Buiteniamïscli Nieuws. eigenaar van de Beignés-kraam van Scheveningen. Op den weg werd hij onverhoeds door twee onbekende personen aan gevallen. Een hunner vatte hem bij den hals, terwijl de an dere zich van al zijn geld meester maakte, waarna beiden ijlings zijn weggeloopen. De aangevallene is daardoor ernstig ongesteld. Dingsdag werd voor de rechtbank te 's Hertogenbosch de zooveel gerucht gemaakt hebbende verkiezingskwestie be handeld. Het O. M. eischte voor twee der aangeklaagden schul digverklaring aan het koopen van stemmenter gelegenheid van de verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad aldaar en veroordeeling ieder lot een cellulaire gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden, ontzetting van de rechten van kiezer te zijn en het bekleeden van openbare ambten en be dieningen gedurende den tijd van vijf jaren en ieder in een half gedeelte der kosten van het proces, terwijl Z. E. A., bij gemis van wettig bewijs voor den derden beklaagde vrijspraak requireerde. De heeren Mrs. N. F. Sassen en Schlesinger ver leenden hun rechtsbijstand en concludeerden respectievelijk voor hun clienten vrijspraak. De rechtbank zal in deze Dings dag e. k. uitspraak doen. In de vorige week had te Aardenburg het volgend on geval plaats: De hengsthouder P. d. B. reed met zijn hengst (een dier dat hem doorgaans gehoorzaamdedoch soms ook wel in verzet kwam) door den Tsabella-polder. In een aanval van woede wierp het dier zijn ruiter, die te veel sterken drank had gebruikt, af, trapte hem hier en daar op het lijf en beet hem in dolle woede geweldig in den arm. De onge lukkige had nog de kracht om het paard op een naburige hoeve te brengen en werd vervolgens ter verpleging opgenomen. Naar men verneemt zal het Japansche gezantschap, be staande uit 36 personen, benevens de commissie tot ontvangst en begeleiding bij het aanstaand bezoek te Amsterdam, niet in het Paleis zijn intrek nemen maar in het Bracks Doelen hotel aldaar. Zekere B., fabriekarbeider te Tilburg, heeft zich gepas seerde week door ophanging van het leven beroofd. Reeds meermalen moet hij, naar men zegt, door huisselijke oneenig- heid te vergeefs een poging tot zelfmoord gedaan hebben, toen hij echter jl. Maandag de kans waarnam terwijl zijn vrouw in de vroegte naar het veld was. Deze te huis geko men zijnde vond het kleinste kind met den opgehangene in de legerstede spelen. Zij sneed hem dadelijk af en legde hem te bed, om, naar zij zeide, te kunnen voorgeven, dat haar man een natuurlijken dood gestorven was. Zaturdag avond heeft in het Hotel de Flandre te Mid delburg een gazontploffing plaats gehaddie vrij aanzienlijke schade heeft veroorzaakt, maar waarvan niemand persoonlijk het slagtoffer is geworden. De eigenaar van het logement werd, toen hij met een brandende kaars in de ruime gelagkamer kwameensklaps door de ontploffing van het ontsnapte gaz tegen den grond geworpen. Hij had echter de tegenwoordig heid van geest dadelijk de hoofdkraan digt te draaijen en alzoo verdere rampen te voorkomen. Bijna al de glasruiten van het locaal waren in een oogenblik verbrijzeldterwijl ook het pla fond eu behangsel veel hebben geleden. De inwoners van het gebouwde buren en voorbijgangers kwamen echter met den schrik vrij. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Vianen door Ds. P. A. T. Nahuys, pred. te Ter Aa; - voor dat naar de Doopsgezinde gemeente te Giethoorn door Ds. R. Brouwer, pred. te Knollendam. De heer Mr. Gevers Deynootlid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaalis te Batavia aangekomen en zou tot, aan het einde dezes jaars in Neêrl.