N°. 703. Woensdag 11 Junij. Biiineulandsch Nieuws. LElDSdH M6BL ,[G' Bwoanoo-wirooints! naa on. uttjr opriseriJ uaqga --i-.l.liiJX uj dlimmss aooiioviall lab niuoi* Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden /1.9B, en frauco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regek ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cfs. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u; 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit '9 Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., '9 namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Iiidisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en vaD 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 11. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdag9 van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie i9 open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Ksn'oor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Ue Parijsche Temps neemt een schrijven op omtrent het bezoek door Z M. den Koning in Zeeland afgelegdwaarin wordt uitgeweid over de geestdrift, waarmede het Zeeuwsche volk zijn Koning begroette. Uit dat schrijven nemen wij de volgende regelen met ingenomenheid over, //De Koning had zich des Zondags van Middelburg naar Domburg begeveneen dorp dat zeebaden oplevert. Het weder was prachtig, de zee was kalm. De wegen waren met bloemen getooid. Alle dorpsbewoners van het eiland met hun schilder achtig en bevallig kostuum waren aan den weg geschaard. Om naar de stad terugtekeerennam men waarschijnlijk een an deren weg dan eerst het plan was geweest; men kon dit ten minste, naar den haast te oordeelen waarmede deze goede lieden hunne wegen tooiden, wel aannemen. Men kwam nu aan een visschersdorp, half begraven in de duinen; daar was niets gereed gemaakt. Het dorp is armbloemen zijn er zeld zaam er was geen enkele triomfboog. Maar er was iets be ters. Aan beide zijden van den weg bevonden zich de dorpe lingen, de mannen ter rechter-, de vrouwen ter linkerzijde, die zoodra zij in de verte den vorstelijken stoet zagen naderen een psalm begonnen aanteheffen. Het was alles wat zij konden doen. Zij zongennaar men mij zeide het laatste vers van den 134sten psalm, op deze wijze den goddelijken zegen af biddende op het hoofd des Konings. Deze liet het rijtuig stapvoets rijden en bewoog zich aldus langzaam met ontbloo- ten hoofde en zigtbaar bewogen tusschen de twee reijen van zangersonbewegelijk als voor een wapenschouwing. De zon ging heerlijk onder in de gepurperde zee. De langzame zang wijze van den psalm paarde zich aan het regelmatig geluid der golven, die op het zand braken. Ik ben niet mystiek, maar ik verzeker udat ik tot tranen geroerd was bij dit heerlijk tooneel. Het was op deze wijze dat hun vaderen den Zwijger ontvingen, toen hij hun kwam vragen, om tot in den dood te strijden voor vaderland en geloof. Het scheen alsof de aloude leeuw van Zeelanddie steeds uit de wateren op steekt met zijn devies Luctor et emergo zich wakker schudde bij die plegtige toonenen ik dacht bij mij zeivendat de dynastien wel op vaste grondslagen zijn gevestigd, die hun roem stellen in de handhaving der vrijheid." Het Japansch gezantschap wordt eerst Woensdag of Donderdag in de residentie verwacht. Zoo als vroeger is gemeld, wordt het station aan den Spoorweg te 'sHage, alsmede de stationsweg die naar de stad leidt, met Neder- landsche en Japansche vlaggen en eereteekenen versierd. Alles wordt voor de plegtige ontvangst van het gezantschap in ge reedheid gebragt. De Minister van Koloniën heeft gepensioneerde officie ren van het leger in Neerl. Oost- of West-Indie, die wenschen in aanmerking te komen voor een betrekking van kapt.-adju- dant, betaalmeester, tevens administrateur van kleeding of officier van gezondheidkoloniaal militair invalidenhuis op Bronbeek, opgeroepenom zich voor het einde der maand Junij bij request tot zijn departement te wenden. Voor het Provinciaal Gerechtshof van Zeeland is in het laatst der voorgaande week behandeld de zaak van den scheeps makelaar J. P. Smith te Vlissingenwaartegen de procur.-gene raal heeft geëischt de schuldigverklaring aan de hem ten laste ge legde feitenmet veroordeeling tot een tuchthuisstraf van vijf tot vijftien jaren en een geldboete gelijkstaande met een vierde van het onwettig verkregen voordeel. Zaturdag heeft de advocaat Mr. W. C. Borsius de beschul digde verdedigd en geconcludeerd 1°. tot vrijspraak op grond van goeden trouw; 2", tot ontslag van rechtsvervolging, op grond dat het feit was gepleegd tegenover vreemdelingen 3°. wanneer het Hof den beschuldigde schuldig mogt verkla ren hem een straf opteleggen die toegepast wordt op valsch- heid in een onderhandsch geschrift. Zaturdag aanstaande zal het Hof uitspraak doen. Van wege de burgerlijke en militaire autoriteiten in de gemeente Bodegraven wordt medegedeeld, dat bij hen niets bekend is van den aanslag op het kruidmagazijn van het fort de Wierickenschansveel minder dat bereids een loopgraaf zouden gemaakt zijn. Wel is hun gebleken dat een artillerist tijdelijk aldaar gedetacheerd, in beschonken toestand langs den publieken weg, op eenigen afstand van genoemd fort, onbetamelijke uitdrukkingen heeft gebezigd tegen enkele in-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1