Buitenlandsch Nieuws. was, bezigtigde Z. M. de kerken en de cellulaire gevangenis te Goes; vervolgens nam hij deel aan het déjeuner, dat hem door het gemeentebestuur van Goes werd aangeboden. Te 3 ure werd Z. M. door het gemeentebestuurde eere- wachten en handboogschutterijen te Goes uitgeleide gedaan, om de reis over 's GravenpolderNisse, Heinkenszand en 's Heer Arendskerke naar Wolphaartsdijk voorttezettenten einde zich aldaar weder aan boord van het inmiddels daar aangekomen Koninklijk stoomjagt intesehepen en den nacht doortebrengen. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken van den 25sten dezer, N°. L, is bepaald, dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Nijmegen, welke, tengevolge van het overlijden van Jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt moet plaats hebben, zal geschieden op Dingsdag 10 Junij aanstaande en de herstemming, zoo die noodig is, op Dings dag 24 Junij daaraanvolgende. Men verneemt dat ten gevolge van de opheffing van de beide depaartementen voor de Eerediensten eerlang eenige ambtenaren van de beide departementen gepensioneerd of op wachtgeld zullen gesteld worden. Het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland heeft I. W. Schuurman veroordeeld tot de straffe des doods, uitte- voeren binnen Amsterdamwegens moedwillig verdrinken van zijn 12jarigen zoon. Die uitspraak scheen op den veroordeelde geen zigtbare indruk te maken. Maandag is voor het prov. gerechtshof in Noord-Holland een zaak behandeld wegens overtreding der patentwet. De ver dediger van den aangehaalde, Mr. W. Boonacker, heeft de exceptie voorgedragendat de Minister Betz niet wettig Mi nister van Financien wasomdat de Koninklijke benoeming was gecontrasigneerd door den heer Thorbecke op een tijdstip dat bij nog geen Minister van Binnenlandsche Zaken was. Het Provinciaal gerechtshof in Utrecht heeft P. P. van der Wart, conducteur-bagagemeester in dienst van de Nederl. Rijnspoorweg-maatschappijschuldig verklaard aan vijf dief stallen ten aanzien van goederendie hem in zijn betrekking waren toevertrouwd en hem veroordeeld tot een tuchthuisstraf voor den tijd van vijf jaren. In het kiesdistrict Haarlem wordt ook als lid der Tweede Kamer bij de aanstaande verkiezingen aanbevolen de generaal- majoor J. J. van Muiken. Tot lid der provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Leiderdorp is verkozen Jhr. Mr. H. A. C. Basse- cour Caan, Burgemeester van Noordwijk met 287 stemmen. Mr. D. A. Grave van Limburg Stirum, Advocaat te Leiden, verkreeg 137 stemmen. De arrondissements-rechtbank te 's Hage heeft Maandag J. L. H. en P. A. H. schuldig verklaard aan vijf wanbedrij ven van bedriegelijke opligting en drie pogingen daartoe, en hen veroordeeld ieder tot een gevangenisstraf van twee jaren, acht geldboeten ieder van 25met ontzegging van burger rechten gedurende vijf jaren. Zoo als men weet betreft deze zaak de oproeping van personen tot het verkrijgen eener be trekking, waarvan vroeger meermalen is gesproken. Naar men verneemt zal het Groot Stedelijk Badhuis te Scheveningen den lsten Junij aanstaande geopend worden. Het badsaizoen zal waarschijnlijk Maandag 16 Junij een aan vang nemen. Reeds nu zijn de meeste vertrekken in het bad huis het Hotel Garni en vele andere plaatsen voor het groot ste deel van den zomer besproken en ook in het dorp zijn bereids vele appartementen verhuurd. Bij voordeelig weder ziet men alzoo een gunstig badsaizoen te gemoet. Men verneemt dat de heeren burgemeesters van Rotter dam en Hellevoetsluis aanschrijving ontvangen hebbenom het Japansch gezantschap bij zijn aankomst alhier zoo plegtig mogelijk te ontvangen. De Commissaris des Konings in deze provincie, de heer Loudonzal zich naar Rotterdam begeventen einde aldaar het gezantschap te verwelkomen. Ook een bataillon grenadiers zal derwaarts gezonden worden. Bij hunne aankomst te 's Hage zal het station met Chinesche en Japansche banieren gedeco