Bui te n land scli Nieuws. gezetenen, hetwelk zijne onmiddelijke verwijdering heeft ten gevolge gehad. De Voorzitter van het Provinciaal Gerechtshof in Gel derland Ridder van Rappardgewezen lid van de Tweede Ka mer der Staten-generaal en Minister van Financien bevond zich op zijn buitengoed te Ruurlo in bedenkelijken toestand. Maandag 9 Junij is Jhr. van Rappard in den ouderdom van 64 jaren overleden. Aan de diakonie der Hervormde gemeente te Ridder kerk is door wijlen den heer C. v. d. Waal, een som van 1000 gelegateerd. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Geueraal zijn in de gemeente Leiden van de 976 kie zers 474 stembriefjes komen inleveren. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 68°, des avonds te 8 uur 61°, te 10 uur 58°. Zondag morgen te 5 uur 60°, te 8 uur 64°, te 12 uur 57°, 's namiddags te 2 uur 64°, te 5 uur 67°- te 8 uur 63°, te 10 uur 60°. Maandag morgen te 5 uur 60°, te 8 uur 62°, te 12 uur 62°, 's namiddags te 2 uur 64°, te 5 uur 62°, te 8 uur 60°, te 10 uur 56°. Heden Dings- dag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 59°, te 12 uur 62°, 's na middags te 2 uur 64°, en te 4 uur 66°. Men verzekert, dat de te Rome aangekomen bisschop pen aan den Paus een som van 500,000 kroonen hebben overhandigd, als afkomstig van den St. Pieterspenning. Dat bedrag staat gelijk met 2,500,000 francs. Men beweert dat de Pauselijke regering bevel heeft ge gevenom haar troepen van de grenzen des lands te verwij deren en die een kamp bij de poort St. Paul te laten betrek ken. Men heeft die plaats gekozen om in gemeenschap met Ostia en Fiumicino te blijven voor het gevaldat Z. H. zich scheep wil begeven, om zijn land te verlaten. Aan een Miianeesch blad wordt uit Turin geschreven dat een bijzonder schoone Engelsche vrouw, van een opge wonden, avontuurlijk karakter, met verschilleude Engelsche en Belgische reizigers voor eenigen tijd te Rome was gekomen en daar niet alleen in de Bourbonsche kringen had verkeerd, maar zelfs toegang tot de gewezen koningin van Napels had weten te verkrijgen. Eindelijk was zij, altijd volgens de cor respondentie, met dezelfde bedoelingen als vroeger Judith of Charlotte Corday ook eenmaal hebben gehad, naar Napels gereisd en had getracht een tête-a-tête met den koning van Italië te verkrijgen. Nu loopen echter de lezingen uiteenvolgens sommigen moet de Koning gewaarschuwd en de schoone terstond gevan gen genomen zijn; anderen zeggen dat het onderhond heeft plaats gehad en de moderne Judiih - niet met het hoofd van den Koning - maar verward, aangedaan en geheel van ge dachten veranderd uit de vertrekken van Z. M. is gekomen en terstond naar Zwitserland vertrokken. Woensdag 11. is te Keulen bij het luiden der groote klokken van de Domkerk, de derde in grootte, de zooge naamde Driekoningenklokgebarsten. Men verzekert, dat de Oostenrijksche leening, waarover te Londen onderhandeld werdthans volteekend is. Te Taber in Oostenrijk is de oudste zeepzieder van de geheele wereld, Nowak genaamd, overleden, hij was 113 jaren oud. In een koffijhuis op het Prater te Weenengeeft thans een troep koordedansers voorstellingen, waarbij een 74jarige matrone, zekere madama Portede moeijelijkste kunsten verrigt. Te St. Omer stierf dezer dagen een oud hartstogtelijk rooker, die behalve een bonte collectie van cigarenkokers tabaksdoozen tabakszakken en andere rookers-lief hebberijen 682 pijpen, de een al fraaijer dan de andere, heeft nagelaten. De hertog van Modena heeft dezer dagen de heerlijkheid Chluraetz in Boheme aangekocht; zij behoorde vroeger aan graaf Stadiën. De koopprijs van deze grondbezitting bedraagt ruim een milioen florijnen. Prins Felix Eugenius van Hohenlohe-Oehringen kolonel in Wurtembergsche dienst, gehuwd met de tweede dochter van den Keurvorst van Hessenheeft zich dezer dagen door een pistoolschot van het leven beroofdna in den laatsten tijd