N°. 697. Dingsdag 3 Junij. A°. is|^ 'C J Binneniandsch Nieuws. LE1DSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en frauco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u.36m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 rn. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage ,VToensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van ll 1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijuen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Werkendam 1. I, van Tienhoven van den Bogaard en der gemeente Neer P. Theelentot kantonrechter te Woerden Mr. A. J. Hazenberg, thans te Sluis en tot procureur bij de arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage Mr. J. H. C. Lis man advocaat aldaar. Op het dejeuner dinatoir te Sas van Gent nam Z. M. liet officierskruis der Orde van de Eikenkroon van de borst van Jhr. van Capellen en hechtte dat op die'van kapt. Peeters, kapt. bij het wapen der Koninklijke marechaussee. Kapt. Peeters was ter zake van onnaauwkeurigheden in zijn administratie na een voorloopige gevangenis van omstreeks één jaar door den krijgsraad te Middelburg veroordeeldmaar in hooger beroep door het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht tot een geringe disciplinaire straf verwezen. Z. M. had hem dezer dagen kwijtschelding verleend van de kosten der beide processen die zeer opgeloopen waren. De begiftiging met het ridderkruis nadat Z. M. zich bij de openbare audiëntie lang met hem bezig gehouden had, heeft die officier weder in eere hersteld. Maar voorzeker zal het aan de lezers van dit blad niet on welkom zijn daaromtrent nog eenige nadere bijzonderheden te vernemen, die wij aan de Rotterdamsche Courant ontleenen: De heer Peeters dan, was door het Gemeentebestuur van Sas ven Gent uitgenoodigd Z. M. vereenigd met den Raad, te hel pen ontvangenen ten 12 ure begaf men zich naar de bij de sluis opgerigte eerepoort, waar die ontvangst zou plaats hebben. Bij zijn aankomst werd Z. M. door den bnrgemeester Kerck- haert op zeer gepaste wijze toegesproken. Toen Z. M., na den burgemeester bedankt te hebbenden heer Peetersmet de hand aan zijn kaske, achter den raad zag staan, ontving hij een dubbelen groet van deu Koning. Op het waarlijk vorste lijk ingerigt raadhuis aangekomensprak Z. M. nog eenigen tijd met den burgemeester, en toen kwam een ordonnans-offi cier bij kapitein Peeters, om hem te zeggen dat de Koning hem wenschte te spreken. Tot Z. M. genaderdvoegde de Koning hem deze woorden toe: //Mijnheer Peeters, ik heb u iets medetedeelèn, hetgeen u zeker genoegen zal doen: ik be noem u hier tot officier der orde van de Eikenkroon." Diep getroffen kon de aldus begiftigde slechts weinige woorden van dank stamelendie nogtans door den Koning genoegzaam be grepen werden. Hoewelvolgens de mededeeling van den Commissaris des KoningsZ. M. slechts staande iets zou gebruikenverzocht de burgemeester hem te gaan zitten waaraan welwillend vol daan werd. Z. M. wees toen vier eereplaatsen aan als 1°. aan den Commissaris des Konings aan zijn rechterzijde; 2°. aan den burgemeester aan zijn linkerzijde; 3°. aan den generaal van Lyndenen 4°. aan kapitein Peeters, waarna de overigen gewenkt werden allen plaats te nemen. Toen men nu aan tafel was stond de directeur van het kabinet, de heer de Koek, van zijn plaats opnam de decoratie van den officier der orde van de Eikenkroon van de borst van den kapt.-luit. ter zee Jhr. van Capellen, 's Konings adjudant, begaf zich daarmede bij den generaal van Lynden, naast wien Z. M. den heer Pe ters geplaatst had, en zeide: //Generaal, het is de wensch van Z. M., dat deze decoratie dadelijk door u op de borst van den kapitein Peeters worde gehecht." De kapitein stond open de generaal hechtte hem namens den Koning de decoratie op de borst, waarbij Z. M. de uitdrukking bezigde: Generaal, maak ze maar goed vast." Zoodra dit geschied was nam Z. M. een glas Champagne, en wenschte den pas gedecoreerde in de har telijkste bewoordingen geluk. Bij het weggaan reikte Z. M. hem nog de hand toe, schudde die bij herhaling, en voegde daarbij nog eenige zeer vereerende woorden. De zaal voor het diner, dat Z. M. te Zierikzee werd aangebodenwas geheel ingerigt en versierd door de zorg en op de smaakvolle wijze van onzen stadgenoot den heer C. van den Berg, bebangselfabriekant enz. Z. M. heeft Mr. B. C. Cau, burgemeester der gemeente Zierikzee benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon; die benoeming had plaats bij het bezoek van het kasteel der ridders van Haamstede, dat Z. M. Vrijdag te Haamstede bragt. Na een kort verblijf ten huize van den burgemeester van Renessezette Z. M. de reis voort tot Brouwershaven

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1