon-dag - zich niet ontzag de hooge bezoeksters overal op de onbeschaamdste wijze aan te gapen. Geheel anders ge droegen zich Vrijdag de lieden uit den arbeidenden stand - het was toen een shilling-dag - die wel nu en dan de prin sessen volgdenmaar toch steeds op den meest eerbiedigen afstand bleven. Waarschijnlijk zal H. M. de koningin zelve het gebouw bezoekenmaar dan zal zij dit vroeg genoeg doen om niet aan dergelijke onaangenaamheden te zijn bloot gesteld. Een nieuw-Caledoniër kwam bij een zendeling en wenschte tegen de gewone belooning aan bekeerden uitgereikt, met. zijn beide vrouwen en kinderen gedoopt te worden. «Dat mag ik niet doen", was het antwoord, //want gij leeft in veelwijverij." Een paar dagen later kwam de wilde terug en zeide: //Doop mij, ik heb slechts ééne vrouw." //En de andere?" vroeg de zendeling. //Die heb ik opgegeten", luidde het antwoord van den kannibaal. OFFICIEEL ÜIËIWS. Burgerlijken Stand te Leiden, van 5 tot en met 11 Junij 1862. Bevqllen: A. Albert, geb. Devilee, Z. - S. Duykers, geb. Teleng, Z. - M. G. Roelants, geb. Roelants, D. - M. G. Roelants, geb. Roelants, Z. levenl - G. van der Nat, geb. Hennebiek, D. - 11. J. Snoek, geb. Vrossink, D. - M. C. Keereweer, geb. de Meede, Z. - H. J. Platteel, geb. Makko, D. - C. van Rossum du Chattel, geb. van der Heijden, D.- G. van der Weyden Z. - M. C. van der Mark, geb. van Solingen, D. - F. Neiwold, geb. Siemering, D. - M. Siljee, geb. van Leeuwen, D. - C. W. van den Ordel, geb. Jon- glas, D. - J. H. P. Aalberse, geb. Hermans, Z. levenl. - M. J. Kooy, geb. Zuyderduyn, D. - A. H. Lens, geb. Schuller, Z. - J. Neuteboom, geb. Rietbergen, D. - C. van Nieuwkerk, geb. van Leeuwen, Z. - C. A. Hoijer, geb. Termos, D. - M. de Haay, geb. Duyverman, D. - W. C. van der Steen, geb. Brussé, Z. - E. T, van Beek, geb. de Kruis. Oehuwd: H. de Klerk, jm. met C. van der Spek, jd. - H. A. van Ulde, jm. met J. C. Smit, jd. - A. Vilders, jm. met A. van dei- Nat, jd. - W. J. Gertenaar, jm. met S. H. Lardé, jd. - H. Buiten dijk, jm. met J. Zaalberg, jd. - M. van Haasteren, jm. met C. van den Dop, jd. - H. W. J. van Deventer, jm. met M. C. van Linden, jd. - S. Broekveldt, jm. met C. J. Schroder, jd. Overleden: D. Pander, Z. 10 w. - M. T. L. F. Smits, D. 11 m. - G. van Berkel, D. 1 j. 6 m. - J. Harland, D. 2 m. - M. Bar- neveld, 68 j. - J. M. Vermeulen, D. 8 j. 4 m. - M. de Kier, D. 14 w. - C. Verhaar, D. bijna 4 w. - G. Koet, D. 11 j. - L. W. Kloos, Z. 1 j. 3 m. - C. J. Slijkhuis, D. bijna 1 j. - M. Ramak, 73 j. - L. Rietbergen, Z. 6 w. - H. van den Berg, 48 j. - J. Kettenis, 71 j. Als jongste Bediende in een KRUIDENIERS WINKEL of TABAKS AFFAIRE biedt zich aan een JONG MENSCH van Fatsoenlijke Familie. Aan vankelijk wordt er op geen Salaris gelet. Adres onder Letter aan het Bureau van dit Blad. Eene Fatsoenlijke Weduwe van de P. G. verlangt tegen Augustus of November, met Kost en Bediening. Adres franco bij den Uilgever dezes onder Letters T. T, NOORDEINDE 109. MAIM TI EN DB AT R. PHOÏOGRAPHE DE S. M. LE ROL

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3