LA HAYË Etablissement de Photographie Hoofd-Kiesdistrict Leyderdorp. Buitenlandsch Nieuws. PUBLIEKE VERKOOPING, PHOTOGRAPHE DE S. M. LE ROI. F. H. VAN ITERSON, P. F. DE BORDES. P. VROMESTEYN. C. GROENENDIJK. bedrag nader te bepalenter vergoeding van gemaakte on kosten voor de gazbereiding zoowel als voor het gehouden toezigt bij het leggen der straatpijpen voor de Stedelijke gaz- fabriek. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 3 uur 48°, te 10 uur 46°. Donderdag morgen te 5 uur 48®, Ie 8 uur 54°, te 12 uur 59", 's namiddags te 2 uur 60°. te 4 uur 61°. Men meldt uit Kreuznach dat Zondag aldaar een hevigen brand heeft gewoedwaardoor de toren van de Evangelische kerk voor een groot gedeelte is vernield; een der klokken is gesmolten een ander naar beneden gestort. Daarenboven zijn verscheidene woningen en schuren door de vlammen vernield geworden. De in de wetenschappelijke wereld zeer gunstig bekende boekhandelaar F. A. Perthes te Gotha heeft het plan gevormd tot de uitgave van een godgeleerde bibliotheek, bestaande uit eenige belangrijke werken van de Duitsche godgeleerde Ne- ander, Umbreit, Tholuck en Ullmann, en eenige afleverin gen, waarvan de prijs wordt berekend tegen 7| cent het vel van 16 bladzijden. De inteekenaars kunnen bij elk uitgekomen boekdeel hun deelneming staken en zijn alzoo geheel vrij die al of niet tot den einde te vervolgen. Papier en druk zijn zoo als gewoonlijk wat van de pers der hofdrukkerij komt onberispelijk. De geschriften van de genoemde godgeleerden blij ven om hunne belangrijkheid steeds gezocht. Koning Leopold van Belgie heeft Dr. Civiale van Parijs, die Z. M. van den steen heeft geopereerdbegiftigd met een honorarium van 100,000 francs en benoemd tot kommandeur der Leopolds orde. De onderkoning van Egypte is van een buitengewone dikte; zijn eerste zorg na zijn aankomst te Parijs was, om vele beroemde geneesheeren te ontbiedenten einde te raad plegen of er geen middel bestond om hem daarvan te ver lossen. Geen hunner heeft veel hoop gegeven. Op zijn reis van Toulon tot Parijs werd hij overal als voorstander en be schermer van het Suezkanaal gehuldigd. Te Rome heeft hij tot bevreemding van alle aanwezigen den Paus de hand ge kust. Hij gebruikt dagelijks twee déjeuners en twee diners, welke in het Turksch gezantschapshötel en in het pavilion Marsan worden in gereedheid gebragt. Maandag avond was ter eere van den Onderkoning van Egypte diner op de Tuileriendaarna receptie bij de Keizerin, bal en concert. Said-pacha wil den Keizer een te Kairo ver vaardigd stalen kanon dat 6200 el ver draagtten geschenke aanbieden. Te Vincennes zullen daarmede proeven worden ge nomen. Said-pacha is voornemens, na tien dagen te Parijs vertoefd te hebbenzich naar Londen te begevenen lager incognito naar Vichy of Plombières te vertrekken om er de baden te gebruiken. Het dagblad Le Droit verhaalt, dat de door het hof van assises van het departement Aisne ter dood veroordeelde moordenaar Duvant, bij de voorlezing van het vonnis in allen ernst, doch onder luid gelach