N°. 705. Vrijdag 13 Junij. Binnenlandse!! Nieuws. &r< i i h V it iA LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ku9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom inees Vijf Cents. Prijs der Advertentien1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 iu.; 9 li. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 ra. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'snamiddagi te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 2—7 uur. Zondag van 8—9 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Ken 1 oor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 -2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Radaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend aan den heer C. Winkelmanals bewaarder van de hypotheken het karakter en de scheepsbewijzen te Maastricht voorts benoemd tot ontvangers der dir. bel. en ace. te Her- wijnen den heer M, Beutethans te Spaarndam en in diens plaats den heer J. L. van Gennep, surnumerair te Arnhem. Door het departement van Oorlog is bepaald, dat de zwart katoenen rokzakjes thans bij het leger in gebruikzul- vervangen worden door een vernieuwd modelvervaardigd uit zoogenaamd cuir Américain. HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik zijn Donderdag morgen uit de residentie naar Soestdijk vertrokkenwaar Vrij dag de verjaardag van Z. K. H. den Prins zal worden gevierd. Naar men verneemt heeft de Regering zich onlangs op nieuw tot het gouvernement van den Keizer van Frankrijk gewend, ten einde ook voor ons de handelsvoordeelen te be dingen, die uit de tractatenmet andere mogendheden geslo ten, voor deze voortvloeijen en is de Fransche regering bereid gevonden om ook met Nederland onderhandelingen te openen. Onze gevolmagtigden zijn reed9 aangewezenzijnde de hee- ren: Mr. L. A. Ligthenvelt, onze gezant te Parijs en Mr. P. P. van Bosse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, met den heer Mr. B. Uyttenhovenreferendaris bij het departement van Financienals secretaris. De twee laatstge noemde lieeren zullen zich eerlang tot dat doel naar Parijs begeven. Aan de leden van de Tweede Kamer is rondgedeeld een geschrift, getiteld; //Over de haven in de Noordzee. Ten voor- deele van het weldadig Zeemansfonds; Zeemanshoop." Het be sluit met den wensch, door den raad van den waterstaat aan den Minister van Binnenlandsche Zaken geuit, dat hunne en aller arbeid moge strekken tot het spoedig slaan van handen aan het werkdat den bloei van Amsterdam doet toenemen zijn handel verlevendigt en de welvaart van het vaderland bevordert. Omtrent den uitslag der plaats gehad hebbende verkie zingen voor leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal wordt ons, behalve de gisteren medegedeelde, nog berigt het volgende Kiesdistrict Appingadam. Verkozen de heer J. F. Zylker, aftredend lid, met 892 van de 1256 stemmen. Kiesdistrict Zierikzee. Verkozen de heer Mr. S. H. Ane- maet, aftredend lid. Kiesdistrict Dockum. Verkozen de heer J. T. ter Bruggen Hugenholtz aftredend lid, met 601 van de 750 stemmen. Kiesdistrict Sneek. Herstemming tusschen Mr. A. F. Jongstra, die 616 en Jhr. W. H. Lycklama a Nyeholt, die 329 steramen bekwam. Kiesdistrict Middelburg. Herstemming tusschen de heeren Mr. W. P. Vis, die 369 en Mr. S. baron van Heemstra, die 301 stemmen bekwam. Kiesdistrict Alkmaar. Geldige stemmen 1171. Volstrekte meerderheid 586, Verkozen de heer Mr. K. A. Poortman met 606 stemmen. De heer J. J. Rochussen bekwam 288 en de heer J. L. Kikkert 251 stemmen. Het Japansche gezantschap is nog niet te 's Hage aan gekomen, Er is zelfs nog geen berigt van liet vertrek van die ambassade uit Londen te 's Hage ontvangen. Mr. J. C. Faber van Riemsdijk herdacht Woensdag zijn 55-jarige betrekking van advocaat bij de 1s Gravenhaagsche balie en niet zijn 25-jarige, zooals in ons vorig nommer door een drukfout staat vermeld. Heden Donderdag heeft het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland (kamer van strafzaken) uitspraak gedaan in de zaak van J. van der Kampkleedermaker tc Leiden. Het Hof heeft den besch. niet schuldig verklaard aan een misdrijf van bedriegelijke opligting, maar daarentegen schuldig verklaard aan het misdrijf van valschheid in onderhandsch geschrift en het des bewust gebruik maken daarvan en aan vier misdrijven van bedriegelijke opligting. Het Hof heeft echter de geringe waarde der voorwerpen en het gemis van schade als verzach tende omstandigheden aangenomen en den schuldig verklaarde dientengevolge veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaren en tot zes geldboeten, twee van 50 en vier van 25. In den nacht van Woensdag op Donderdag kwam de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1