Advertent iën. Tweede Verificatie. Prospectus van eene Serie M. HENR. PIMENTEL EN J. R. F. NIEVERGELD, beweging geleid, doch toen het plan mislukte, in allerijl Ttalie verlaten en Calais weten te bereikenvanwaar hij naar En geland zou teruggekeerd z\jn. De Elberf. Zeit. deelt mede, dat aan de verschillende stations van den Prins Wilhelm-en den Berghem-spoorweg van regeringswege bevel is gezonden, om alle beschikbare waggons en veewagens naar Dusseldorf te zenden ten einde te strekken tot. het vervoereD van troepen. Te Soest worden thans 10 lo comotieven van verschillende stations verwacht. Men meldt uit Laibachdat voor eenige dagen aldaar het volgende ongeluk plaats had. Bij het doorvoeren eener reizende menagerie had een der werklieden de onvoorzigtig- heid het hok van een leeuw te naderen. Deze greep den man in het aangezigt en beet hem den neus af. De Japansche ambassadeurs hebben Vrijdag in het le gerkamp van Aldershot een wapenschouwing over ruim 7500 man van verschillende wapens bijgewoond, die daarna een spiegelgevecht hielden. Men zag eenige der Japannezen druk bezig schetsen te nemen. In de Zitting van den Gemeenteraad te Londen van Donder dag 11. werd het voorstel van den heer Beed aangenomen om den heer George Peabody, uit erkentelijkheid voor zijn vorstelijke gift van 15,000 pond sterling, tot verligting van den nood der Londensche armen, en vooral als waardering van de Chris telijke vrijzinnigheid, die hem de bepaling deed maken dat dit fonds moest worden beheerd zonder op nationale afkomst en staatkundige of godsdienstige belijdenis te lettende eere vrijheid van de City te verleenen in een gouden dooster waarde van honderd guinjes. Het voorstel werd onder luide toejuiching aangenomen. Volgens bijzondere berigten uit Amerika te Londen ont vangen zou het Zuidelijk leger Virginie geslagen zijn en is een wapenstilstand tusschen de beide oorlogvoerende partijen gesloten. Berigten uit New-York van den lSden dezer melden, dat het stoomschip der Unie de Galena de Janusrivier is op gevaren en de batterijen der Zuidelijken te Duyspoint tot zwijgen heeft gebragt. Het bondseskader is voor fort Morgan aangekomen om Mobile aantetastende uitslag van den aan val is onbekend. Het huis van vertegenwoordigers heeft het wetsontwerp aangenomen, houdende opheffing der slavernij in het geheele gebied der Vereenigde Staten. Twintig duizend Zuidelijken hebben de brigade onder Pape bij Palmington aan gevallen. Na een gevecht dat 5 uren duurde, is Pope terug getrokken. De verliezen van beide zijden zijn zeer aanzienlijk. Beauregard gaat voort met het versterken van Corinthe; men gelooft dat in de omstreken dier plaats de hoofdmagt der Zuidelijken zal worden bijeengetrokken. Van beide zijden wor den toebereidselen gemaakt om slag te leveren. De mayor en de alderman van New-Orleans zijn in hechtenis genomen, omdat zij geweigerd hebben den eed van getrouwheid afteleg gen. Te New-Orleans heerscht groot gebrek aan levensmidde len. Bij een proclamatie heeft de generaal Butler New-Orleans in staat van beleg verklaard; alle aanranding van personen en goederen welke onder bescherming staan van het bonds- leger, zal met den dood worden gestraft. De bondsvlag moet met de grootste achting en den meesten eerbied worden be handeld, op verbeurte van strenge straffen. De opzigters van openbare eigendommen der Unie of van de Zuidelijke Staten moeten aan Butler daarvan rekenschap en verantwoording doen. Alle winkels, plaatsen van openbare vermakelijkheden en ker ken zullen open blijven. De omloop van