reerd worden en het muziekcorps van het regement grenadiers en jagers aldaar worden geplaatst. Een detachement dragon ders, benevens een eerewacht, zal het gezantschap, dat in hofrijtuigen met 6, 4 en 2 paarden zal plaats nemen, naar het hotel Bellevue begeleiden. Op den dag der ontvangst ten Hove zal het gezantschap geëscorteerd door een detachement dragonders en een aantal hoofdofficieren te paard, zich langs de Boschkant, het Voor hout, den Vijverberg, de Plaats en het Noord-Einde naar het paleis begeven alwaar Z. M. henin de groote audiëntiezaal, omgeven door de hooge ambtenaren, zal ontvangen. Daarna zal het gezantschap zich langs het Lange Voorhout, Korte Voorhout en de Boschkant weder naar het hotel begeven met hetzelfde escorte. Een eerewacht zal gedurende hun verblijf aan het hotel Bellevue geplaatst zijn en het muziekcorps van het regement grenadiers en jagers aldaar matinees en soirée3 geven. Onderscheidene diners zullen ten Hove bij die gelegenheid gegeven worden. Directeuren der Nederl. Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te Haarlem hebben dezer dagen bij een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal het instellen eener enquête verzocht, betreffende het voorgestelde wetsontwerp tot herziening van het tarief van rechten op den in-, uit- en doorvoer. Bij de openbare aanbesteding van de commissie voor de Staatsspoorwegen van zes draaischijvenDingsdag te 's Hage plaats gehad, was de laagste inschrijver de Ijzergieterij te Utrecht voor f 26976; de hoogste de Koninklijke Nederl. grofsmederij te Leiden voor 51570. De firma D. A. Schret- len en Co. te Leiden had voor 32940 ingeschreven, Naar men meldt, was door de Brusselsche brandwaar borg-maatschappij op premien en onderling: //Zekerheid en Rust", onder directie van den heer J. P. Matthieu, voor on geveer f 60,000 in de stad Enschedé verzekerd en zal na de regeling, waarmede men zich onledig houdt, de geleden en te vergoeden schade voor die maatschappij niet meer dan 40,000 beloopen. Aan liefhebbers van visschen wordt medegedeelddat door één persoon nabij Oudewater in een tijdsverloop van 30 minuten met de hengel zijn gevangen 21 baarzenwegende te zamen 4 Ned. ponden. De Leidsche Gemeenteraad heeft besloten de buitenvestmuur aan de Wittepoort, de buitenpoort, benevens het belasting kantoor aldaar aftebreken en de grond van de vest aan de kazerne te slechtende barm daarmede te vergrooten en een gedeelte van het Galgewater aanteplempenterwijl dit terrein tot plantsoen aangelegd door een ijzeren hek zal worden om ringd en daarover een toegang verleend tot de Kweekschool voor Zeevaart. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 56°, des avonds te 8 uur 56°, te 10 uur 56°. Woensdag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 60°, te 12 uur 63°, 's namiddags te 2 uur 65°. te 5 uur 67°. Men beweert, dat de kardinaal Antonelli een circulaire aan de verschillende hoven van Europa heeft gezondenom te vragendatingeval de Fransche troepen Rome verlaten niet belet worde; dat zij door Spaansche worden vervangen vermits Oostenrijk niet meer in staat is om die taak op zich te kunnen nemen. De treurige gevolgen van den diefstal van brievenwaar aan de Weener postbeambte Kalab zich schuldig heeft ge maakt, komen nu openbaar. Den 2 October van het vorige jaar bragt een doctor in de rechten te Weenen zich om het leven. Thans is bekend geworden waarom: hij had tevergeefs op brieven om geld van zijn ouders antwoord gewacht en toen hij zelfs geen antwoord ontvingberoofde hij zich uit wanhoop van het leven. Dezer dagen heeft de vader van den ongelukkige de twee brieven van zijn zoon ontvangen die door Kalab gestolen warenhij had de moed niet die zelf te openen. Te Brussel is Zondag 11. de vrouw van een brouwers knecht bevallen van drie volwassen en welgeschapen kinderen in het vorig jaar verloste die vrouw van drielingen, zoodat

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2