N°. 702. Dingsdag 10 Junij. A". «802. Binnenlandsch Nieuws. r. j i LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nera- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regeh ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 n. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 n. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Tie Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kan'oor der Plaatselijke Accijnsendagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Ne- derlandscheu Leeuw Mr. G. A. Fokker, lid van het eollegie van Gedeputeerde staten van Zeeland en Mr. M. F. Lantsheer, president van het Zeeuwsch genootschap van wetenschappen te Middelburg voorts tot officier van justitie bij de arrondisse- ments-rechtbank te Assen Mr. T. H. Bondam, thans officier van justitie te Appingadam en in diens plaats de subst. off. Mr. H. C. A. Thieme; tot subst. off. bij de arrondissements rechtbank te Haarlem Mr. P. C. Visser, advocaat te 's Gra venhage, voormalig inspecteur der jagt en visscherij in Noord- Holland, thans op wachtgeld, en eindelijk op verzoek eervol uit de zeedienst ontslagen den luitenant ter zee 1ste klasse F. H. T. Troester. Het programma ter ontvangst der Japansche ambassade door Z. M. de Koning is aldus vastgesteld: Op den door Z. M. den Koning vastgestelden dag en uur zal het gezantschap, vergezeld van de haar toegevoegde com missie in hofrijtuigen worden afgehaald. - Op het bestemde uur begeeft zich de kamerheer-ceremoniemeester van het paleis naar de woning van den gezant en geeft hem kennis, dat hij hem tot de audiëntie komt afhalen. - De optogt bestaat uit 1°. Een detachement kavallerie; 2°. Twee voorrijders3°. Een hofkoets met twee paarden, waarin vier Japansche officieren, gaande een lakei naast ieder portier; 4°. Een hofkoets met twee paarden, waarin de tweede en derde gezant, benevens twee leden der commissiegaande een lakei naast ieder portier 5°. Een galakoets met 4 paarden, waarin de eerste ambassa deur, de president der commissie en kamerheer-ceremoniemees ter gaande twee lakeijen naast ieder portier; 6°. een koets met twee paarden, waarin twee Japansche officieren en twee leden der commissie, gaande een lakei naast ieder portier; 7°. Een koets met twee paarden waarin twee of vier Japan sche ambtenaren, gaande een lakei naast ieder portier. (Een gewoon rijtuig (remise), waarin vier Japannezenvertrekt vooraf naar het paleiswacht aldaar de ambassade en sluit zich bij terugkeer aan den trein aan) 8°. Een detachement kavallerie. - Aan het paleis gekomen, staat de wacht onder het geweer, de marsch wordt geslagen en het gezantschap ontvangt de militaire honneurs. - Het gezantschap wordt beneden aan den trap ontvangen door eenige kamerheeren en edellieden, en door dezelve en den kamerheer-ceremoniemeester voorafgegaange leid naar de zaal waar het gezantschap zich vereenigt. De trap en de corridors zijn met schildwachten bezet, die in het voor bijgaan het geweer presenteren. - De Koning ontvangt bet gezantschap. De groot-officieren plaatsen zich achter Z. M. Het dienstdoende civiele huis rechts, het dienstdoende mili taire huis links. De Ministers en corps rechts op eenigen af stand van de troon. - Wanneer Z. M. het gezantschap zal gelieven te ontvangen, zal daarvan kennis worden gegeven aan den kamerheer-ceremoniemeester, die het gezantschap daar van verwittigd en binnenleidt, bijgestaan door de kamerhee ren en edellieden, die het gezantschap hebben ontvangen. De commissie volgt en schaart zich links van de troon tegenover de Ministers. - Wanneer hel gezantschap op eenigen afstand van den troon, zich geschaard heeft, stelt de Minister van Buitenlandsche Zaken het aan den Koning voor door het af lezen van hun namenwaarna de eerste ambassadeur staande de vastgestelde toespraak voorleest. Deze wordt door den eer sten Japanschen tolk in het Nederduitsch voor den Koning overgebragt. Het door den Koning gegeven antwoordinsgelijks te voren medegedeeld, wordt door het lid der Commissie, den Hoog leeraar Hoffmann, in de Japansche taal overgebragt voor den Japanschen Ambassadeur. Na afloop der audiëntie verlaat het gezantschap het paleis op dezelfde wijze en in dezelfde orde als het gekomen is. - Het plein voor het paleis en voor het hotel Bellevue wordt door een detachement infanterie afgezet. Deze detachementen bewijzen bij vertrek en aankomst de honneurs aan het ge zantschap. - De stoet neemt bij het gaan naar het paleis den volgenden weg: Boschkant, Korte Voorhout, Tournooiveld, Lange Vijverberg, Plaats en Noord-Einde. De terugkeer geschiedt langs: het Noord-Einde, Plaats, Kneuterdijk, Lange Voorhout, (langs de Koninklijke bibliotheek), Tournooiveld, Korte Vijverberg, Plein, Korte Pooten en Hee rengracht.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1