N°. 700. Vrijdag 6 Junij Binnenlaiidscli iNieuws. LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke N©m- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 nu; 10 u. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 ti.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - I)e Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot officieren der orde van de Eikenkroon benoemd de heeren Mr. W, C. de Crane, kommandant der eerewacht te Zierikzeeen den kapt.-luit. ter zee N. M. J. Kroefadjudant van den directeur en kommandant der marine te Vlissingen, en tot ridders de heeren B. J. Tideman inge nieur der marine, T. C. Dommisse, kapitein-kommandant der dienstdoende schutterij beide aldaar en J. M. Locker de Bruyne, burgemeester van Brouwershaven. Z. M. heeft nog benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon den heer C. J. de Vulder van Noordenburge meester van Tholen. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. L. A. Collardals directeur der registratie en do meinen voor de provincie Noord-Brabant en aan den heer E. Blokals ontvanger der directe belast, en ace. te Wad- dinxveenvoorts benoemd tot Hoogstdeszelfs adjudant den luit. ter zee 1ste klasse W. H. baron van Heerdt; tot kom mandant van het koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek den gepensioneerden luit.-kolonel J. C. J. Smits, van het leger in Ned. Indie, en tot huismeester den gepensioneer den opzigter 1ste klasse J. J. Carabain bij de burg. en openb. werken in Ned. Indie. Z. M. heeft aan den heer Sellenik directeur der muziek van het 2de reg. voltigeurs der garde te Parijster belooning voor een hem aangeboden en door dien heer gecomponeerd muziekstuk ter eere van Z. M., een prachtigen doekspeld vereerd, omzet met brillantenvormende het naamcijfer des Konings met de Koninklijke Kroon. Een zeer vleijend schrijven ver gezelde dit geschenk. Bij Zr. Ms. besluiten zijn erkend de heer J. Hermann Schroder als consul van Brunswijk te Amsterdam en de heer A. Benier als vice-consul van Hamburg te Vlissingen. Door den Minister van Justitie is benoemd tot directeur der cellulaire gevangenis te 's Hertogenbosch de heer G. Va- lette de Knoop, directeur van het huis van burgerlijke en mi litaire verzekering te Maastricht. Door den Belgischen gezant te 's Gravenhage zijn aan Z. M. den Koningnamens Koning Leopolddrie exemplaren in goud in zilver en in brons aangeboden van de medailleter herin nering aan de ontmoeting der beide souvereinen te Luik ver vaardigd door de heeren L. en C. Wiener. Van een waarschijnlijk goed onderrigte zijde meldt men, dat bij het Ministerie het plan bestaat, om de Delftsche aca demie in stand te houdenin zooverre ze dient tot opleiding van ingenieurs en ambtenaren 2de klasse bij de Indische dienst terwijl de opleiding der ambtenaren lste klasse aan de Leid- sche academie zou verbonden worden. Voor het afnemen der eind-examina aan de te Delft stu derende kandidaat-ambtenaren ter Indische dienst is een com missie benoemd, bestaande uit de heeren VethDelprat, Blee- ker en de Waal. Reeds hebben zich 67 jongelingen tot het doen van het eind-examen voor de Delftsche academie aangemeld. Waar schijnlijk zal de daartoe benoemde commissie in de eerste dagen van deze maand met het examineren der aspiranten beginnen. In het kiesdistrict Amersfoort zyn door twee kiesver- eenigingen tot leden der Tweede Kamer aanbevolen Mr. H. Verloren van Themaat, president der arrondissements-recht- bank te Amersfoort, ter vervanging van Jhr. Mr. H, A. M. van Asch van Wijck; in het kiesdistrict Arnhem Mr. A. baron Mackay, aftredend lid en in het kiesdistrict Leeuwarden Dr. W. H. Idserda, aftredend lid. In het kiesdistrict Leiden zijn aanbevolen Dr. P. Bleeker, Mr. G. Groen van Prinsterer en het aftredend lid den heer baron Taets van Amerongen en in het kiesdistrict 's Gravenhage door drie kiesvereenigingen Mr. J. Cap- peyne van de Coppello, in plaats van den heer J. P. Delprat, die geen herkiezing verlangt. Men verneemt, dat de heer W. A. baron Schimmelpen- ninck van der Oye door een val van het paard, op de hoogte van den tolboom bij Zutphen, op zeer ernstige wijze is gewond. In de Dingsdag 11. te 's Hage gehouden zitting van den Gemeenteraad is door den Voorziter medegedeeld, dat Bur gemeester en Wethouders zich gewend hebben tot den Minis ter van Binnenlandsche Zaken, ter ondersteuning van het verzoek der heeren Schreden en Maxwilsom concessie voor

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1