van het publiek uitriep: ik ap peleer naar Douai! OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijken Stand te Leiden van den 15den tot en met den 21sten Mei 1862. BevallenJ. J. Meerburg, geb. Timmermans, Z. - J. M. Wesseling, geb. Lozie, D. - C. Breibachgeb. Licht, D. - G. Overduyngeb. Laman D. - M. van der Zeeuw, geb. Bakker, Z. - J. van Meijgaarden geb. Siere, D. - G. H, de la Bye, geb. Grotenhuis, D. - J. E. van Gemertgeb. Dreef, D. - A. H. Schreuder, geb. Siems, Z. - M. M. Kuiper, geb. Scheuer, D. - E. Buis, geb. Wiedrig, D. - P. Meijer, D. - P. Springer, geb. Engelbregt Z. - J. A. de Goede, geb. Hellings, Z. tweel. - A. P. H. de Does, geb. Scholts, D. - C. le Feber, geb. van der Beek, D. - D. L. Stikkelorura, geb. Oostveen, D. - K. C. Rustkouf, D. - E. S. Seriier, geb. Jager, D. - A. J. Schmier, geb. Karpesteyn Z. - P. Weerlee, geb. van Loe, D. - J. Kruit, geb. Bink, D. - S. C. van Zijp, geb. de Wild, D. - H. Slijpe, Z. t*ehuwd: A. van der Walle, jm. met F. Kollen, jd. - J. A. Loeber, met A. A. M. Bosman, jd. - P. Goedeljee, jm. met C. de Koning, jd. - G. Boterman wedn. met A. Kou- wenbergjd. - C. Koreman, jm. met E. Salemink, jd. - C. Kloots, jm. met J. van Waalwijk, jd. - W. Biegstraatenjm. met J. Versteeg, jd. - W. de Ridder, jm. met S. H. Broek- veldjd. - W. F. Maartense, met G. M. Gans, jd. Overleden: A. Beekman, geb. Boucher, 74j.-W. Plat tel Z. bijna 4 m. - J. van der Haas 60 j,-A. Marks, geb. Koesveld, 78 j. - C. G. van den Heuvel bijna 54 j. - N. Pijnaker 32 j. - M. C. van Namen D. bijna 4 m. - G. van Oosten D. 5 m. - W. Thiel, Z. 3 j. bijna 6 m. - A. W. Keller, Z. 8 j. 5 m. - M, Slierings, geb. Huybens 44 j. - F. W. Maas, Z. 14 w. - A. Steenvoorden, geb. van Ham 64 j. - A. M. La Lau, geb. Haak, 51 j. - J. L. Kok, Z. 5 m. - E. M. van Genderen, Z. 9 m. - G. Troesel, - G. Veldhuyzen, Z. 2 j. 3 m. - J. Melet, Z. bijna - M. Stokhuyzen 24 j. - J. Ouwerkerk 53 j. - M. van geb. Verlind, 64 j. - B. H. J. Sleyffers 20. j. - P. Kleinhans, Z. 1 j. 7 m. J- 3. 66 j 2 m. Eyk, Advertenlien. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij de bevalling zijner Echt- genoote, betuigt de Ondergeteekende zijnen hartelijken dank. P. J. ROOZENDAAL. Utrecht, 21 Mei 1862. op het Levendaal bij de Kraaijerstraat te Leiden, op Vrijdag 23 Mei 1862, des voormiddags ten 10 urevan eene aan zienlijke partij bestaande in Kozijnen Ramen Deuren Bindten Ribben Vloer- en Zolderdeelen en andere voorwerpen meer. Voorts eene partij nieuw EIKENHOUT bestaande in 1 duims 5/4 duims, 1 J duims en 2 duims planken dito Platen en Ribben van on derscheidene dikte en lengte. NOORDE1NDE I09. R- SETERIl^, Bij de herstemming op 27 Mei 1862, voor een Lid van de Provinciale Staten in het Hoofdkiesdistrict Leyderdorp wordt de Heer: Mr. D. A. Oraal' V l\ LIMBURG} STIKUM Advocaat te Leiden door de Ondei'geteekendenKiezers te Voorschoten, Oegstgeest, Leyderdorp en Soeterwoude aan hunne Medekiezers aanbevolen. VOORSCHOTEN, LEYDERDORP, Jg62 OEGSTGEESTSOETERWOUDE. ei

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3