zijn aanzienlijk vermogen aan de speelbank te Baden-Baden te hebben verloren. Bij het Fransche ministerie van binnenlandsche zaken is een rapport ingekomen van den prefect van het departement Maine et Loire, een verslag bevattende van het gebeurde bij een maaltijd te Angersdie een landbouw-concours van de westelijke departementen besloot. De prefect, die voorzitter was van het feest, eindigde zijne redevoering met de aanwe zigen uittenoodigente toonenhoe weinig tegenstanders het keizerlijk gouvernement onder hen telde, door met hem inte- stemmen in een toast op den Keizer, de Keizerin en den Keizerlijken prins. Van de 120 gasten waren de prefect, de maire en de commissaris van het ministerie van landbouw de eenige die opstonden en den toast met gejuich begroetten, lerwijl al de anderen en zelfs de kolonel van het regement infanterie en de kommandant der gendarmerie bleven zitten en geen woord zeiden. Hierover was de prefect uiterst ver toornd; hij schrijft het gebeurde voornamelijk toe aan den invloed van den graaf de Fallouxdie zoo als men weet, in den laatsten tijd zeer veel aan den landbouw doet, en op deze tentoonstelling de voornaamste prijzen had behaald het vreemd ste van de zaak is, dat sommige legitimisten het juist aan den invloed van den graaf zouden wijtenwanneer Anjou zich aan de zijde van de keizerlijke regering schaarde. De onderkoning van Egypte heeft aan Keizer Napoleon zijn verzameling medailles aangeboden zij bevat 6000 hoogst merkwaardige exemplarendie nog aan het kabinet van me dailles ontbreken en welke vooral de Arabische en Turksche afdeeling zullen aanvullen. De Keizer heeft het geschenk met genoegen aangenomen. De Londensche tentoonstelling is Dingsdag bezocht ge worden door 35,081 personen. Twee kinderen van Koningin Victoria, de Prinsen Ar thur en Leopoldalsook de ex-koningin der Franschen heb ben zich Woensdag reeds vroegtijdig naar het gebouw der tentoonstelling begeven en daar het grootste gedeelte van den dag doorgebragt te midden van het buitengewoon talrijk toe gestroomde publiek. Uithoofde van den Derby-dag had men niet durven onderstellen, dat het gebouw zoo druk zou zijn bezocht, doch de entreeprijs van 1 sh. schijnt een vermogende drijfveer geweest te zijnalthans laat in den namiddag be-" vonden zich daar binnen 45,686 personen tegen betaling en 4899 met abonnementskaarten, te zamen 50,585, ongerekend de exposanten, bedienden en het personeel, en evenwel was er voor ieder ruimte genoeg om zich gemakkelijk te kunnen bewegen. Donderdag heeft te Londen een geweldige ontploffing plaats gehad bij een chemist, tengevolge waarvan twee men- schen het leven verloren en een aantal anderen zwaar ge kwetst zijn. Aan den Senaat der Vereenigde Staten van Noord- Amerika is een adres aangeboden, houdende verzoek tot af schaffing der slavernij, onderteekend door 45000 vrouwen en hebbende een lengte van 700 voet. OFFICIEEL. NIEUWS. Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden8 Junij 1862. - Ferdinand Marquenie, jm. 28 j. met Huiberdina Paulina Besems, jd. 24 j. - Pieter de Wilde, jm. 23 j. met Hendrika du Croix jd. 24 j. - Nicolaas Blijleven, jm. 28 j. met Diewertje Hoo- gervorst, jd. 35 j. - Frederik Swarts, jm. 31 j. met Elisabeth Meijer, jd. 27 j. - Ary Romein, jm. 33 j. met Maria Sas burg, jd. 25 j. - Jan Goedraadjm. 28 j. met Jansje Gal- jaard, wed. van Willem Jacobus Paats, 23 j. - Jakobus Mon- foort, jm. 27 j. met Susanna Elisabeth Kelderman ,jd. 24 j.- Willem Gijsman, jm. 28 j. met Elisabeth Maria Chardijn,jd. 25 j. - Adrianus Grootensjm. 34 j. met Johanna Jansen, jd. 31 j. - Petrus de Haas, wedn. van Johanna Terdu57 j. met Margaretha Niemeijer, wed. van Cornelis van Harteveld40 j.- Johannes Jacobus Peyster, jm. 29 j. met Martina Johanna Nielsen, jd. 22 j. - Arie van Koperen, jm. 28 j. met Maria Segaar, jd. 24 j.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2