muntpapier der Zui delijke Staten (is veroorloofd onder de behoeftige klasse. Het aannemen is niet verpligtend. Bondsambtenaren zullen benoemd worden om de dagblad-artikelen te lezen en te beoordeelen, alvorens zij worden openbaar' gemaakt. Alle zamenscholingen op de straten is bij dag en nacht verboden. De president Lincoln heeft bij proclamatie bekend gemaakt, dat de blokkade van New-OrleansBeaufort en Port-Koyal met 1 Junij zal ophouden onder de volgende voorwaarden: De schepen uit vreemde havens komende moeten zeepassen hebben, door Amerikaansche consuls afgegeven. Deze zullen worden uitgereikt indien het voldoende blijkt, dat die sche pen geen personengoederen of berigten vervoerenwelke als oorlogscontrabande kunnen worden beschouwd. De schepen van New-Orleans, Beaufort en Port-Boyal vertrekkendemoe ten certificaten hebben van de ontvangers, ten bewijze dat zij die voorwaarden niet hebben geschonden. De schending der voorwaarden zal het nemen der vaartuigen na zich slepenen tevens het verbod om gedurende den oorlog in andere havens der Vereenigde Staten'binnen te vallen. De blokkade der an dere havens blijft van kracht. OFFlCI£GL SriGtlWi. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenWoens dag 28 Mei 1862, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen: 1*. Voorstel tot wegneming van de buiten- Wittepoort. - 2°. Voordragt tot het tijdelijk in gebruik geven van een lokaal aan de Nederduitsch Hervormde gemeente. - 3°. Voorwaarden van verpachting der visscherij en van het baggerwerk in en om deze gemeente, - 4°. Voordragt tot het in gebruik geven van grond langs het Haarlemmertrekpad aan J. Loos. - 5°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van grasgewas langs het Haarlemmertrekpad. Door den Edel-Achtbaren Heer Regter- Commissaris, in het Faillissement van JAN STERK Huis- en RijtuigschilderGlazen maker en Kamer behangerte Bodegraven is bepaald, dat de tweede Verificatie van schuldvorderingen zal plaats hebben op Za- turdag den 31sten dezer maand, des mor gens ten elf urein de Gehoorzaal van de Arrondissements-Regtbank te Leiden waartoe de Schuldeischers bijjjdeze worden opgeroepen. J. HEENKCurator. Bij Vonnis van de Arrondissements- Regtbank te Leidenvan 23 Mei 1862, is li. LIMBECKMelkverkooper, wonende te Leiden verklaard te zijn in Staat van Faillissement, aanvang nemende tenzelfde dage, en zijn in genoemd Faillis sement benoemd tot Regter-Commissaris de Edel Achtbare Heer Mr. J. VAN OU- TEREN en tot Curator de Ondergetee- kende. H. J. KIST. Bij den Uitgever C. L. BRINKMAN, te Amsterdam Hartenstraat, LL 931, en in alle Boekwinkels is gratis verkrijgbaar: Verzameling van leer- en handboekjes, ten gebruike op Industrie-, Ambachts-, Handels-, Teekenscholen en andere Inrlg- tlngen van Middelbaar en Lager onderwijs, ONDER REDACTIE VAN en met medewerking van [onderscheidene Vaderlandsche Geleerden. Het eerste Stuk ziet reeds het licht, onder den titel GRONDBEGINSELEN DER ALjGEBRA, naar het stelsel van Th. TATEgewijzigd ten dienste van Industrie-Scholen en andere Inrigtingen van Middelbaar Onderwijs, door m. henr. pimentel, '122 Bladz. 75 Cent. Bij 12 Exemplaren a 65 Cent elk. Voor de geheele Serie van 12 Stukjes inteekenende, wordt de prijs van elk Stukje mede 10 Cent goedkooper dan bij enkele Exemplaren. Het tweede Stukje: Beginselen der Telegrafiemet een aantal keurige Houtgravuren en het derde Stukje Beginselen der Anorganische Scheikunde zijn reeds ter perse. iJ .U t INDUSTRIE-BOEKJES.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3