-lndie verblijven. Berigten uit Batavia behelzen, dat de tijdingen uit Band- jermassing meer geruststellend beginnen te worden. Naar veler oordeel is de oorlog aldaar zoo goed als geëindigd en zal al wat er te doen overblijft zich bepalen tot het doen van pa trouilles ter vernieling van eenige op zich zelf staande roo- verbenden. Evenwel Demang Lehman, Antasari en andere in vloedrijke hoofden benevens een menigte hadji's zijn nog niet in onze magt en van al deze vijanden zijn de laatstgenoem den welligt de gevaarlijksten. De fanatieke priesters zullen zoo zij kunnenmet alle mogelijke middelen de bevolking tegen ons bestuur blijven opzetten en 't avond of morgen verschijnt ongeroepen en onverwacht eensklaps weer een der hoofden met een grooten aanhang. Eerst wanneer die invloedrijke hoofden in onze magt zijn is het einde nabij. Door den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indie is o. a. de ambtenaar C. L. Blume bij het boschwezen uit de residentie Rembang naar de residentie Kediri ter beschik king van den resident aldaar gesteld; voorts magtiging ver leend tot intrekking van een acte van toelating tot het uit oefenen van de genees-, heel- en verloskundige praktijk te Sa- marang aan Dr. J. A. van Dissel, en benoemd tot kapitein kwartiermeester den gewezen officier van administratie 2de kl. bij de Nederl. Marine H. Forbes de Timmerman. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 63°, des avonds te 3 uur 64°, te 10 uur 60°. Donderdag morgen te 5 uur 60°, te 8 uur 63°, te 12 uur 71°, 's namiddags te 2 uur 71°, te 5 uur 63°. Terwijl de bisschoppen te Rome zich gereed maken tot manifestatien in het belang der wereldlijke magt, hernieuwt de Italiaansche geestelijkheid met de abten Passaglia en Isaïa aan haar hoofd hare verklaringen omtrent het noodzakelijke dat het Pausdom van die magt afstand doe. Terzelfder tijd maakt het Romeinsche nationale comité, dat zonder ophouden is werkzaam geblevenallerlei protesten openbaar, die alle eindigen met de kreten: //Leve Rome als Italie's hoofdstad!" //Leve Victor Emmanuel In het amphitheater te Pompéjiwaarin juist een too- neelvoorstelling plaats had, toen de groote stad in het jaar 79 vóór Christus geboorte door een aardbeving en uitbarsting van den Vesuvius werd bedolven, is sedert korten tijd weder een theater geopend, tot het bezoeken waarvan de tegenwoor dige directeur, Antonis Langini, het publiek op de volgende boertige wijze uitnoodigde: //De stadsschouwburg te Pompéji zal Zondag aanstaande met de voorstelling van Donizetti's //Fillc du Régiment" worden heropend, nadat onder directie van den heer Quintus Marius het laatst //de Trojaansche vrou wen", treurspel van Seneca, opgevoerd werden en de voor stellingen sedert gedurende 1900 jaren gestaakt waren. Tk be veel mij derhalve bij het geachte kunstminnend publiek nederig aan en hoop dat het de aan mijn voorganger bewezen gunst en protectie eveneens aan mij zal schenken, terwijl ik mij van mijn kant zal beijveren mijn repertoire op een waardige wijze het zijne te doen evenaren." Te Berlijn wordt men hoe langer zoo meer ongerust over den tegenwoordigen staat van zaken aldaar. Het ministerie zal zeker aftreden en de Koning is in groote verlegenheid, om het door een ander te doen vervangen. Er bestaat alle hoopdat de zaak van Montnegro in der minne geschikt zal worden. Door den Parijschen geneesheer Civiale is, naar men verzekert Vrijdag andermaal een operatie volbragtwelke Z. M. koning Leopold bij vernieuwing even moedig heeft doorstaan als zij gelukkig geslaagd schijnt. Mag men de in omloop zijnde geruchten gelooven, dan zouden sedert 5 Maart, toen de eerste operatie op den Vorstelijken lijder plaats had, zestien of ze ventien dergelijke kunstbewerkingen met korte tusschenpoozen zijn geschied. Men voegt er bij dat het menigvuldige dier operatien volstrekt geen reden tot ongerustheid kan opleveren daar zulks onafscheidelijk is van het gevolgde systeem der lithotriptica (steen-oplossing), en na het welslagen der eerste proeve iedere volgende keer geen het minste gevaar oplevert. Z. M. geeft nog voortdurend den wensch te kennen om het voorgenomen bezoek aan de Londensche wereldtentoonstelling ten uitvoer te kunnen brengen, maar zijn geneesheeren raden dit ten sterkste af. Twee Antwerpsche vereenigingen van duiven-liefhebbers hebben dezer dagen wedstrijden gehouden. De duiven van de sociëteit Colombophile zijn te Parijs opgelaten te 6 uur des morgens en is de eerste te Antwerpen aangekomen te 10,45 en de laatste te 11,28. Die van de sociëteit de Nieuwe Wil deman heeft men te Parijs laten vliegen te 6,30zijnde de eerste te Antwerpen aangekomen te 9,55 en de laatste te 10,16.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2